Ел. инструментите. Консумативи.
dyaneff - майстор
Повреди ми се патронника на една дрелка Елтос BZ16. Патронника е на резба, с размер приблизително 16мм. Това равно ли е на размер 5/8 х 16 un.
mitko64 - майстор
По принцип това е стандарта за патронници с обхват 3- 16мм. За този модел не знам, не беше ли на морзов конус. Тъста ми има същата, доста съм бръмчал с нея, но не сме сменявали патронника, въпреки, че е в окаяно състояние.
dyaneff - майстор
И аз мислех, че е на конус, но днес установих, че е на резба.
mitko64 - майстор
Точният диаметър трябва да е 15,875мм,а в 15,9мм, трябва да преброиш 10 навивки. Ако имаш резбомер, още по- добре. Доста е близка до 16Х1,5.
dyaneff - майстор
Много е близо до 16х1.5. Явно това е размера. Благодаря много.
mitko64 - майстор
Ако е нарязвана 16Х1,5 на шпиндела, не е зле да пуснеш един метчик на новия патронник, поне да изравниш диаметрите. Аз за патронник с резба 16Х 1,5 не съм чувал. Модела нямаше реверс, та контра винт, няма да ти трябва.
Последна промяна от mitko64 на пон ное 17, 2014 11:59 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
dyaneff написа:
Много е близо до 16х1.5. Явно това е размера. Благодаря много.
Патронниците се произвеждаха и все още се произвеждат http://zmm-svilengrad.hit.bg/patronnik.html
Мисля че все още имат (защото вероятно лиценза е изтекъл и едва ли са го подновявали) и jacobs
http://www.jacobschuck.com/
По спомен от две-три години 13мм обикновен ключов на резба беше 12лв без ключе, а тоя на jacobs около 16 лева.
swissmad - специалист
Колега dyaneff ,би ли обяснил как се сваля патронника от бормашината (BZ16) ,тъй като моя е доста ръждясал и бих искал да го сменя с нов или най малкото да го почистя и да го смажа ,че върви доста тегаво.
Благодаря.
dyaneff - майстор
Нормална резба. Затегнах един Ге-образен шестограм в патронника вместо свредло и с гаечен ключ завъртях оста .
swissmad - специалист
Благодаря за отговора .При мен визуално изглежда доста зле и се съмнявам да стане без да се държи контра някъде по оста но под патрона оста си е кръгла и няма как да се законтри.Ето снимка за по нагледно:
Прикачен файл:
IMG_0055.JPG
IMG_0055.JPG (49.21 KиБ) Видяна 4887 пъти
Прикачен файл:
IMG_0056.JPG
IMG_0056.JPG (61.38 KиБ) Видяна 4887 пъти

Тема "Патронник за Елтос BZ16" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: