• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Гледам го 187 пари. Не знам какво си успял да му причиниш за тези две години, но пише че е от полиестер - което означава, че се пере.
Защо не пробваш първо да го обдухаш с компресор с високо налягане на струята?
m_markovski - специалист
Благодаря за включването.
Честно казано не съм убеден, че е за смяна. Правя дълъг ремонт и прахосмукачката се ползва за строителен прах, включвам дърводелски инструменти и тн. Не, ежедневно, но като се налага, работи здраво.
Редовно продухвам филтъра с компресор, но ме беше страх да го мокря.
190лв не са малко, но ако ги даваш веднъж на няколко години не е чак такава болка. Надявах се да има нещо, което да върши работа, но за по-малко пари.

В немския амазон има алтернативни филтри, но хората се оплакват, че осезаемо влошават работата на машината.
Chefo77 - майстор
Не се втелявай, тупай си го и си го ползвай - затова е направен.
Заместител не бих използвал аз лично.
m_markovski - специалист
хаха
Натам вървят нещата.
Жив и здрав!
colyo - специалист
Извинявам се за включването по никое време, но да споделя и аз.
В работилницата ползвам BOSCH Advancedvac 20 (много яко смуче) и EINHELL TC-VC 1820 S (за 100-ина лева), която не и се дава и още 2 пръчки, закачени за машинките.
Един украинец ме светна за нещо много полезно и си го ползвам и на 4-те. Купувам си от тапицерските магазини "задънка" (2лв/4м2). Разкроявам я на квадратчета 50/50 см и с тях увивам филтрите и ги прихващам с по едно ластиче. След 2-3 изтупвания ги изхвърлям и слагам нови.
По този начин и филтрите се запазват и е евтинко.
Надявам се да съм бил полезен.
MamaMy - майстор
Това е много полезна информация. Благодаря! Ще се възползвам за конуса на циклона. Отдолу съм му монтирал елемент за маслен филтър и се задръства често. Ще си купя задънка.
nikolson - майстор
Като всяко нещо, предфилтъра има положително и отрицателно действие. Улавя част от частиците, но намалява смукателния ефект.
Chefo77 - майстор
чет юни 08, 2023 10:18 amcolyo написа:
Извинявам се за включването по никое време, но да споделя и аз.
В работилницата ползвам BOSCH Advancedvac 20 (много яко смуче) и EINHELL TC-VC 1820 S (за 100-ина лева), която не и се дава и още 2 пръчки, закачени за машинките.
Един украинец ме светна за нещо много полезно и си го ползвам и на 4-те. Купувам си от тапицерските магазини "задънка" (2лв/4м2). Разкроявам я на квадратчета 50/50 см и с тях увивам филтрите и ги прихващам с по едно ластиче. След 2-3 изтупвания ги изхвърлям и слагам нови.
По този начин и филтрите се запазват и е евтинко.
Надявам се да съм бил полезен.
Интересно е това. От подобен материал са оригиналните торбички на някои домашни прахосмукачки, например на стария ни Самсунг 7023 - но доста дебел, разбира се.
Аз съм писал някъде за AdvancedVac 20 - разкошна смукачка ... и супермалоумно измислена. На нея определено ѝ трябва предфилтър, прекалено мощна е за торбичките, които са за нея и ако е уплътнена добре (което успях да направя), прекарва фин прах И през тях ...
От Тониклийн съм купувал за едната прахосмукачка филтър за след двигателя, мисля беше ето такова - виж дали няма да ти свърши работа и то.

https://www.toniclean.com/newsite/index ... etail.html
MamaMy - майстор
Това е същото. Води се нетъкан текстил. Има го и във филтрите на някои ширми.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Покупка на прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: