Ел. инструментите. Консумативи.
keymaker - специалист
Машината беше на клиент. Лагерите са нестандартни с нестандартен семеринг монтиран като капсуловка от едната страна на лагера естествено, та се наложи да правим семеринги по поръчка,защото за лагери комплект със семеринги от щил казаха малко над 160 лв.за бр.
Viali70 - специалист
вт май 29, 2018 9:00 amkeymaker написа:
Машината беше на клиент. Лагерите са нестандартни с нестандартен семеринг монтиран като капсуловка от едната страна на лагера естествено, та се наложи да правим семеринги по поръчка,защото за лагери комплект със семеринги от щил казаха малко над 160 лв.за бр.
Знаеш ли от какво страда магнума? Питам защото до сега нямам ядове с нея..
keymaker - специалист
Машините от старото поколение по принцип са невероятни кучета, ако не забравиш да сложиш масло в бензина и ако не я прегряваш,освен нормалното износване няма какво друго да излезе от строя. От системно пегряване изгарятсемерингите и гарнитурата между цилиндъра и картера. От "хубавия" бензин страда карбуратора.
dragozow - майстор
Факт, че всичко еко и меко е за сметка на качеството, а това го отнася само крайния потребител.
Бачо Кольо - напреднал
Здравейте!
С риск да ме изтрият понеже не съм много по темата, ама там където е тя във форума няма активност искам да попитам:
Има едни малки фрезички около 52 сс, които са буквално количка с две колелца и две мотички. Прави ми впечатление, че двигателите им са като на моторните свредели. Въпроса ми е може ли да се нагоди 3 в 1 - фрезичка, свредел и количка за пренасяне и по-лесна работа с него при постявяне на много колове за лозя и огради? :?
Бачо Кольо - напреднал
Някой знае ли къде у нас може да се купят такива приставки?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wHFMgD-UFL0[/youtube]
:?
cat - специалист
Да се купят едва ли но да се направят , но не бих си рискувал резачката за извън бордов двигател както и да пробивам с нея ако имаш моторен свредел може понеже той си има предпазен съединител иначе гатера е супер а една цепачка се замислям дали да не пригодя на свредела ,рендето ми се вижда опасно а за флекса тоя е луд за връзване , моторната шейничка защо не ако се сметне грамотно все пак това си е двигател . Лебедка понеже имам е не е с двигателче на Щил а с Митцубиши принципно става но захващането на резачката няма да издържи просто е реализирано по друг начин .
Здравейте колеги. Наскоро резачката претърпя инцидент - надра цилиндър и бутало. Модела е Husqvarna 142. Реших да я ремонтирам сам, тъй като имам добри познания и опит с двигателите. Закупих бутало и цилиндър, гарнитури и се започна. Разглобих я, махнах старото бутало от коляновия вал, сложих новото, сегмента и го върнах в новия цилиндър. Намазах картерната капачка на цилиндъра със силикон, сглобих я по обратния ред. Запалих я, стартира но след 30-40 секунди работа угасна. Дръпнах да запаля отново, но въжето на стартера не се прибра. Отворих стартера, пружинта, която го връща се беше намотала, смених я, след новия опит, пак същия проблем. Някакви идеи, съвети, че се изчерпах. Благодаря на всеки отзовал се.

Прикачен файл

2018-06-20 23.34.26.jpg
koveslav - майстор
Пружината която показваш е за лекия старт-тя предава въртящия момент между стартерната ролка и храповика.За да не се поврежда.....вероятно трябва да дърпаш доста по-внимателно.Замисли се над начина на стартиране.А пружината,която връща въжето е друга,тя е ето тази:

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (5.51 KиБ) Видяна 2282 пъти
Златин - помощник
Здравейте, колеги. Някой работи ли с моторен трион Шиндайва или Зеноа, за да даде мнение за тях, включително за сервизно обслужване и части. Имам резачка, хоби клас, марката е известна повече с електрически инструменти, DCS 4610 е моделът, но се учих на нея и има известни поражения от неправилна работа. Сега обмислям да купувам друга и се интересувам от въпросните марки. Благодаря.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: