Ел. инструментите. Консумативи.
mely - напреднал
Та реших да вземам ,че зегето не прави прави разрези ама хем не ми се дават много пари хем ми се иска да е пак марка дет се е чувала /не ейнхел,райдър и др/не че скил и бош не са китайски ама все пак
Коя марка да взема параметрите са еднакви
sek.1 - специалист
С тия марки всичко е въпрос на късмет аз си купих от промоция на практикер за 35 лева циркулярен трион марка Глобус 1200 вата с идеята с него да свърша определен обем работа за около два месеца а той работи без проблеми вече пета година и с него съм скапал пет видиеви диска. Ако ти трябва за по професионална работа по добре се ориентирай към марките Бош Спарки Макита.
mely - напреднал
sek.1 написа:
С тия марки всичко е въпрос на късмет аз си купих от промоция на практикер за 35 лева циркулярен трион марка Глобус 1200 вата с идеята с него да свърша определен обем работа за около два месеца а той работи без проблеми вече пета година и с него съм скапал пет видиеви диска. Ако ти трябва за по професионална работа по добре се ориентирай към марките Бош Спарки Макита.

Не става дума за професионална работа за там знам Трябва ми хоби инструмент Спрях се на тези две марки за до 150 лв 1150В екстрите също са еднакви
Master_Kenobi - V.I.P.
Взимай Black & Decker щом и парите са еднакви.
Ама Black & Decker за 150 кинта... :?
Или звънни в сервизите със същия въпрос и най-добре ще ти кажат.
Master_Kenobi - V.I.P.
Аз бих взел Black & Decker-а.
Ама човека нали ти каза, че тая работа е на късмет. :)
griffin - майстор
Колега не съм пипал Скил-а но имам Black&Decker-a мисля че скила ще е по добър, на моя Black&Decker не му харесвам че отвора за стърготини е стеснен и често се случва да се набиват там стърготини, не ги изхвърля ефективно на скил-а отвора е голям и няма да ти трябва преходник за прахосмукачка и мисля че ще изхвърля стърготините много по добре. Black&Decker е много гадно според мен направен водача който да те ориентира къде режеш, блокировката на шпиндела е много добра идея т.к на Black&Decker се чудя как да го захвана за да сменя по лесно диск-а.

Black&Decker няма предпазване от блокиране т.е може да си опушиш мотора много лесно :-) при мен замириса малко по силно но не успя да изгори :-)

Мисля че скил-чето ще ти е по удобно но все пак е по скъпо де нормално :-)

Аа само да спомена нещо колега дискове 170 с 16мм вътрешен отвор ще е чудо да намериш има 150 165 но 170 няма така че ефективната дълбочина на рязане ще ти се намали като смениш диска :-), а тоя диск който идва с циркулярчетата е тип Construction :-)

Успех с покупката
housedoktor - майстор
Само ще спомена ,че Skill са изобретили портативния циркулярен трион.Даже до ден днешен англичаните и американците казват Skill saw на всеки такъв.Както и ние често Хилти за всеки перфоратор
masterval - майстор
То и улянов е изобретил социализъма... Ама къде сме ние, къде е той?
Бош продават циркулярни дискове с много зъби - не ми се броят сега, и към всеки диск има допълн. уплътняващ пръстен за да стене и на Б/Д.

Тема "Циркулярен трион Black & Decker или Skil" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: