• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
BLUEPUPIL - майстор
пон юни 22, 2026 12:53 pmgogo7777 написа:
Можеш ли да обясниш защо GMAW метода го изключи от боя..... :)
За дебелини над 5мм шевовете не достигат оптималната температура и сертифицирането им е усложнено.

Досега смятах, че 200А инвертор дава максимум реални 125А---100% при ММА, обаче тези червени момчета ме хвърлиха в размишления с техните 170А---100%. Какво ще кажете, тези числа реални ли са и ако не, на колко да ги намаля, на 150А или дори на 130А на 100% при определяне на реалните възможности на машината?

https://assets.lincolnelectric.com/asse ... 04-ENG.pdf

https://www.nationalwelding.com.au/asse ... eevE5rZ4qL
dragozow - майстор
Възможно е разбира се, зависи от машината. За това има, доказани фирми с репутация.
gogo7777 - майстор
чет юни 25, 2026 3:47 pmBLUEPUPIL написа:
пон юни 22, 2026 12:53 pmgogo7777 написа:
Можеш ли да обясниш защо GMAW метода го изключи от боя..... :)
За дебелини над 5мм шевовете не достигат оптималната температура и сертифицирането им е усложнено.

Досега смятах, че 200А инвертор дава максимум реални 125А---100% при ММА, обаче тези червени момчета ме хвърлиха в размишления с техните 170А---100%. Какво ще кажете, тези числа реални ли са и ако не, на колко да ги намаля, на 150А или дори на 130А на 100% при определяне на реалните възможности на машината?

https://assets.lincolnelectric.com/asse ... 04-ENG.pdf

https://www.nationalwelding.com.au/asse ... eevE5rZ4qL
Тия числа са ПВ-то на машината. Дай пак по въпроса :lol:
Pansim1 - специалист
чет юни 25, 2026 3:47 pmBLUEPUPIL написа:
Досега смятах, че 200А инвертор дава максимум реални 125А---100% при ММА, обаче тези червени момчета ме хвърлиха в размишления с техните 170А---100%. Какво ще кажете, тези числа реални ли са и ако не, на колко да ги намаля, на 150А или дори на 130А на 100% при определяне на реалните възможности на машината?
Линкълн са добри машини.
Отговарят на написаното като характеристики
Едно уточнение - Тази 205 амперова е на фаза и нула, при 230 волта и на ДВЕ фази /400/ волта
Да не се бърка с трифазни апарати
gogo7777 - майстор
пет юни 26, 2026 7:45 amPansim1 написа:

Линкълн са добри машини.
Отговарят на написаното като характеристики
Едно уточнение - Тази 205 амперова е на фаза и нула, при 230 волта и на ДВЕ фази /400/ волта
Да не се бърка с трифазни апарати
Имах две V270 T Puls. Корави професионални машини. Моите бяха произведени в Италия. Правени са с възможност за включване към "трактор" затова ПВ-то е внушително.

Бях ти пращал за ремонт едната, помниш ли? :)
Pansim1 - специалист
Помня... само че не ми я изпрати, а аз си я взех от теб.
Забравяш... бях с червения Ситроен
И ми подари нещо когато ти донесох машината
Помниш ли какво е?
  • 1
  • 2

Тема "Трифазен или монофазен ММА заваръчен инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: