Ел. инструментите. Консумативи.
Индианец - специалист
ср дек 23, 2020 10:15 amkoveslav написа:
Индианче,кабела го изолирай с хубав изолирбанд,навива се спирално с хубаво презастъпване на навивките и няма да имаш проблеми.Ако не пречи и не надува и обувката може да врътнеш с него.На температура държи като нопмалната изолация на самия кабел,а той не е специален.Другия вариант е с подходящи диаметри два термошлауха един върху друг,пак няма да мръдне.А относно маховика-зависи как и колко лопатки са счупени.Мога да ти покажа ветеран-китаец на един приятел с няколко липсващи от дъно лопатки,работи от години.За да падне дебита на охлаждането трябват доста повече поражения.Повече резон има за баланса,макар че не се знае дали не си подобрил заводския баланс на китаеца :D,ако наистина е 10лв маховика смени го,но и трябва да знаеш как и да имаш инструменти,за да не направиш други,по-лоши проблеми по машинката.Не прави излишни разходи по тази евтина машина,научи се да работиш с нея като учебна,засилвай я нанякъде и си вземи някаква нормална,маркова техника.На тази нито вибрацийте,нито изгорелите газове,нито работните параметри са напълно ок,като те чета работите доста редовно,не си давай здравето за щяло и нещяло.
Сега слизам да я стягам.
За тая машина си бях спестил пари, ама в последствие тате ми я плати.
Иначе порязах доста, на нас, на бабата и на леля ми, отделно и разчистване по двора и сега още около 2 кубика от тия покрай пътя.
(То за това в нашата махала имаме най много дърва от всички, ама кой като си го направи)
Като дават обекти от горското баща ми кандидатства и аз му помагах- в почивните дни(то и той тогава работеше) тъкмо да не ангажира хора, тъкмо да свикна да режа.
Нататък живот и здраве, ще взема по хубава машина.
За съединител баща ми имаше някъде ключ, за маховика, не знам той ще го сменя, аз не рискувам...
kuger - майстор
ср дек 23, 2020 10:15 amkoveslav написа:
Индианче,кабела го изолирай с хубав изолирбанд..........
За високоволтовия кабел към свещта изолирбанд не помага, пробива и най-добрият.
Пример, джип изваден от потоп и пратен на колега. Делкото, по-скоро капачката беше напукана и остави колегата на пътя. Пробвахме с изолирбанд на Бишоп, не стана, докато не го омотах със високоволтовия самовулканизиращ, пак на Бишоп и стана работата.
пп: Тогава видях за първи път четирицилиндров мотор с две свещи на цилиндър и съответно делко с осем високоволтови извода за свещите. За сведение, джип Нисан Терано 1.
Индианец - специалист
Дайте акъл как да сваля бобината, че са превъртели главите на болтовете(шестограм 4 мм).
ky-kyy - майстор
ср дек 23, 2020 2:04 pmИндианец написа:
Дайте акъл как да сваля бобината, че са превъртели главите на болтовете(шестограм 4 мм).
Без "мамата", няма да мине :lol:
Индианец - специалист
ср дек 23, 2020 5:19 pmky-kyy написа:
ср дек 23, 2020 2:04 pmИндианец написа:
Дайте акъл как да сваля бобината, че са превъртели главите на болтовете(шестограм 4 мм).
Без "мамата", няма да мине :lol:
Аз ги развих и донякъде позна :-D ....
ky-kyy - майстор
ср дек 23, 2020 5:54 pmИндианец написа:

Аз ги развих и донякъде позна :-D ....
Кво донякъде, направо съм познал :rolleyes:
Индианец - специалист
Прикачен файл:
IMG_20201223_134137_compress89.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201223_144211_compress61.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201223_142913_compress14.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201223_134142_compress35.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201223_134201_compress65.jpg
Ето снимки, не много ясни, но да обясня:
- Като свалих стартера и се загледах се оказа, че не оголен високоволтовия кабел на бобината, а е направо счупена в началото и се държеше само на проводника.
Свалих я омотах я с хубав изолирбанд и омотах кабелите също един за друг и сложих обувка на червения.
-За цялата работа свалих и горния капак, не само за филтъра, а и другия, на който се закрепя.
-Бобината я монтирах и оправих положението и с ей този картон на снимката, за пръв път го права това нещо и стана от първия път.
Опрях свещта на корпуса и завъртях да видя дали има искра.
-Счупената пластмаса не я сложих, защото опираше навсякъде.
:Краднах на майка ми една кухненска гъба и направих филтър там където нямаше от абразива и.
На бобината развих болтчетата с превъртяла глава като идълбочих отвора с бормашината и набих квадратен бит и майката, ама много пъти. :-D
Сглобих и я пробвах на 10тина ряза.
Благодаря много на всички колеги, които ми помогнахте.
Сега чакам да си дойде баща ми от работа за да я прегледа и той.
Само един маховик и е готова.
пишман_майстор - майстор
Индианец написа:
че са превъртели главите на болтовете
Ползваш торкс , подходящ , набиваш го и пробваш, ако не стане следващото е вложка XZN тип ( многостен 12 ) , пак избираш подходяща. Най-добре е комбинация с импакт . Почти винаги се отвива . Не стане ли- свредло , подходящо , малко по-голямо от диаметъра на стеблото на болта и се дупчи главата, цели се тя да се махне и да остане само стеблото на болта. Махаш бобината , развиваш остатъците от болтовете с квото се прецени ( керпеден , арматурни клещи и т.н.)
Индианец - специалист
    ср дек 23, 2020 6:54 pmпишман_майстор написа:
    Индианец написа:
    че са превъртели главите на болтовете
    Ползваш торкс , подходящ , набиваш го и пробваш, ако не стане следващото е вложка XZN тип ( многостен 12 ) , пак избираш подходяща. Най-добре е комбинация с импакт . Почти винаги се отвива . Не стане ли- свредло , подходящо , малко по-голямо от диаметъра на стеблото на болта и се дупчи главата, цели се тя да се махне и да остане само стеблото на болта. Махаш бобината , развиваш остатъците от болтовете с квото се прецени ( керпеден , арматурни клещи и т.н.)
    Пробвах с торкс, ама без успех, за дупченето на главата е хитро, не се бях сетил...
    Soviet_Soldier - специалист
    Щом работи явно добре се е получило, въпросът е ,колко дълго ще изкара? Относно пластмасовият панел под стартера, той е нужен, защото насочва въздушната струя към цилиндъра и въздушния филтър.

    Бишопът - той струва, колкото нова бобина и е нецелесъобразно. Това е хубавото на китайските резачки, каквото и да стане части има навсякъде и евтини.

    Ето на този може да се обадиш и да питаш за въпросната пластмаса, като гледам продава евтино частите, бобина с маховик 15лв , само бобина 8лв и така нататък. Направо може да хванеш за 20-тина лева да ти прати всичко нужно и да е като нова.
    https://bazar.bg/ads/user/2361947?page=2

    Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: