Ел. инструментите. Консумативи.
емовлаха - специалист
Ей го другия



Споко тва е само илюзия, че не може да се гътне мотора на 170-180 има екстремно натоварване и претоварване на машина и там загиват преди да се е гътнал карбуратора
Писах- съгласен съм, прав си- влияе само на празния ход. Точно над видеото допълних.
viewtopic.php?p=1162515#p1162511
Не подпира клапата, ако се загледаш малко. Променя сечението на канал под дроселовата клапа.
И да, ако си нямам понятие как, бих отишъл за една проверка и евентуално да се врътне.
Бедна на празен ход също не е добре за моторчето- беднее и в ниските средни, та чак докато се ускори потока достатъчно.

Вероятно вече си забравил проблема на колегата с косата, от където тръгнаха ( се подновиха) нашите добри чувства.
Аз предполагам стегнало за момент и повлякло бутало. Така по описание на проблема.
Ти си декламира стандартния куплет.
Накрая може да се окаже кабел. От дистанция толкоз.
емовлаха - специалист
По описанието за проблема със косата е повлякъл мотор. Тръгнах в различна посока нещо недочел бях изгоряла/стопена пластмаса то било за покривния капак на машината. Ако има желание питащия нататък ще сподели как са се развили нещата може и да е маркуч прегънат в резервоара, може и да е кабел но сподели че има искра. ако е пръснал в цилиндъра смес и не е запалил мотора значи е приключил, не попитах дали със нож е работила косата на свъх оборотите си 12к, със корда оборотите са около 9к. Другото дали е пипал настройките на карбуратора.На собственика едва ли му е до писане. Със едномесечна смес от червеното масло на Щил не може да бутне мотора дори да помпа газта при замах на косене не препоръчвам на никой тази техника на работа. нз какво режещо оборудване е ползвано каква косилна глава и дали дебела над 3мм корда. Косата е еквивалент на ФС 360 без М троник и 4т антивибрационна система. Надявам се да не е моторен проблем ами карбуратор и вс останало
Soviet_Soldier - специалист
Има го и тоя вариант да е дефектирала бобината, което при доста модели моторни коси на Щил се случва, защото често тя е прикрепена към цилиндъра и се прегрява. Ако съвсем спре да работи е добре - поне лесно може да се разбере, че в нея е проблема. За жалост има и такива случаи, че дава искра при простия тест допряна до цилиндъра, даже поддържа оборотите на празен ход, но на високите почва да прави пропуски.
емовлаха - специалист
Много е шантава работата, тя косата е буквално нова сега видях той е дописал назад колко е терена и за колко време е направила проблема. освен да се е разработил карбуратора и да е нужна настойка 5-15 зареждане 800кв.м 5 години. Миналогодишно масло няма проблем. Сменял е филтри и свещ всяка година! Не е носена на майстор/богата смес! Абсурд да е прецакала мотора! Ако е прецакан мотора е дефект. От мойте скромни гадателски способности толкоз
пишман_майстор - майстор
Днес ми донесоха за профилактика една щилка ел,трифазна ( stihl e30 ) .
Кораво добиче , тежка и т.н.
С малко тунинг ( с подходящ честотен инвертор , да се докара по-голяма периферна скорост на веригата) е идеалната машина за бичене на дебели дънери.
Като гледам какво гусенце е , не вярвам да му се опре дънер дори метровка дебел , само шина подходяща да има. И понеже е на ток , ще може да се работи продължително, без опасност да "затегне" бутало :)
емовлаха - специалист
Дали не беше и с монофозно връзване, бавничка е и така я дръжте

hidrazin - майстор
Звук с десен бутон на мишката...


[youtube][/youtube]


:partyman:
Ал_ - специалист
Един въпрос от мен. Имам един дънер за разкарване, лешник е, иначе досега да съм го извадил сам. Искам да го сваля 30-на см под нивото на земята, и бях тръгнал да наемам фреза за дънери. Един от тукашните юнаци обаче казва не се занимавай, ще го оправя с резачката, само да остане свободно време. Възможно ли е това, или изобщо да не го чакам. Питам, защото ми се струва голяма вероятността да прецака машината, не само веригата, а тази машина му изкарва парите все пак, така че ако ще си остана с чакането…
Благодаря

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: