Ел. инструментите. Консумативи.
kr1100 - майстор
нед ное 01, 2020 10:39 pmSoviet_Soldier написа:
нед ное 01, 2020 10:17 pmИндианец написа:

За кастрене и рязане на разни дъски с пирони биват, но са с объл зъб и по тази причина разрезът е по-бавен. Ако поставиш на китайчето хубава верига, Щил, Орегон или Хускварна с зъб тип "Чизел" работата ще върви доста по-бързо, особено ако трябва да нарежеш дървата, а не само да кастриш клоните.
Той за кастренето много да внимава, че има отскоци и като н малък да не стане голяма драма
Индианец - специалист
пон ное 02, 2020 7:26 pmkr1100 написа:
нед ное 01, 2020 10:39 pmSoviet_Soldier написа:
нед ное 01, 2020 10:17 pmИндианец написа:

За кастрене и рязане на разни дъски с пирони биват, но са с объл зъб и по тази причина разрезът е по-бавен. Ако поставиш на китайчето хубава верига, Щил, Орегон или Хускварна с зъб тип "Чизел" работата ще върви доста по-бързо, особено ако трябва да нарежеш дървата, а не само да кастриш клоните.
Той за кастренето много да внимава, че има отскоци и като н малък да не стане голяма драма
Отскачат, отскачат.
Ама ги научих горе долу кои са под напрежение и кои са една идея по-безопасни.
Пък като за беля ако трябва да ли режеш като за огрев и веригата закачи едно отрязано дърво, как шиба в крака....
Баща ми до вчера накуцваше....
Viali70 - специалист
нед ное 01, 2020 10:39 pmSoviet_Soldier написа:
нед ное 01, 2020 10:17 pmИндианец написа:

Аз съм с една от тези, които ми дадоха с машината.
Реже си доволно.
Няколко пъти я заточвам(вече се и научих), но много често като я ползвам главно за кастрене, на повалени дърва и малко за разтрупване и я закачам често в земята на пясъка и заминава бързо.
Абе все някога ще свикна да режа като хората, ама кога ли ще е.
За кастрене и рязане на разни дъски с пирони биват, но са с объл зъб и по тази причина разрезът е по-бавен. Ако поставиш на китайчето хубава верига, Щил, Орегон или Хускварна с зъб тип "Чизел" работата ще върви доста по-бързо, особено ако трябва да нарежеш дървата, а не само да кастриш клоните.
Ще ми трябва информация за две резачки . До нова година трябва да си взема резачка - ще я исползвам за резане на трупчета . До сега съм исползвал само щил , и сега също се бях насочил към ms261 . Резачките на които съм се спрял са Макита ea5000p и Шиндайва 501sx
Лошото е ,че ,аз си робувам на марката а и съм свикнал с щила. Не искам по - голяма резачка контузих си лакъта преди години и от тогава режа с по- лекички. Точно за това продадох ms440 и 038 магнум и доста други . Би било добре ако някой от форума е имал Шиндайвата или Макитата да даде инфо от първо лице.
borchoyor - специалист
пет ное 06, 2020 7:59 pmViali70 написа:
нед ное 01, 2020 10:39 pmSoviet_Soldier написа:
нед ное 01, 2020 10:17 pmИндианец написа:

Аз съм с една от тези, които ми дадоха с машината.
Реже си доволно.
Няколко пъти я заточвам(вече се и научих), но много често като я ползвам главно за кастрене, на повалени дърва и малко за разтрупване и я закачам често в земята на пясъка и заминава бързо.
Абе все някога ще свикна да режа като хората, ама кога ли ще е.
За кастрене и рязане на разни дъски с пирони биват, но са с объл зъб и по тази причина разрезът е по-бавен. Ако поставиш на китайчето хубава верига, Щил, Орегон или Хускварна с зъб тип "Чизел" работата ще върви доста по-бързо, особено ако трябва да нарежеш дървата, а не само да кастриш клоните.
Ще ми трябва информация за две резачки . До нова година трябва да си взема резачка - ще я исползвам за резане на трупчета . До сега съм исползвал само щил , и сега също се бях насочил към ms261 . Резачките на които съм се спрял са Макита ea5000p и Шиндайва 501sx
Лошото е ,че ,аз си робувам на марката а и съм свикнал с щила. Не искам по - голяма резачка контузих си лакъта преди години и от тогава режа с по- лекички. Точно за това продадох ms440 и 038 магнум и доста други . Би било добре ако някой от форума е имал Шиндайвата или Макитата да даде инфо от първо лице.
Щом си щилкаджия https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... 1/c-m.aspx
Viali70 - специалист
пет ное 06, 2020 8:51 pmborchoyor написа:
пет ное 06, 2020 7:59 pmViali70 написа:
нед ное 01, 2020 10:39 pmSoviet_Soldier написа:


За кастрене и рязане на разни дъски с пирони биват, но са с объл зъб и по тази причина разрезът е по-бавен. Ако поставиш на китайчето хубава верига, Щил, Орегон или Хускварна с зъб тип "Чизел" работата ще върви доста по-бързо, особено ако трябва да нарежеш дървата, а не само да кастриш клоните.
Ще ми трябва информация за две резачки . До нова година трябва да си взема резачка - ще я исползвам за резане на трупчета . До сега съм исползвал само щил , и сега също се бях насочил към ms261 . Резачките на които съм се спрял са Макита ea5000p и Шиндайва 501sx
Лошото е ,че ,аз си робувам на марката а и съм свикнал с щила. Не искам по - голяма резачка контузих си лакъта преди години и от тогава режа с по- лекички. Точно за това продадох ms440 и 038 магнум и доста други . Би било добре ако някой от форума е имал Шиндайвата или Макитата да даде инфо от първо лице.
Щом си щилкаджия https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... 1/c-m.aspx
Щилките са ми ясни : ms261 е по-добрия вариянт . Другите две са ми интерестни !
Soviet_Soldier - специалист
пет ное 06, 2020 7:59 pmViali70 написа:

Ще ми трябва информация за две резачки . До нова година трябва да си взема резачка - ще я исползвам за резане на трупчета . До сега съм исползвал само щил , и сега също се бях насочил към ms261 . Резачките на които съм се спрял са Макита ea5000p и Шиндайва 501sx
Лошото е ,че ,аз си робувам на марката а и съм свикнал с щила. Не искам по - голяма резачка контузих си лакъта преди години и от тогава режа с по- лекички. Точно за това продадох ms440 и 038 магнум и доста други . Би било добре ако някой от форума е имал Шиндайвата или Макитата да даде инфо от първо лице.
От Shindaiwa 488 (Вероятно към днешна дата не се произвежда) съм много доволен, реално качествено изработен инструмент. Само тумблера за гасене е на малко кофти място (това важи и за 501sx) и ми се е случвало да я гася неволно. Доколкото знам Shindaiwa произвеждат само в Япония, докато Макита, мисля че изнесоха производството в Китай, ако това е от значение за Вас. Shindaiwa-та е по-лека, и може би ще Ви пасне повече, щом теглото е важно за Вас, пък е и значително по-евтина. Макитата е с ~200W по-мощна, но според мен не си заслужават цели 500лв отгоре.
пишман_майстор - майстор
Наистина ли Макита е изнесла в Китай производството на резачки? Доскоро резачките им ги правеше Долмар . Една много добра фирма от близкото минало.
Кофти ако е така...
kr1100 - майстор
[quote=пишман_майстор Доскоро резачките им ги правеше Долмар . Една много добра фирма от близкото минало.
Кофти ако е така...
[/quote]
Пролетта пенсионирах 1ел. Сакс Долмар 1300 .Като ел.двигар=тел - железен .Имам я от 1994г 2 ра младост.Много удобна машина за кастрене с 1 ръкаОще като я взех беше с поразбито легло на вътрешния лагер на привода. Много съм я мъчил и е устоявала.
Soviet_Soldier - специалист
съб ное 07, 2020 5:05 pmпишман_майстор написа:
Наистина ли Макита е изнесла в Китай производството на резачки? Доскоро резачките им ги правеше Долмар . Една много добра фирма от близкото минало.
Кофти ако е така...
Наистина, в последно време образците, които съм разглеждал от марката, както бензинови, така и електрически са си произведени в Китай. Дали напълно са преместили производството си в Китай, или само частично, като Stihl не знам, но е факт, че Макита произвежда в днешно време голяма част от продукцията си в Китай. И други видове инструменти от марката ми е правило впечатление, че са китайско производство.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Димитър Димов - специалист
съб ное 07, 2020 5:05 pmпишман_майстор написа:
Наистина ли Макита е изнесла в Китай производството на резачки? Доскоро резачките им ги правеше Долмар . Една много добра фирма от близкото минало.
Кофти ако е така...
Какъв е проблема че е произведено в Китай?Едва ли немеца и японеца са толкова глупави че да си изнесат производството или част от него в страна която ще им фалира бизнеса.Всеки се опитва да намали себестойността на продукта си,така че е напълно нормално.То и турция бе нарицателно за еднодневка,но много реномирани фирми имат заводи там,а ние все още търсим българското като знак за качество,въпреки че нито киселото ни мляко нито сирене го правят в турция или Китай.А може би ако го правеха там щеше да е с по-добро качество.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: