• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
lakosste - специалист
прав си не го знаех просто съм бил на такъв шрифт.но вече знам нали :roll:
pesho - специалист
мислете ,бре..няма вариант без лента между тавана и стената.. пък някой видял по чуждите сайтове,че слагат силикон и разбрал-недоразбрал давай, и всички юруш след него... обаче,там е MASTIK ,а не силикон (само дет е в същите тубички ) и се слага преди шпакловката за пожаро- или звуко-изолация..след това специална ъглова лента и се шпаклова...обаче ние нали сме си ПИНТИИ..нямам думи...
Тани - модератор
Би ли споделил как процедирате с ъглите в Англия? Мисля че ще е интересно за всички? С какви материали, технологията за работа с тях?
pesho - специалист
има специална лента за вътрешен ъгъл, ама кой я е спестил тук -вносител или майстор-не знам...или поне слагайте мрежа,щот слягането на сградата там се проявява ...
Тани - модератор
Говорим за хартиена лента нали?
pesho - специалист
да,но подсилена-имам някъде из къщи-ако я намеря ще я снимам или ще я по търся из нет-а
ppeettiioo - специалист
Мога ли да шпакловам фугите с обикновенна гипсова шпакловка на "БОРО"? ще се спука ли?
simeonov_74 - специалист
Лично аз използвам гипсово лепило на БОРО 2 ръце и 1 сатен и нямам проблеми, а за гипсова шпакловка не зная, но по добре не си прави експерименти
leonardo_vd - модератор
Абе колеги, защо не ползвате пригодените от производителите на картона фугосмеси. Не са скъпо, и са предназначени точно за това.
Transporterr - специалист
pesho написа:
мислете ,бре..няма вариант без лента между тавана и стената.. пък някой видял по чуждите сайтове,че слагат силикон и разбрал-недоразбрал давай, и всички юруш след него... обаче,там е MASTIK ,а не силикон (само дет е в същите тубички ) и се слага преди шпакловката за пожаро- или звуко-изолация..след това специална ъглова лента и се шпаклова...обаче ние нали сме си ПИНТИИ..нямам думи...
м/у тавана и стената с успех от много време ползвам акрилен силикон който слагам след шпакловката.Не става въпрос просто за видяно от някъде ,практиката показва че ако няма големи движения това е успешен вариант. Лентата е много практична,представлява две твърди алуминиеви ленти свързани с хартиена,като позволява да се оформят ъгли различни от 90 ,което всъщност е основното и приложение.Тука в БГ кой знае защо не е популярна :cool:
Слагането на мрежа може да върши работа но когато търсиш много прав ръб(умнишлено не казвам идеален) просто не става.Казвам го защото една клинетка преди години ме направи див за един такъв ръб(здрасти Еми :-D :-({|= :yawinkle: )
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Шпакловка фуги гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: