Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,

Правя ремонт и майстора ми положи доста некадърно саморазливната замазка и сега се захващам да си я оправям.
Вече ми писна от майстори и продължавам сам.

Имам около 40 квадрата положена саморазливна на циментова основа, която на места е на вълнички с неравности до 5-6 мм.
Ще имам ламинират паркет и съм почти сигурен, че сложа ли паркет на тази основа, ще имам проблеми. Нивото вече е зададено от
положени плочки в съседните помещения, така, че не мога да задигам повече. Затова мисля "бабуните" да ги изшлайфам, а там където
е по-хлътнало да пусна нов тънък слой саморазливна.

Какво бихте ми препоръчали за шлайфане с прахоуловител и прахосмукачка. Тъй като за вбъдеще ми предстоят и други
ремонти мисля да си закупя нови машинки вместо да наемам под наем.

Аз съм се спрял на вариант на шлайфане с ългошлайф с диамантен диск за шлайфане на бетон, на който допълнително да закупя предпазител с прахоуловител. Добра ли ми е идеята ?
Ако е ъглошлайф, чудя се какъв модел би бил подходящ за тази дейност и какъв размер ? (125, 180, 230) За марка аз сякаш клоня към Макита.

Гледам, че има и други машини за шлайфане като тази в емаг:
https://www.emag.bg/shlajf-mashina-za-b ... DC7J02MBM/

Та каква машина вие бихте ми препоръчали, с какъв размер ? Това от емаг линка дали става ? Или да си купувам чист ъглошлайф ? или нещо друго ?
Каквото и да избера обаче искам задължително да има прахоулавяне. Имам една стара прахосмукачка Karcher WD4, не знам дали ще свърши работа, ако ли НЕ ще се наложи да препоръчвате и нова прахосмукачка ;)

Благодаря предварително!
nikolson - майстор
Мислиш ли, че на ръка ще можеш да изшлайфаш и нивелираш? :?
MamaMy - майстор
Машина за мозайка дали няма да свърши работа?
Баш Майсторо - специалист
Ще свърши ама нали знаеш какви води текът. Освен ако вече има някъкви по модерни машини.
chapara - майстор
Да, ама това не е мозайка, ще се окопае.
Някой погледнал ли е цените на истински такива машини. Започват от 4х нагоре. Под наем 100тина лева на ден😉
MamaMy - майстор
Те и качествените ъглошлайфи с подходяща прахозащита не са особено евтини. Хубавите прахосмукачки също. Да не говорим цялата работа от страни колко неблагодарна изглежда. За такива задачи или трябва супер скъпо оборудване което не е за хоби или трябват прежалени "смъртници" и колкото откарат. Остава въпроса майстора колко се е прежалил и какво защитно облекло ще си вземе. Аз вече не бих го гледал този филм след като вече съм играл главна роля в него.
miliad - майстор
Вземи машина под наем. Това е специфична задача, безсмислено е да си купуваш някаква машина само заради нея.

Тема "Избор на машина за шлайфане / корекция на положена циментова саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: