• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
Който работи, никак няма да му е трудно да сметне колко може да направи за 6-7 години.
Виждам, спеца се хваща за лакърдията, а поискан съвет, йок.
съб апр 27, 2024 7:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Хвана се за тази ми част. Долната е по важна за Форума...
Тогава, да бъдем полезни на мен подобните сноби, като посочим истинска машина, за такива като мен и значително по добри домашни заварчици.
gogo7777 - майстор
И аз се катеря чат-пат....веднъж годишно. Въже ли да си купя или канап от железарията?
:drinkers:
При нас, за хоби или профи, всичко е истинско. Има разлика, но тя е много над изискванията.
Десет години ползвах български въжета, с най лошите характеристики, но и най евтини- пиша от отвъдното.
Кофти опит.
Докато се чудиш, може да вярваш и в Red Bull.

Нещо конкретно?! Някоя готина машинка, или не искаш да се ангажираш с мнение.
Лалалала е по безопасно, вярно.
gogo7777 - майстор
съб апр 27, 2024 10:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
При нас, за хоби или профи, всичко е истинско. Има разлика, но тя е много над изискванията.
..........
Нещо конкретно?! Някоя готина машинка, или не искаш да се ангажираш с мнение.
Лалалала е по безопасно, вярно.
М'чи то и при нас е тъй.

За машините к'во да ти кажа.....ами тенденцията е плачевна. Търговците убеждават клиентите, клиентите убеждават други клиенти и те така. Скъсиха кабелите за удобство, спестиха газта (нямало смисъл ставало и без газ), намалиха врътките от две на една :lol:, ампеража намалиха, платките опоскаха, замениха бакъра с алумин.....догодина сиурно и тел няма да е нужна. Ама за веднъж в годината и това е много.
:drinkers:
MamaMy - майстор
Навсякъде е така Гога. Вчера гледах клип как някакъв лешпер ремонтира светодиодни крушки без поялник. Лепеше с каноконлит, тиксо, станиол и графит. На това му викам недоизживяно детство. Само блокчето с цветните хартийки му липсваше.
BeTaTesTeR - напреднал
Aми вижте сега, заваръчната техника си е скъпа, има и качествени машини ама струват пари. Тук обикновено пишат хора, които са отделили скромен бюджет, който стига за най-евтините машини, които са с много компромиси. И не знам какво да им препоръчам, трябва да са наясно, че купуват най-евтиното. Все са китайци от най-ниския клас и как да им кажеш кой от кой е по-добър. Сега телоподаващо за 300-400 лв. каквото и да купиш ще е голям компромис, просто няма за тия пари хубава машина, те и за хубав електрожен не стигат.

Има и нещо друго, всеки вика то за домашно, не ми трябва скъпо, дай нещо евтино колкото да се уча и т.н. Да ама заваряването е малко по-сложен процес. Не е като перфоратор, включваш и дупчиш и евтин скъп за 10 дупки в годината няма разлика. Като си начинаещ в заваряването и си вземеш калпава машина и не стават нещата и се мъчиш и почваш да се чудиш в теб ли е проблема щото нямаш опит или в машината е проблема. То е като да те качат да се учиш да караш на кола с приплъзващ съединител и износени синхронизатори на скоростите. Къде не можеш да караш, пък и скоростите запъват и едвам се включват. И някой с 300+ хил. км. зад гърба си да се качи да я кара и да ти каже, ето бе нищо и няма на колата, може да се кара просто ти не можеш да караш. :-D
MamaMy - майстор
+1 Истина е. Почти всичко евтино е от Китай. Приятно изключение е ИЗА-те на Панайот. Нямам нищо против евтините китайци. За съжаление както и при евтините маркови всичко е компромис. ИЗА-та пак е приятно изключение. Освен по-евтини компоненти компромиси са направени и от тестове и настройки. Въпрос на късмет е да уцелите две еднакво работещи машини. Значи шанса за добре работещ и здрав електрожен е същия. При марковите машини този недостатък е избегнат посредством гаранцията, но при китайците нещата стоят различно. По-скъпите китайци които са официално внесени, имат и сервиз. Те са по-скъпи заради данъците и митата, но най-евтините са внесени контрабандно и шанса да получите гаранция е нищожен. Остава варианта мераклията сам да си го внесе. Има вече много начини за поръчка от Китай. В същото време евтини китайци се намират и в европейските сайтове. Дори там качеството е на по-високо ниво, а няма мито. Ако уцелите и промоция, купувайте!
gogo7777 - майстор
От Китай може да поръчаш машината на части и тук да я сглобиш. И айде на пазара по две за лев плюс чукче и маска :lol:

Корифеите в нишата имат цели центрове с лаборатории и изпитателни. Дузина експерти и инженери работят върху създаването на съвременна машина в крак с новите технологии на заваряване. Преди две години бях поканен като изпитател на прототип машина ново поколение....бях един от 240-те поканени. Голяма чест за мен....не са ме забравили :) Бяха го направили да изглежда и като състезание. Финиширах 103-ти :lol: ...резил.....усрах се на тренажора и заваряване на размагнитен детайл.....обърках посоката да се eба у тъпака :wallbash:
B0bi - специалист
"Изата на Панайот" не се класира много в евтините. Особено като я поръчаш с кабели. Които може би са единственото некитайско нещо в нея.
gogo7777 - майстор
нед апр 28, 2024 4:55 pmB0bi написа:
"Изата на Панайот" не се класира много в евтините. Особено като я поръчаш с кабели. Които може би са единственото некитайско нещо в нея.
Глупости. Машините му са 100% проектирани и създадени от него. Нищо нискокачествено няма там.
Бях му препоръчал да си търси ценаТА за машините, но той си знае. Той НЕ Е търговец....разберете го най-накрая
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: