Ел. инструментите. Консумативи.
Индианец - специалист
Снощи не се стърпях и отидох и пробвах, не става и това е.
Клипове в тубата гледах, пробвах, ама без успех.
Ако не бях поръчал частите, щях да я засиля някъде...
kuger - майстор
Никакво отказване. Две парчета винкел, които да провреш м/у турбината и корпуса подпираш на две опори /тухли примерно/ така, че да висне машинката на винкелите. От долу чувал или нещо, което да омекоти падането. Обезателно навий гайката но да се подава мъничко над КВ. После парче мед, алуминий, нещо което да не смачка резбата и бой с чука.
Сори, че си далечко от мен, щях да ти направя скоба от винкел.
Всъщност ако имаш нужните инструменти и опит да работиш с тях, може и сам да я направиш.
Нужни са правилните свредла, метчици и, май това е. Гледам на повредената турбина има две симетрични вдлъбнатини, там трябва да се пробие и нареже резба, после е лесно.
Индианец - специалист
вт яну 05, 2021 12:31 pmkuger написа:
Никакво отказване. Две парчета винкел, които да провреш м/у турбината и корпуса подпираш на две опори /тухли примерно/ така, че да висне машинката на винкелите. От долу чувал или нещо, което да омекоти падането. Обезателно навий гайката но да се подава мъничко над КВ. После парче мед, алуминий, нещо което да не смачка резбата и бой с чука.
Сори, че си далечко от мен, щях да ти направя скоба от винкел.
Всъщност ако имаш нужните инструменти и опит да работиш с тях, може и сам да я направиш.
Нужни са правилните свредла, метчици и, май това е. Гледам на повредената турбина има две симетрични вдлъбнатини, там трябва да се пробие и нареже резба, после е лесно.
Благодаря за съвета!
Само това не бях пробвал,това ми е надеждата.
След час два слизам да пробвам и ще докладвам.
Ама и машината се опитва на няколко пъти да се пр*ебе, ама аз я пр*е авам все да работи. :-D
Тъкмо и разхода и се нормализира, ама ако стане стане, ако ли не в мазето за части. :-D
Soviet_Soldier - специалист
вт яну 05, 2021 12:58 pmИндианец написа:

Благодаря за съвета!
Само това не бях пробвал,това ми е надеждата.
След час два слизам да пробвам и ще докладвам.
Ама и машината се опитва на няколко пъти да се пр*ебе, ама аз я пр*е авам все да работи. :-D
Тъкмо и разхода и се нормализира, ама ако стане стане, ако ли не в мазето за части. :-D
Ако нямаш сили да държиш здраво, защо не помолиш някой да ти помогне? Иначе и това е добър метод:



Индианец - специалист
вт яну 05, 2021 2:56 pmSoviet_Soldier написа:
вт яну 05, 2021 12:58 pmИндианец написа:

Благодаря за съвета!
Само това не бях пробвал,това ми е надеждата.
След час два слизам да пробвам и ще докладвам.
Ама и машината се опитва на няколко пъти да се пр*ебе, ама аз я пр*е авам все да работи. :-D
Тъкмо и разхода и се нормализира, ама ако стане стане, ако ли не в мазето за части. :-D
Ако нямаш сили да държиш здраво, защо не помолиш някой да ти помогне? Иначе и това е добър метод:



Ще я мъчим днеска пак.
Ще накарам баща ми да държи, аз да махам с чука, щото не можах да сложа винкели по предложение на Кугер, няма място.
Ако не стане ще правя скоба от винкел, само ще си вземем един комплект метчици и прашки.
Индианец - специалист
вт яну 05, 2021 3:47 pmИндианец написа:
вт яну 05, 2021 2:56 pmSoviet_Soldier написа:
вт яну 05, 2021 12:58 pmИндианец написа:

Благодаря за съвета!
Само това не бях пробвал,това ми е надеждата.
След час два слизам да пробвам и ще докладвам.
Ама и машината се опитва на няколко пъти да се пр*ебе, ама аз я пр*е авам все да работи. :-D
Тъкмо и разхода и се нормализира, ама ако стане стане, ако ли не в мазето за части. :-D
Ако нямаш сили да държиш здраво, защо не помолиш някой да ти помогне? Иначе и това е добър метод:






Ще я мъчим днеска пак.
Ще накарам баща ми да държи, аз да махам с чука, щото не можах да сложа винкели по предложение на Кугер, няма място.
Ако не стане ще правя скоба от винкел, само ще си вземем един комплект метчици и плашки.
Пп.Мамицата му и на редактора на думи. :x
1st0r1k - специалист
Моля за помощ!
Наскоро видях,че когато резачката е в легнало положение и при натискане на помпичката за подкачване на гориво,под резачката излиза бензин и се чува съскане.Не успях точно да установя от къде е проблемът,но видях,че едното маркуче е леко мокро.Предполагам е от него,но не знам как се сменя.
Резачката е Husgvarna 445. Ето и снимки:

https://ibb.co/Gn8rdPL
https://ibb.co/92ZDW48
Soviet_Soldier - специалист
съб апр 10, 2021 5:19 pm1st0r1k написа:
Моля за помощ!
Наскоро видях,че когато резачката е в легнало положение и при натискане на помпичката за подкачване на гориво,под резачката излиза бензин и се чува съскане.Не успях точно да установя от къде е проблемът,но видях,че едното маркуче е леко мокро.Предполагам е от него,но не знам как се сменя.
Резачката е Husgvarna 445. Ето и снимки:

Изображение
Изображение
Как очаквате да представлява подмяната му? Разглобявате машината до толкова, че да имате достъп до маркучето, демонтирате го и поставяте ново. Ако при разглобяването имате трудности, снимайте, публикувайте тук и ще се постараем да ви помогнем със съвети.
1st0r1k - специалист
съб апр 10, 2021 5:27 pmSoviet_Soldier написа:
съб апр 10, 2021 5:19 pm1st0r1k написа:
Моля за помощ!
Наскоро видях,че когато резачката е в легнало положение и при натискане на помпичката за подкачване на гориво,под резачката излиза бензин и се чува съскане.Не успях точно да установя от къде е проблемът,но видях,че едното маркуче е леко мокро.Предполагам е от него,но не знам как се сменя.
Резачката е Husgvarna 445. Ето и снимки:

Изображение
Изображение
Как очаквате да представлява подмяната му? Разглобявате машината до толкова, че да имате достъп до маркучето, демонтирате го и поставяте ново. Ако при разглобяването имате трудности, снимайте, публикувайте тук и ще се постараем да ви помогнем със съвети.
Не съм разглабял досега и не знам от къде да започна.
Индианец - специалист
Там май има отдушник от страни, бял щуцер беше(за Хускварните)
Отделен въпрос е защо са ги сложили тия маркучи от страни, даже и горивния.
Като я оставиш сумати време така потича гориво.
Само това ми харесва на китайците, че тези неща са отгоре и няма как да протечат.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: