• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
нед сеп 19, 2021 8:39 pmmury написа:

Една баба едно време казваше, техниката в ръцете на неудачника е купчина желязо 😂😂😂😂 В това направление сте много прав. Както и да е, благодаря за мненията, но вече поръчах McCulloch CSE2040, заедно с моторна коса McCulloch B33B, всичко накуп. Да видим като им дойде времето как ще се справят. Благодаря на всички за мненията. :cool: :cool:
Стискаме палци да са сполучливи! А иначе за резачката е добре пили и такаламит да си вземете, освен маслото за верига.
mury - напреднал
нед сеп 19, 2021 9:16 pmSoviet_Soldier написа:
нед сеп 19, 2021 8:39 pmmury написа:

Една баба едно време казваше, техниката в ръцете на неудачника е купчина желязо 😂😂😂😂 В това направление сте много прав. Както и да е, благодаря за мненията, но вече поръчах McCulloch CSE2040, заедно с моторна коса McCulloch B33B, всичко накуп. Да видим като им дойде времето как ще се справят. Благодаря на всички за мненията. :cool: :cool:


Стискаме палци да са сполучливи! А иначе за резачката е добре пили и такаламит да си вземете, освен маслото за верига.
Дам тези неща са ясни, а маслото някакво мега спешъл ли е, защото имам достъп да всякакви автомобилни масла, двигателни и трансмисионни, та мога да ползвам някакво такова ? :?
Soviet_Soldier - специалист
нед сеп 19, 2021 9:43 pmmury написа:
Дам тези неща са ясни, а маслото някакво мега спешъл ли е, защото имам достъп да всякакви автомобилни масла, двигателни и трансмисионни, та мога да ползвам някакво такова ? :?
По принцип си има специално за вериги, но и други типове стават, стига да не са прекалено гъсти. Прекалено течните пък дават по-голям разход. Най-нежелателно е да се налива отработено масло, едно че гаранцията отпада, друга че абразивите в него могат да повредят помпата бързо.
Здравейте,
Да се похваля и аз че след като изчетох темата, отидох и купих един McCulloch CSE2040!;)

Благодаря на споделилите опит!
Започнах да чета и темата за моторните коси!😁
mury - напреднал
нед сеп 19, 2021 9:49 pmSoviet_Soldier написа:
нед сеп 19, 2021 9:43 pmmury написа:
Дам тези неща са ясни, а маслото някакво мега спешъл ли е, защото имам достъп да всякакви автомобилни масла, двигателни и трансмисионни, та мога да ползвам някакво такова ? :?
По принцип си има специално за вериги, но и други типове стават, стига да не са прекалено гъсти. Прекалено течните пък дават по-голям разход. Най-нежелателно е да се налива отработено масло, едно че гаранцията отпада, друга че абразивите в него могат да повредят помпата бързо.
Ясно,благодаря,щ пробвам. Знаеш ли,дали трябв да сменям главата на косата с някаква друга,или машината ще си дойде с хубава ?
mury - напреднал
пон сеп 20, 2021 12:59 amDeltOff написа:
Здравейте,
Да се похваля и аз че след като изчетох темата, отидох и купих един McCulloch CSE2040!;)

Благодаря на споделилите опит!
Започнах да чета и темата за моторните коси!😁
Аз свърших работата накуп,двете машини едновременно,даже между тях и една бормашина на Бош :lol: :lol: :lol:
Soviet_Soldier - специалист
пон сеп 20, 2021 2:31 pmmury написа:

Ясно,благодаря,щ пробвам. Знаеш ли,дали трябв да сменям главата на косата с някаква друга,или машината ще си дойде с хубава ?
Би трябвало да дойде с прилична за битов модел кордова глава, ето такава:
Изображение

И да се пръсне не е кой знае каква трагедия, защото в комплекта би трябвало да има и нож и с него да се продължи косенето при необходимост.
Здравейте! Искам да си взема електрически верижен трион. С него ще режа годишно около 5-6 кубика дърва, тоест няма да има голямо натоварване. . Та, трябва ми нещо, което няма да изисква сериозна поддръжка, лесно за употреба и надеждно. Отхвърлих най-евтините варианти, защото не ми се занимава с гаранции, а и не е маловажен факта, че ако се развали трябва да го мъкна и връщам 60+60 километра от вилата..Четох доста из форума, за сега това,на което съм се спрял е:
https://bauhaus.bg/elektricheski-verizh ... 40/p/12538
и
https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... -3-8/16901
Като цената на първия е с 50 лева надолу и клоня към него. Не ми се иска, обаче да взимам техника от подобен тип от голяма търговска верига. Според мен по добре би било да е от фирма директен вносител с изграден качествен сервиз.
Та на въпроса, знаете ли някой от доказаните вносители да предлагат McCulloch CSE 2040 на цената от линка. Все пак, ако смятате че Макитата си заслужава 50-те лева отгоре, то моля Ви препоръчайте ми от къде да я взема.
Благодаря Ви предварително за мненията Ви.
joro_kem - специалист
пет мар 04, 2022 11:42 amgovka68 написа:
...Не ми се иска, обаче да взимам техника от подобен тип от голяма търговска верига. Според мен по добре би било да е от фирма директен вносител с изграден качествен сервиз...
по отношение на гаранция и сервиз - не би трябвало да има значение откъде е купена машината (за макита съм 100% сигурен)
kartechar - специалист
Аз съм за Макита. Имам такава с 35 см. шина. И е с 3 години гаранция след регистрация в сайта. Не че ми се е налагало да я ползвам.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: