• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
simeonov_74 - специалист
Искам да питам например от фугопълнителите с кой става най добре и кой се търка по лесно :o
Тани - модератор
Фугенфюлер на Кнауф. Търка се много лесно , но при правилно полагане почти няма какво да търкаш - само мустаци тук там , но те без проблем падат с шпаклата!
saksko - помощник
изумен съм от показаната шпакловка .. първата ръка беше като по учебник как не трябва да се прави .. втората .. мале мале .. аз шпакловах точно така както е показано без тези мазания които сам ми прекалено неясни .. веднъж дойде един колега и ми показа какво правя с една лампа .. не зная каква беше тая лампа защото и аз си имах и си я пусках когато аз сибоядисвам .. неговата лампа ми показа : как струпвам матерял кадето се срещат оригинална с рязана фаска .. никога не успявам да изтъркам фаските пражилно .. или ги претурквам или не ги занулявам и все си мислих че мога да го изкарам от 2 съце .. ще направя една тема как шпакловам а и то не е само мой начин .. просто за качество и бързина се шпаклова така ..
velsi - Почетен майстор
saksko написа:
.. ще направя една тема как шпакловам а и то не е само мой начин .. просто за качество и бързина се шпаклова така ..
Ще чакаме нетърпеливо...
trockenbauer - напреднал
pesho написа:
мислете ,бре..няма вариант без лента между тавана и стената.. пък някой видял по чуждите сайтове,че слагат силикон и разбрал-недоразбрал давай, и всички юруш след него... обаче,там е MASTIK ,а не силикон (само дет е в същите тубички ) и се слага преди шпакловката за пожаро- или звуко-изолация..след това специална ъглова лента и се шпаклова...обаче ние нали сме си ПИНТИИ..нямам думи...
"Специалния ъгъл" за шпакловане го има и тук.Ф-ма "Фестстрои"-ООД го подържа на склад.Ползва се и към прилежащи ъгли:стена-стена,не само таван-стена.Апропо да прочета нещо "умно" и от теб.Та след като се шпакловат въпросните ъгли и след като бояджията положи "контролната" боя/нали знаеш какво означава :-D :wink: /тогава и полага силикон и прочие.Това за което ти говориш е ма-алко по различно.За "пожаро защита си има цяла система от компоненти!!!
Относно MASTIK/това е марка,а не вид продукт.Почти като Мерцедес-"японка" или други бг лафове,само където от Мерцедес не знаят,че имат такъв модел :-D :wink: /
http://cyclocrossworld.stores.yahoo.net ... ubglu.html

http://translate.google.bg/translate?hl ... 26pwst%3D1
и прочие и прочие :wink:
pesho - специалист
Марка е на "баба ти фърчилото" и тва дет ми го показваш можеш да си лепиш гумите само ,а на това и Хилти му викат мастик

Прикачен файл

de02788.jpg
CP 611 A Intumescent firestop MASTIC
de02788.jpg (18.15 KиБ) Видяна 7238 пъти
trockenbauer - напреднал
pesho написа:
Марка е на "баба ти фърчилото" и тва дет ми го показваш можеш да си лепиш гумите само ,а на това и Хилти му викат мастик
На "дядо ти кормилото" по-ще ти седи
Като гледам имаш интернет.Щото аз имам и каталога пред себе си на бюрото.Та за наименованието ASTIC ок,да приемем,че печелиш.Но това което обясняваш,че се ползвал за ъглите таван-стена и след това се шпаклова,да имаш да вземаш.Преведи си какво пишат HILTI за своя продукт-Highly expansion Firestop mastic for cable and pipe applications така ще разбереш и приложението му "майсторе" :wink:
http://www.hilti.com/holcom/modules/prc ... E=Sealants :wink:
http://www.hilti.bg/holbg/modules/edito ... s/firestop
pesho - специалист
Уф ,отворко ,въобще не ми се спори с теб .Твоя немски се видя.За твое сведение 5 год съм го специализирал в Агнлия.Добре съм с английския ,а drylining-a още по-добре.Експерт съм в неща дето не си ги и виждал.Така,че сядай до Vidrata,и като говоря за сухо строителство само ще примигвате и ще си водите записки-без да се обаждате....
trockenbauer - напреднал
pesho написа:
Уф ,отворко ,въобще не ми се спори с теб .Твоя немски се видя.За твое сведение 5 год съм го специализирал в Агнлия.Добре съм с английския ,а drylining-a още по-добре.Експерт съм в неща дето не си ги и виждал.Така,че сядай до Vidrata,и като говоря за сухо строителство само ще примигвате и ще си водите записки-без да се обаждате....
Ха-ха "експерте".
I'm tired of these masters, who themselves boast.
Get my lollipop and go to sleep pup.
boceto84 - помощник
Гледам че се е заформил спор за някакви безумни неща.
Първо материялите които се ползват в Англия никога няма да се ползват в БГ,по обясними причини.Там начина на конструкцията е много различна от тази в БГ,видовете конструкции са много както и видовете картон.Предполагам никой тук в БГ,няма да си затвори тавана с 2 или даже 3 пласта картон от които единият е пожарозащитен.Едва ли тук има профили които немогат да се режат с ножица и се ползва флекс.За Мастика мога да кажа че си е силикон.За "специалната"лента за ъглите, за мен е най обикновена хартиена лента с метална вложка.За поставянето и се ползва малко по друг материял.По специално за шийтрок лентата повечето хора я слагат с така наречената "базука".Машина за поставяне на лента,при която лентата се Накипва в материяла и така залепва.При нормални условия на полагане няма достатъчно навлажняване на самата лента и най често след като ти подръпне материяла самата тя става на "балончета".За мен най-добра си остава стъклофазерната лента,като я ползвам не само за оригиналните фуги но и за "късите".Що се отнася до търкането има специални машини за целта и според мен всеки уважаващ себеси "майстор" които "си вади с това хляба" трябва да ги има,а като гледам има много специалисти в форума.Не си мислете че с четене от нета и един направен таван ще станете много добри специалисти и след това работата ви ще е перфектна.
П.П.ВСИЧКО ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ И НЕ ЗАДЪЛЖАВАМ НИКОЙ С НЕГО.
ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО НЯКОЙ СЕ Е ПОЧУСТВАЛ ЗАСЕГНАТ
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Шпакловка фуги гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: