Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 8:27 amilia_tsanev написа:

Белият е на моята 271 и веднъж го изпрах, но не помогна особено. Последния път го продухах с компресора, но не пропуска достатъчно въздух и няма тяга машината. Виждал съм спрей за почистване на филтри в магазина на Щил, но не знам в това състояние дали ще помогне и за това ми се иска да купя нов.
Пробвайте със спрей за филтри, ако не стане, може да пробвате с мрежестите, за които говоря по-горе, май "PA" се водят.

Изображение
Здравейте,трябва ми съвет относно резачка Хускварна137.Пали лесно и работи добре,но след 15-20 мин. работа спира да реже (форсира се при подаване на газ,но при опит за рязане веригата спира и оборотите падат).Сменени са : маркуч за гориво,горивен/въздушен филтри,направена профилактика и настройка на карбуратор.Споделете координати за надежден сервиз.В Своге съм,но не е проблем да я закарам и в София.И още един въпрос - може ли да се ъпдейтне за по-лесно/бързо рязане.В момента е с шина 40см.и верига Орегон, смяната им с какви би се отразила в + ? Благодаря предварително на отзовалите се.
Soviet_Soldier - специалист
ср сеп 29, 2021 7:27 pmИвайло Маринов написа:
Здравейте,трябва ми съвет относно резачка Хускварна137.Пали лесно и работи добре,но след 15-20 мин. работа спира да реже (форсира се при подаване на газ,но при опит за рязане веригата спира и оборотите падат).Сменени са : маркуч за гориво,горивен/въздушен филтри,направена профилактика и настройка на карбуратор.Споделете координати за надежден сервиз.В Своге съм,но не е проблем да я закарам и в София.И още един въпрос - може ли да се ъпдейтне за по-лесно/бързо рязане.В момента е с шина 40см.и верига Орегон, смяната им с какви би се отразила в + ? Благодаря предварително на отзовалите се.
Състоянието на самия двигател какво е? Може просто да отсъства компресия в резултат на надран цилиндър и/или износени сегменти. А може и от много нагар да са прилепнали и блокирали сегментите. Най-лесния начин да огледате състоянието на цилиндъра е като свалите свещта и заглушителя.

Относно по-бързото рязане, Орегон е хубава марка, но веригата трябва да е тип "Чизел". Друг вариант е да се сложи по-къса шина, да речем 35см 3/8LP 1,3мм.
Последна промяна от Soviet_Soldier на ср сеп 29, 2021 9:05 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Аз бих сменил О-пръстена с нов на ускорителната помпа.
:partyman:
Индианец - специалист
Мнението ми като на пълен лаик е, че кучето е заровено или в семерингите или платната на карбуратора.
Семерингите ако са тръгнали правят мизерии като загрее двигателя(гасне, глъхне, форсира се няма мощност), пък ако платната са остаряли може да гасне, като я сложиш на дървото.
И двете неща ми са се случвали и на двете машини но клоня към първото.
@vlax, днес гледах в олх-а една резачка като твоята, проблем с карбуратора има.
90 кинта и искат, ако се окаже като при теб проблема може да е далавера.
krasi92 - майстор
В люлин на сливница и панчо владигеров. Друг вариант в петър електрик. Трети в сервизната мрежа на марката. Четвърти вариант е във форума има човек които внася продава и сервизно обслужва техника-https://agro.bg/firmi/gorsko-stopanstvo ... /argo-ood/. За сериозно рязане си трябва и сериозна машина. Това е един от най слабите модели така че няма голям смисъл да се инвестира за вериги и шини.
imegogo - специалист
моят опит с евтините машини нисък клас също не е добър имам същите ядове ,така си стои не съм я носил на сервиз ,според не си заслужават парите особенно,ако ти трябва за рязане на дърва,а не за кастрене и бутане на някое дръвче от градината по-добре си вземи нещо среден клас около 700-800 лв,ако имаш ток където режеш електричиските по-евтина,но отлична алтернатива
liverpool-64 - специалист
ср сеп 29, 2021 8:21 pmvlax написа:
Аз бих сменил О-пръстена с нов на ускорителната помпа.
:partyman:
Моята е 236. Пали,работи добре ,но като види дървото гаснеше също като твоята.Занесох я на майстор,видя я и беше категоричен-"ускорителна помпа",без да му казвам какво прави ,явно си имат някакви проблеми с тия помпи. Някъде към 38лв. ми струваше ,но оттогава е пушка.
Индианец - специалист
Я да попитам:
https://mina-parts.com/product/788/shin ... ilink.html
Тия шини с какво качество са горе долу?
Целта ми е да износя с нея една нова верига на хуск, че старата шина може и да изкара, ама сега ще поработя бая на дебели дърва.
След тази верига мисля да взема шина и две вериги на Щил(RS), ама искам да започна с изцяло нова гарнитура пък сега по важни неща имам за вземаме.
Понеже не разбирам от тези неща, искам да попитам следното (с малко предистория):
Купих си шина Oregon и на нея пише, че е за 56 звена. Пробвах да сложа верига с 56 звена, но не стана (оказа се къса) и затова сложих верига с 57 звена, която пасна. Така комплектована завъртях веригата на ръка и нямаше проблем, но не знам какво ще се случи когато започна да режа с нея. Та въпроса ми е - Може ли на шина за 56 звена да се монтира верига с 57 звена ? (оригинално резачката е за шина и верига с 57 звена).
Ако въпроса ми не е за тука и нещо съм объркал, моля да ме извините, но пиша малко на "полеви" условия.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: