Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
чет ное 11, 2021 11:43 pmvalkom написа:
Понеже не разбирам от тези неща, искам да попитам следното (с малко предистория):
Купих си шина Oregon и на нея пише, че е за 56 звена. Пробвах да сложа верига с 56 звена, но не стана (оказа се къса) и затова сложих верига с 57 звена, която пасна. Така комплектована завъртях веригата на ръка и нямаше проблем, но не знам какво ще се случи когато започна да режа с нея. Та въпроса ми е - Може ли на шина за 56 звена да се монтира верига с 57 звена ? (оригинално резачката е за шина и верига с 57 звена).
Ако въпроса ми не е за тука и нещо съм объркал, моля да ме извините, но пиша малко на "полеви" условия.
Щом шината пасва добре и се обтяга веригата нормално не би трябвало да има проблем. По принцип шините в задната част, където контактуват с резачката се различават по дължина и ширина на канала в който влизат шпилките, както и в наличие или отсъствие на допълнителен отвор за подаване на масло.

Вижте на старата заводската шина дали има подобни отвори:
Изображение
Ако при старата има, а при новата отсъстват няма да се подава масло на веригата, но не е фатално, защото може да ги направите допълнително.
Много благодаря за отговора. Оригиналната шина има допълнителен малък отвор за подаване на маслото. Тази, която купих също го има и си пасва към канала (затова я купих - иначе трябваше да разпробивам друг модел шина, но това го установих на по късен етап и след като обиколих няколко магазина и взех някои размери). Двата отвора на новата шина (за опъване на веригата) са по близо един до друг, но пък са по големи и това е причината щифта за опъване на веригата да си влезе нормално. С канала за шпилките няма проблем - размерите съвпадат. Основното ми притеснение беше за различието на броя на звената между верига и шина. Но сега вече мога по спокойно да пробвам новата шина. (Иначе задната част на оригиналната ми шина е както тази на картинката).
Отново Благодаря!
Фитилчо - майстор
Момчета, какви части като марка ползвате за ребилд на резачки, в случая Stihl MS260?
Че оригиналния е кофти цена :shock: а и вече не е Made in Germany, а Brazil...
dragozow - майстор
Ако питаш за бутало, Meteor, но има много различни мнения.
Фитилчо - майстор
чет дек 09, 2021 6:18 amdragozow написа:
Ако питаш за бутало, Meteor, но има много различни мнения.
Да, за бутало и цилиндър питах...
Внасящ ли ги тези Метеор ти? :?
Индианец - специалист
Случайно да предлагате резервни части за Husqvarna 353?
Сегмент търся, че нещо компресията ми се усеща слаба, а е карана преди мен с най-евтиното двутактово масло, макар и малко ползвана.
Отделно и нещо се еб@ва на много богата смес работи, а смених всичко, което подлежи на одървяне и не трябва да дърпа въздух.
А ауспуха го омазнява все едно, че я карам със литър на 100грама.
Или последните серии от модела са осрали или като цяло модела/марката не е както е била преди години...
Пп. Само в Ташев намерих, ама не знам дали е читав.
dragozow - майстор
Нямаме го, кода му е 544435001, 15 лв, доставка до няколко дни.
Изображение
Индианец - специалист
чет дек 09, 2021 1:54 pmdragozow написа:
Нямаме го, кода му е 544435001, 15 лв, доставка до няколко дни.
Изображение
Благодаря!
Само не разбрах- снимката от поста на кой сайт е ,че на сайта на Хускварна не успях да го намеря?
dragozow - майстор
От сервизния за дилъри.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: