• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Фитилчо - майстор
Ceta |Form са ТОП, никой не може да ги надмине на Цена псрямо качеството, което предлагат !

Намерих друга марка, от бутиковите туул порн марки :-D

https://www.pbswisstools.com/en/
nikolson - майстор
Прикачен файл:
Screen Shot 2020-01-28 at 10.57.33 AM.png
[-X 150 лева за шест шестограма е супер
yanko78 - специалист
вт яну 28, 2020 9:05 amkabel96 написа:
пон яну 27, 2020 12:36 pmyanko78 написа:
Да поизтупам малко темата. Искам да си навзема за домашното куфарче, качествени базови инструменти-клещи комбинирани, отверкш, Г образни торкс ключета, ключета с вградена трисчотка и т.н. Писна ми от разни китайски боклуци де съм купувал във времето. Много ми допадат нещата на Вера, но гледам също Книпекс, Бахко, Вите и т.н. Ще се ползват единствено и само за домашни нужди, дори рядко. Искам просто да си угодя и да си подаря хубави инструменти. Към коя/и марки евентуално да се насоча?
Години ползвам избоените от теб инструменти Вера, Книпекс, Бахко, Вите и други но от две години даже и за провесионална работа съм много доволен от Турците.https://www.google.com/search?q=%D1%81% ... 0&bih=1057 Имам битове имбус 5 и 6 мм които се ползват непрекъснато с импакт и бях купил по няколко броя щото си мислех че ще заминат бързо а то се оказа че първите още не са мръднали.
Днес гледах в един магазин инструменти на Сета Форм и Книпекс (само клещи). На Сета изглеждаха ужасно. Метала беше като никелиран и седеше като на петна. На Книпекс клещите изглеждаха в пъти по добре. Знам, че красотата не е фактор за качество, но в моя случай, тъй като няма да ги ползвам професионално, ми се иска да се “харесаме” от пръв поглед. Каквито и марки да гледам, все ме тегли към Вера. За жалост не виждам да имат клещи. Мисля, че ще си взема отверки, геобразни ключета (имбус и торкс), както и прецизни отверки. Клещите май ще са Книпекс, за ключета с вградена тресчотка, още не съм се ориентирал.
Интересно е, че имам една магнитна дръжка Форс за битове, която много ми харесва. Представям си какъв ще е кефа от Вера :supz:
kabel96 - специалист
Не казвам че са номер 1 но за парите си нямат аналог но си е все пак мое мнение.За ключове с трешчотка след като минах през няколко уж велики марки а един оригинален Гедоре едва не ми счупи пръста след като изтърва минах на това и май тука ще си остана. http://www.hidroliftbg.com/productdetails.aspx?id=133
https://facom.com.pl/en/8946-467rjp10-p ... -467r.html Изображение Темата е за съвети а не да налагаме дадена марка все пак.А това е марката която напоследък много ме кефи и всичко започна с два динамометрични ключа от търг.Опитвам 7 година да ги убия по всякъв начин ама не се дават. https://www.snapon.co.uk/
kozl - майстор
За отвертките WERA с изолация, закупени от Баухаус. Поизтъркаха се звездите и почнаха да изтърват. А не си вадя хляба с тях. И са ползвани за АП, ключове контакти, лампи, ел. уреди. От няколко месеца съм с комплект от бившия Сандвик. На външен вид изглеждат по-недокарани, па да видим на износване как ще се представят :?
yanko78 - специалист
чет яну 30, 2020 2:15 amkabel96 написа:
Изображение
Ееееее, много ми харисва тоя комплект. Направо ще си взема същия. Мерси!
kozl написа:
За отвертките WERA с изолация
Да не са някой нисък клас, че гледам имат комплекти от 20-30 лв до близо 150 за 6 бр.


Имам приятел, който е дистрибутор на Бахко и ми казва, чеупен инструмент го сменят с нов. Били с доживотна гаранция.... Ама нещо немеграбват. По скоро някоя лозарска ножица мисе чини, че бих си взел наБахко.
yanko78 - специалист
Малко Facom са се оакали с тия ключове. 480 лв за 10 ключета, ай мерси.
krasi92 - майстор
Янко 78 би ли споделил на лични координатите на твоя приятел дистрибутор.
Фитилчо - майстор
чет яну 30, 2020 9:57 amkozl написа:
За отвертките WERA с изолация, закупени от Баухаус. Поизтъркаха се звездите и почнаха да изтърват. А не си вадя хляба с тях. И са ползвани за АП, ключове контакти, лампи, ел. уреди. От няколко месеца съм с комплект от бившия Сандвик. На външен вид изглеждат по-недокарани, па да видим на износване как ще се представят :?
Същото наблюдение имам ! Верата не е лоша, но качеството според мен, има какво да се желае!
Аз минах на отвертки на Felo и дори и дръжките им са по удобни, имат една мека част в дръжката, която позволява много удобен и силен грип.захват

Изображение



Ако си взел тези на Сандвик/Бахко/Белцер, не си сбъркал,много са добри .Тези конкретно са на Belzer, преди да ги купи Bahco, също Bahko брандират и Irazola, също не лоши!
Изображение
kozl - майстор
Брей такива са ама с изолация по стъблото. Днес работих сефте с тях и размазах два контакта на Шнайдер. При сравнение с Werа-та еми по-лесно се работи с тези отвертки на Bahco. На поглед невзрачни, а по-удобни. С по-малко сила повече стягат и те така превъртях резбите на шнайдерите.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: