Ел. инструментите. Консумативи.
1st0r1k - специалист
ср ное 27, 2019 12:03 pmпишман_майстор написа:
Ако този, който знае какво прави-няма драми. Ако трябва, прочети пак горният пост какво съм написал. Ще се справиш , не е философия , просто трябва се спазят стъпките.
Да,разбрах процедурата. Да попитам и за игленият лагер защото гледам,че го има в комплекта http://mina-parts.com/product/917/husqv ... g-325.html .
Той как се сменя и как се разбира,че е за смяна?
пишман_майстор - майстор
За смяната му: много е лесна, след смъкване на съединителя , просто всичко излиза навън без никакво усилие.
Кога се сменя: създал съм си усет и преценка доколко да е голям/допустим "луфта" на барабана . Понякога само лагер не помага, тъй като се износва и контактното легло в барабана , сменя се и той, също и ако са замазани шлиците за ринга .
Но това се случва на доста работила машина. Съмнявам се при теб да се налага смяна, най-много само лагера да смениш.
Когато аз се занимавах усилно с рязане преди доста години , сменях водещи колела заради шлиците на ринговете, понеже се олуфтяваше неприятно и ринга не вървеше коректно, но не и заради лагери. Те издържаха доста ( за оригинални , тогава нямаше алтернативи )
1st0r1k - специалист
ср ное 27, 2019 4:43 pmпишман_майстор написа:
За смяната му: много е лесна, след смъкване на съединителя , просто всичко излиза навън без никакво усилие.
Кога се сменя: създал съм си усет и преценка доколко да е голям/допустим "луфта" на барабана . Понякога само лагер не помага, тъй като се износва и контактното легло в барабана , сменя се и той, също и ако са замазани шлиците за ринга .
Но това се случва на доста работила машина. Съмнявам се при теб да се налага смяна, най-много само лагера да смениш.
Когато аз се занимавах усилно с рязане преди доста години , сменях водещи колела заради шлиците на ринговете, понеже се олуфтяваше неприятно и ринга не вървеше коректно, но не и заради лагери. Те издържаха доста ( за оригинални , тогава нямаше алтернативи )
Няна ли да е по-добре да го сменя. Така и така ще се отваря?
пишман_майстор - майстор
Това няма как да знам. Не съм там, да видя наложително ли е .
Може би е по-добре да я види човек наясно с нещата. Така по форума...
Хем ще има и инструменти, да смъкне съединителя.
nautilus33 - майстор
Един въпрос- Stihl 08s е доста стар модел и по каталог го дават да се смесва бензин:масло 50:1, но само с масло марка Щил, а масла от друга марка 25:1. Но тъй като, книжката е писана през 70-80те години на миналия век, днешните масла не ги е имало. Та, с обикновенно двутактово масло, мога ли да смесвам 50:1 или пак си остава в сила писаното в ръководството- 25:1? Защото съотношението между едното и другото е два пъти повече масло?!
plamen6703 - майстор
На литър бензин 30 милилитра масло :partyman:
borchoyor - специалист
ср дек 04, 2019 5:17 pmnautilus33 написа:
Един въпрос- Stihl 08s е доста стар модел и по каталог го дават да се смесва бензин:масло 50:1, но само с масло марка Щил, а масла от друга марка 25:1. Но тъй като, книжката е писана през 70-80те години на миналия век, днешните масла не ги е имало. Та, с обикновенно двутактово масло, мога ли да смесвам 50:1 или пак си остава в сила писаното в ръководството- 25:1? Защото съотношението между едното и другото е два пъти повече масло?!
40/1 и режи на воля😀
Последна промяна от borchoyor на ср дек 04, 2019 5:37 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
Това за каквото и да е 2 тактово масло ли? Т.е. без значение от марката?
plamen6703 - майстор
ср дек 04, 2019 5:36 pmnautilus33 написа:
Това за каквото и да е 2 тактово масло ли? Т.е. без значение от марката?
Да, и няма да имаш никакви проблеми със сместа. :partyman:
borchoyor - специалист
ср дек 04, 2019 5:41 pmplamen6703 написа:
ср дек 04, 2019 5:36 pmnautilus33 написа:
Това за каквото и да е 2 тактово масло ли? Т.е. без значение от марката?
Да, и няма да имаш никакви проблеми със сместа. :partyman:
Аз правя така, една стограмка масло от щил я деля с маркера наполовина и половинките наполовина и после си правя литър по литър, да нема стари смеси и т.н., ако артиса нещо в джипа(дизел) да го поизчисти и те така😀😆😀

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: