Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Няма в системата сервизно ръководство точно за тази машина, но като гледам са си винтове, не са самонарезни:
Изображение
Изображение
Там не трябва да са самонарезни.
vlax - майстор
Благодаря за отговора колега dragozow,моето впечатление беше същото,че не са самонарезни,но тъй като са възможни и двата варианта за това те помолих за отговор.
fore - майстор
Само едно не разбрах, как от този чертеж разбрахте какви са болтовете точно. Ако са самонарезни би следвало резбата им да е с прекъсвания по спиралата и да е доста остра. Като на метчик.

Болта посочен горе от vlax пък според резбата си е обикновен.

Както сам съм се убедил, резбите в тия цилиндри не са много яки и трябва да се внимава много при затягане на болтовете в тях.
vlax - майстор
fore написа:
Само едно не разбрах, как от този чертеж разбрахте какви са болтовете точно. Ако са самонарезни би следвало резбата им да е с прекъсвания по спиралата и да е доста остра. Като на метчик.

Болта посочен горе от vlax пък според резбата си е обикновен.

Както сам съм се убедил, резбите в тия цилиндри не са много яки и трябва да се внимава много при затягане на болтовете в тях.
На тази страница от сайта,на втората снимка се вижда ясно,че на нов цилиндър са нарязани резбите предварително към ауспуха и картера.
https://www.aliexpress.com/item-img/39M ... 7.1.S8FLfT#
fore написа:
Както сам съм се убедил, резбите в тия цилиндри не са много яки и трябва да се внимава много при затягане на болтовете в тях.
То всички резби в алуминиеви сплави не са много яки.
dragozow - майстор
vlax написа:
Благодаря за отговора колега dragozow,моето впечатление беше същото,че не са самонарезни,но тъй като са възможни и двата варианта за това те помолих за отговор.
Нашия майстор тъкмо е отворил една 236 и се завъртях при него. Самонарезни са, болтовете правят резбата на цилиндъра. Ако превърти трябва нов цилиндър, но може да се опита с един размер по-големи болтове. На повечето малки модели са все така.
koveslav - майстор
Ето тук Форе е много-много прав-не си четем мненията и се самоубеждаваме че "дявола можем да го..."!Не търсим логиката в техниката,а мислим за нея като за нещо омагьосано или като за някакъв фокус.Аз 236 не съм пипал,но според вас кой луд ще направи триъгълен профил само на предна част на болт,а не на целия болт.И за какво му е това.Достатъчно беше да се хване резбата между пръсти и да се превърти болта.Ако се усети ясната неравномерност в диаметъра,нещата са ясни. С тези проблеми на резбите се борим от години в почти всяка американска техника,която сме отваряли.Всяка неотговорна сглобка при тях много отдавна е така,но ето че този номер вече се използва и при по-отговорни сглобки.Извода от това е само един-машината не е предназначена за ремонт(в частност-тази основна нейна част,като цилиндъра,което говори и за цялата машина) и проектния и ресурс е нисък,каквато е и цената и.
При закрепване в алуминий на детайл на машина с предполагаем по-висок ресурс се използва шпилки,закачени или навити в по-скъпия детайл(тук-цилиндъра).Тогава при многократен ремонт работят резбите на шпилките и самите шпилки са сменяема част,а скъпия детайл остава със здрави и неизносени резби.Аз бих препоръчал и при ремонта на тази 236-ца да се изработят походящи шпилки,дори да бъдат със стъпало за стягане към челото на цилиндъра.Шпилките могат да бъдат и на два различни диаметъра ако се ремонтира резбата.А,спуха да се нанизва на тях и да се стяга с гайки.Да се избягва за напред шпилките да се развиват от цилиндъра,защото материала на цилиндъра вероятно наистина е лигав....
Не развивайте и не завивайте детайли в алуминий в топло състояние,дори и свещите на цилиндъра.Отворите в алуминия се разширяват значително от топлината и лесно ще прескочи навивка резбата,или пък ще я разтегнете.
Последна промяна от koveslav на чет юли 20, 2017 1:09 pm, променено общо 1 път.
dragozow - майстор
То може да се направи много здраво и така, че да изкара 30 години, но нямат интерес от това. Често се случва на машина за 300 лв ремонта да струва 250, тоест е по-добре да я оставиш за части и да купиш нова.
vlax - майстор
Дойде време да купувам нова шина.Може ли да ми кажете коя от двете.
Шина Oregon 14“/35см. 3/8 1,3 с 1 нит
Шина Oregon 14“/35см. 3/8 1,3 с 3 нита
Може ли да ползвам евентуално Щилска шина и коя?
keymaker - специалист
Може и да можеш ама като не знаем марката и модела на машината, няма как да ти кажем със сигурност.
Имам една шина на щил 35 см. и за 25 лв. Ще е твоя ако пасва за машината ти.
vlax - майстор
keymaker написа:
Може и да можеш ама като не знаем марката и модела на машината, няма как да ти кажем със сигурност.
Имам една шина на щил 35 см. и за 25 лв. Ще е твоя ако пасва за машината ти.
По-горе бях писал Husqvarna 236

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: