Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Някой има ли идея от къде мога да намеря диаграма на резачката, че в ютюб не излизат никакви видеа как да я разглобя, за да стигна до помпата за маслото.

ПП съединителя с вкарано въже в отвора за свеща ли се развива?
vlax - майстор
вт дек 18, 2018 2:56 pmnautilus33 написа:
ПП съединителя с вкарано въже в отвора за свеща ли се развива?
Да
nautilus33 - майстор
Благодаря. А имаш ли представа цялата ли резачка се разглобява, за да стигна до помпата за маслото или зависи от модела? Забелязах, че маслото изтича някъде покрай свеща и през отвора на снимката, този, който мисля е за приток на въздух и предполагам е проблем с маркуч, но преди да отворя, няма как да знам.
ben84 - специалист
https://www.yumpu.com/sv/document/view/ ... all-engine

На мене ми се чини, че маслената помпа на твоята е под маховика.
Иначе така

Като обръщаш внимание за посоката на резбите. Успех!
nautilus33 - майстор
Не успявам да видя откъде трябва да хвърля масло върху веригата, но ако махна съединителя, предполагам ще ми стане ясно. Но доколкото виждам, ще трябва май цялата да я разглобя. Защото доколкот се вижда на клипа(междудругото гледах го вчера май), помпата е под тази сивата пластина, която махна. При мен същата като че ли е под пластмасовия корпус, т.е. вижда се по-голямата част от нея, но периферията и влиза под корпуса.
ПП карбуратора как се почиства?
koveslav - майстор
И аз имам спомен,че маслената помпа на машина като на Наутилус е под маховика.Ремонтирал съм подобна машниа на марка Ал-ко,май и на Спарки малкия модел е същия..Помпата подаваше(или засмукваше,нямам точен спомен)маслото през маркуч и той беше разцепен в зоната в която е нанизан върху нейния щуцер.Спомням си,че най-напред скъсих маркуча и го нанизах наново върху щуцера,но след няколко дни човека дойде със същия проблем,маркуча пак беше разцепен.Наложи се да сменя целия маркуч,защото явно вече материала се беше предал.
nautilus33 - майстор
А спомняш ли си цялата машина ли си разглобявал или само въжето на стартера и маховика зад него? Намерих схема на чатите, но не се вижда(или поне аз не го виждам) откъде минава пътя на маслото, за да видя какво да махна за да стигна до него.
ben84 - специалист
ср дек 19, 2018 1:09 pmnautilus33 написа:
А спомняш ли си цялата машина ли си разглобявал или само въжето на стартера и маховика зад него? Намерих схема на чатите, но не се вижда(или поне аз не го виждам) откъде минава пътя на маслото, за да видя какво да махна за да стигна до него.
Kлипа бе за технологията с въжето в цилиндъра.
Линка е с ПДФ за твоя модел и на втора страница я има маслената помпа под номер 1.
Сваляш капака със стартера, развиваш гайката на КВ, избиваш маховика с помощта на подходяща скоба и продължаваш да копаеш докато не стигнеш до целта. Снимай всеки етап, ако не си сигурен, че ще запомниш кое как да върнеш.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Така, и ще направя, понеже не съм сигурен дали ще успея да я сглобя после. Именно за това се чудех дали трябва да я разглобя цялата машина, защото не съм сигурен дали ще успея да я сглобя после. Добре, че писа, защото съм тръгнал от другата страна да разглобявам и се запънах на съединителя. За сега няма да го пипам в такъв случай, а почвам да отварям откъм стартера.
koveslav - майстор
На мен пък ми се струва,че нещата започваха отгоре.Сваля се карбуратора,после дръжките и т.н. и накрая пластмасовите корпуси се разполовяват и двигателя излиза комплект.Чак тогава се сваля маховика,ако е нужно да се сваля за целта,защото е възможно да не ти се наложи да вадиш помпата.Абе отвори капаса със стартера,огледай какво е достъпно,но мисля че през отвора му няма да я свършиш работата,дори и да свалиш маховика.
Това мисля ти е помпата: https://www.tashev-galving.com/ETS61807 ... 1%81%D1%82+ правилно съм си спомнил за шлауфките,а е възможно и цялата машина да ти е същата като Спаркито,която пък мисля на всички е ясно че изобщо не е Спарки...
ПП Добавям и детайлировката на Спарки.

Прикачен файл

snimka2.png
snimka2.png (96.85 KиБ) Видяна 1458 пъти

Прикачен файл

snimka1.png
snimka1.png (66.3 KиБ) Видяна 1458 пъти

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: