Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Soviet_Soldier написа:
При някои електрически китайки все още има ръчна помпа, но това е неудобно и непрактично решение.
Аз говоря в комбинация , освен автом. смазване има и доп. ръчна помпа. И да ти кажа никак не е зле като решение, но оскъпява продукта.
При другите които ти визираш, се цели поевтиняване на продукта ( има само ръчна ) . Това ест. ще е в ущърб на потребителя , отделно негативи.
Soviet_Soldier написа:
И каква е ползата помпата да блъска масло, което изтича по земята, когато веригата не се движи? Не виждам нищо лошо в това помпата да се активира от чашката на съединителя, а не да е постоянно включена и да хаби масло постоянно.
То ползи има, загуби от излишен теч ... там е относително . Не съм си оставял машинка да бръмчи с минути на празен ход, само в паузи в порядъка на секунди 10-15-20 . Отделно маслото което се изпомпва е с много слаб дебит в него момент, но го има разбира се . Предимствата надвишават недостатъците , но това няма как да се оцени хора които не са имали примерно напълно идентични в основата си машини , но с двете решения ( в случая долмар 115, без най-последната ревизия и долмар ПС52 ) . Въпреки експериментите ми , не съм успявал да видя предимства при втория модел в мазането. Каквото и да направех , веригите му винаги са една идея по-скапани , спрямо при първото решение. Разходът на масло колкото и странно да е, е идентичен. Отделно и лагера на камбаната се замърсяваше по-успешно и почва да увлича веригата на ниски. При първото решение това да се случи, клонеше към нула.
Както и да е , колкото глави , толкова мнения :)
емовлаха - специалист
Какво си секъл с този Долмар иглолистна дървесина или метровки :? И аз не съм имал съвецка. Започнал със Щил 029 3/8 1.6! Личен, след това 460 отн личен, иначе и със 044 и 660 съм бачкал. Преди в инструкцийте пишеха и за моторни масла да се слагат за смазване сега нямам си на идея как е, вече потребителите какво си забъркаме в нашите си лабораторий е друга бира :-D Ето и за олекотените шини със 5 нита, сменяема глава и мазането на звездочката, тос технология помня от съвецката,от кой е взета не мога да кажа, сега я виждам в SUGIHARA , TSUMURA и т.н добре че, не са сложили и пружините в сегашните изработки . Върнахме се в миналия век
Nic
Здравейте!
Предстои ми закупуване на моторен трион за домашно ползване.Ще се ползва са нарязване на дърва 10 кубика годишно.До момента ползвах Partner P 350s, служеше ми дълго около 12 години без да се е налагало ремонт, но се повреди и ремонта не е рентабилен.Колебая се между STIHL MS 180 или Husqvarna 120 Mark II.Според Вас кой вариант е по-добрият избор, или може да ми предложите друг вариант.Благодаря Ви!
Soviet_Soldier - специалист
пет авг 11, 2023 11:19 amNic написа:
Здравейте!
Предстои ми закупуване на моторен трион за домашно ползване.Ще се ползва са нарязване на дърва 10 кубика годишно.До момента ползвах Partner P 350s, служеше ми дълго около 12 години без да се е налагало ремонт, но се повреди и ремонта не е рентабилен.Колебая се между STIHL MS 180 или Husqvarna 120 Mark II.Според Вас кой вариант е по-добрият избор, или може да ми предложите друг вариант.Благодаря Ви!
MS-180 реже много бодро, лек е, има прозорчета за количеството на маслото и горивото. Като цяло много удобен верижен трион за битова експлоатация. 180-ката е по-добрия вариант от двете, но и скъп. За тия около 500лв които струва MS-180, може да вземете McCulloch CS50S, който е 2100W срещу едава 1400W при MS-180. Двигателят е Xtorq (OxyPower) ,McCulloch е дъщерна компания на Husqvarna, също като Partner.

nikolson - майстор
Заслужава си да погледнеш Echo.
swissmad1 - специалист
Между тези двете stihl е твоята машина. Няма да обяснявам защо. Ще ти върши всичкита работа за която ти трябва в една къща.
Димитър Димов - специалист
След Партнер 391 взех Хускварна 55 и никога не е стоял въпроса за Щил.Почитателите на Щил ще ти говорят за тях,на Хускварна за нея,така че каквото ти е на сърце това е-всичко е до късмет.
swissmad1 - специалист
Точно тоя модел Husqvarna 120 Mark II е с пластмасов картер.Има ли смисъл да продължавам.......?
dragozow - майстор
Няма му нищо като е с пластмасов картер. Иначе ето едно добро предложение, но е над бюджета:
https://www.argo-market.com/Products/Details/2179
Димитър Димов - специалист
Няма смисъл от продължаване, тези 2 модела бяха обсъдени преди година/години. Всеки да решава за себе си.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: