Ел. инструментите. Консумативи.
ZEDYCUS - майстор
:lol: НА макитата е без значение, кога е направена батерията. Първия ми винтоверт и импакт с две батерии го взех от щатите 2010. Седя там при роднини 2 години, без да се ползва. Не успяха да си дойдат по стечение на обстоятелствата и накрая със спедиторска фирма ми го пратиха след две години. Батериите издържаха 8 години преди да се заключат, работеха интензивно с гайковерти за стягане на болтове при монтажи и за сглобяване на мебели. Това кога го направи някой парксайд :finga:
Честито на Индианеца. Няма да съжалява. Може да се надгражда с много машини тази серия 18 волта.
чет май 23, 2024 1:17 pmcholev написа:
......
Арни те гледа с недоумение
Чолев, на Батко му се чудя що се е хванал на тая зелена работа и единственото разумно което ми идва на ум е, не парите, а за да прави нещо, да се движи, мозъка да работи, че на тия години...
Дай боже всеки да ги доживее де!

Леко се успокой с тая "зелена мъгла"!
radius - майстор
На бат Арни тия машини в ръцете, му стоят като на блондинка четиризначни таблици.
Много изкуствена "реклама" си вкараха с него, държи машините като недобре измит член. :lol:
kozl - майстор
чет май 23, 2024 9:33 pmZEDYCUS написа:
:lol: НА макитата е без значение, кога е направена батерията. Първия ми винтоверт и импакт с две батерии го взех от щатите 2010. Седя там при роднини 2 години, без да се ползва. Не успяха да си дойдат по стечение на обстоятелствата и накрая със спедиторска фирма ми го пратиха след две години. Батериите издържаха 8 години преди да се заключат, работеха интензивно с гайковерти за стягане на болтове при монтажи и за сглобяване на мебели. Това кога го направи някой парксайд :finga:
Честито на Индианеца. Няма да съжалява. Може да се надгражда с много машини тази серия 18 волта.
И аз ще потвърдя за батериите от скромните 2 уреда с които разполагам.
Фенер с халог.крушка от лето некое си. Над 20 г. с оригинални кадмиеви батерии. След това 2 смени с менте батерии, които изкараха все пак по няколко години. Сега прашасва като реликва без батерии.
И винтовръта Метабо на 10 г. е още с ориг. батерии на 12V.
От лидълските имам 2 винтовръта и перфоратор от предишна серия батерии 18V. От 5 батерии за момента 2 са работещи и една на "изкуствено дишане".
За инфо 2-та винтовръта Парксайд още са годни, като изключа калпавите им "по рождение" патронници. На перфоратора му стопих ресурса на ел.двигателя, но нямам статистика колко отвора е направил.
Но какво значение има Парксайд не са предвидени за професионална употреба, въпреки че доста професионалисти ги ползват. То и за това се предлагат в битови магазини. И не са мислени за дълготрайна употреба, та нема смисъл да ги съпоставяме с профи уредите.
Парксайда има друг подход. Създава нещо евтино и "гаранционно трайно". А иначе тези Парксайди колко вида батерии имат, които да могат да бъдат заменяеми :? Ми няма нужда от, части и подръжка. Оборот да има. А не да си купиш доживотен инструмент и де отиде оборота на производителя :?
Та опасявам се, че и профи инструментите ще заприличат на Парксайдите.
Те така все още мъча перфоратор Спарки. Рядко го ползвам, на 3-ти четки е , а също и на 3-ти спусък. Последният спусък стана с изрязване в ръкохватката, защото не можах да намеря 1 към 1. Нема части - нема дълтотраен инструмент.

И в заключение изборът на инструмент днес е основно финансов. Като в подкрепа на предното и професионалистите ползват Парксайд, като си признават, че е главно по финансови причини.
А и моето мнение е същото.

Примерно винтоврът Метабо 12V на външен вид като Парксайдите на 12 V. Метабото рядко го ползвам, основно при необходимост от по-голям въртящ момент. Основно се спрявам с Парксайда. Ако имаше Парксайди по времето, в което се сдобих с Метабото, едва ли щях да имам в колекцията Метабо :wink: За по-голям момент при моите нужди става и ръчно.
Бако_Патъра - специалист
За мен това е офертата за бюджетен винтоверт в момента. Като сила малко по- слаб, но 3 пъти по-евтин.

https://www.emag.bg/black-decker-bdcdd1 ... D9V81HMBM/

Има даже сравнение между двата, където казват, че с Макитата се работи малко по-лесно, но двата пробиват еднакво.



Това с оглед на бюджетността, понеже Индианеца каза, че гони бюджет и няма възможност за втора батерия в момента. Иначе ясно, че Макита е по-добрата марка.
Stani82 - помощник
Experience carefree connections with the top-rated site for casual dating adventures.
Easy flirting and more, one night only
Authentic Ladies
Supreme casual Dating
Indianec 2 - специалист
Май сагата приключи, макитата е в багажника, след работа ще я пробвам на един стелаж.
Indianec 2 - специалист
Прикачен файл:
20240524_170521_222016.jpg
Завих 50-60 винта след работа, щото правих стелаж, и на първо четене е класи на предишните ми винтоверти. Дано да отметнем доста работа във времето...
ZEDYCUS - майстор
Така се почва ...... :partyman:
Indianec 2 - специалист
съб май 25, 2024 8:40 amZEDYCUS написа:
Така се почва ...... :partyman:
Инструмент, който се скапе съм решил да го сменям с марков, за сега са флекса и винтоверта, ръчните и те с времето, живи и здрави само да сме.
Щото икономията взе да ми излиза солено...

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: