• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 350
Ел. инструментите. Консумативи.
ohdan - специалист
Здравейте,последният път когато разглеждах темата , имах голяма нужда от точно такива резачки. Четейки писанията за тях доста се двоумих дали да си купя. :?: В крайна сметка си взех една от тези които се предлагаха за 150/200лв. Още с първата употреба се появи проблем(откъсна се ролката за шнура от самата кутия) която с малко усилие успях да поправя сам , макар и по друг начин. Така влезна в употреба но не за дълго. Скоро се появи друг проблем със запалването. При продължително неизползване ,запалването е трудно но когато поработи малко и я спреш, пускането отново е безпроблемно до следващото по-продължително време в покой. Може ли някой да сподели на какво се дължи това , и изобщо някои тънкости относно такива неизправности? Благодаря предварително!
Genesis - специалист
А ми нормално като всеки ДВГ да имаш и смукач. Ползваш го само при първото палене, за да запали по лесно.
Master_Kenobi - V.I.P.
За кви резачки става дума?! Едва ли е с ДВГ щом струва 150-200 лв.?! :?
tinalex - специалист
Вече има и на такава цена с бензино мотор.
Master_Kenobi - V.I.P.
Аха, е защо тогава колегата се жалва, че имало проблеми?! Той би следвало да си е знаел, още при купуването...
Та, това се дължи предимно на цената. :-D
Аз наскоро се "изръсих" 240 кинта за електрическа резачка - Хускварна. И не съжалявам - всички екстри - и единствения модел с центробежен съединител и нищо пластмасово вътре.
LazarGanev - "Велик майстор"
Колегата обаче е предпочел Хуспварна, въпреки че бяха обсъждани в отделна тема и сега се жалва :-D !
hkoko - специалист
Виж тука за цените на истинските "резачки"/любителски клас/ и се замисли дали твоето е изобщо "резачка".Не се сърди но би трябвало да се радваш че чудото което си купил е запалило дори веднъж.
http://www.kol-bg.com/index.php?show=browse&catid=28
ohdan - специалист
Здравейте и благодаря за отзивите, но искам тук да поясня че въобще не се жалвам. Аз изборът съм си направил сам. Просто споделям създадените впоследствие проблеми и търся някой с опит да ми помогне да ги отстраня . Не се сърдя на никой, очаквам съвети. :-({|=
dragozow - майстор
Тънкостите ги пише във всяка инструкция на маркова дърворезачка. Не пали машината със смес по-стара от 10 дена. Ако остане в машината източи всичко и я запали да изгори каквото е останало по системата. Спазвай точно пропорцията която пише в инструкцията( обикновено 25,30 ml масло на литър бензин). Ползвай само масло за дърворезачки без значение на коя марка е, не купувай такова от бензиностанцията. За смазване на веригата може да се ползва и някакво друго от оригиналното масло(например двигателно), но задължително да не е преработено защото ще запуши помпата и ще търсиш сервиз. Почиствай покрай водещото колело след работа, поглеждай и въздушния филтър. Не реши с тъпа верига, само мъчиш машината. На няколко ръчни заточвания е добре да има едно машинно(под точния ъгъл). Обръщай шината периодично за да не се износва само отдолу.

Машина за 150 лева не е добър избор. Не се гледа само първоначалната цена, а и фактора сервиз и части. За марковите машини ще намериш част и след няколко години. Най-ниския клас дърворезачки се водят "кастрачки" за клони. Ако ще режеш трупи ти трябва машина от 40 кубика нагоре. Ако имаш повече пари се огледай за машини с лесен старт и декомпресор. Няма голямо значение дължината на шината. При Хускварна които продавам за всяка машина има три препоръчителни дължини шини, те винаги слагат средната или малката. Това е един вид застраховка за машината. Добрия дърворезач може да отреже и стъбло 90 см с шина 40 см, има си техники на рязане. Понеже с това се занимавам основно мога да дам някой практичен съвет.
exo99 - помощник
И аз днес си купих моторна резачка - избрах SPARKY TV 3840


Един приятел си купи преди два дни от бриколаж една резачка Партнер 351 мисля , че беше точния модел.
Имало някакво намаление та цената била 269 лева.
Гледах го как наряза един кубик дърва за камината си, та се запалих и аз.
Отивам днес в Бриколаж за да си купя въпросната резачка.
Наистина ги имаше и то на тази цена от 269 лева.
Гледам на машината пише, че е асемблирана в щатите.
Но къде са произведени частите, не пише.
Имаше един етикет, че машината е направена с разрешението на Хускварна, а и Хускварна е вносител на тези машини.
И за това имаше етикет.
Същевременно имаше някакъв адрес в Италия.
Въпреки всичко цената беше много добра - като на откровено китайските резачки, но все пак някаква връзка с Хускварна.
Но имаше и един друг етикет на кутията - че продукта е за употреба само извън границите на щатите.
Питах за гаранцията - дават само една година.
Тук почнах да давам заден ход.
Един доста любезен продавач на Бриколаж ми каза, че резачките на Спарки имат 2 години гаранция, добра сервизна мрежа, има в наличност резервни части по сервизите и ми посочи тяхната резачка - е набутах се още 120 лева и купих спаркито за 389 лева.
Аз съм любител, няма да се занимавам професионално с рязане на дърва - по няколко кубика годишно зда камината, а и догодина ми предстои правенето на един покрив - около 80 квадрата, а отдолу ще е гредоред.
Та там щке ми е нужна резачката защото гредите няма с какво да ги режа.

Знам, че доста по-добрия избор беше Щил или Хускварна, но и без това превиших първоначалните си планове със 120 лева.
Не исках да взема най-маломощните резачки на двете добри фирми, защото все пак те са за клони.
Но преди всичко не ми се даваха още 100 150 та до 200 лева.

Пуснах резачката, работи :o
В събота ще нарежа 2 - 3 кубика.

Но сега съм малко раздвоен - струваше ли си тези 120 лева повече.
От друга страна - 2 години гаранция, малко по-добра сервизна база, а и "Подкрепям българското".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 350

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: