Ел. инструментите. Консумативи.
kr1100 - майстор
нед окт 08, 2023 8:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед окт 08, 2023 8:09 pmkr1100 написа:
Парксайд акумулаторна към 15 см шина 20В постоянно се разхлабва веригата. Няма смазване - с тубичка.
Но е удобна за катерене по дървета. само това с разхлабването на веригата е проблем
И смазването от тубичка.
Благодаря, ще се катеря с трион на бедрото по скоро, ако не се налага да ползвам тежката артилерия- MS-150!
с акумулаторното Парксайдче окастрих тази синапка набързо.

Прикачен файл

viber_image_2023-10-09.jpg
Indianec 2 - специалист
пон окт 02, 2023 6:58 amSoviet_Soldier написа:
нед окт 01, 2023 9:31 pmIndianec 2 написа:
Колеги да питам, подлежи ли на ремонт резбата на свеща?
Хуската я изплю направо...нов цилиндър си е сума, а и по хубав от оригинала няма
Подлежи на ремонт, даже си има ремонтни комплекти, при това не са и скъпи. Само трябва да си подбереш подходящ размер според резбата на свещта.

Ето пример:
https://servo.bg/produkt/vtulki-za-vazs ... -na-rezbi/

Ще ти се наложи да свалиш цилиндъра, защото се образуват стружки като нарязваш новата ребра и попадат вътре. Хубаво трябва да се изчистят. Самата втулка за да не се развива към цилиндъра я хващаш с фиксатор за резби с висока якост.
Повече не напъвай прекалено силно тия резби, и като сваляш свещ, не го прави на горищ мотор.
Наканих се най-накрая, ама греда, с тия втулки е пълен ташак...
емовлаха - специалист
пон окт 02, 2023 10:09 amIndianec 2 написа:
Друг начин не ми е известен за такъв ремонт. Ако си сговнил нещата със ремонта следва стругар
soewhaty - напреднал
пет дек 15, 2023 8:35 amемовлаха написа:
пон окт 02, 2023 10:09 amIndianec 2 написа:
Друг начин не ми е известен за такъв ремонт. Ако си сговнил нещата със ремонта следва стругар
"сговнил", добре казано
Indianec 2 - специалист
Май ще е към друг цилиндър, стругарите покрай мен са пълни олигофрени(без извинение, не може ли да завърти нещо на струга не се и захваща).
Просто метччика направи плитки витки на резбата при спазени всички процедури.
емовлаха - специалист
пет дек 15, 2023 12:29 pmIndianec 2 написа:
Май ще е към друг цилиндър, стругарите покрай мен са пълни олигофрени(без извинение, не може ли да завърти нещо на струга не се и захваща).
Просто метччика направи плитки витки на резбата при спазени всички процедури.
Отиваш в сервиз на Хуск и майстора ще те светне за подходящия човек
Ако е хубав цилиндъра си струва упражнението
MamaMy - майстор
пет дек 15, 2023 12:29 pmIndianec 2 написа:
Май ще е към друг цилиндър, стругарите покрай мен са пълни олигофрени(без извинение, не може ли да завърти нещо на струга не се и захваща).
Просто метччика направи плитки витки на резбата при спазени всички процедури.
Така трябва да бъдат. Тя пружината не потъва цялата. Залепя се колкото потъва, а от вътрешната и страна вече се получава резбата за свещта.
bmwww - специалист
Някой може ли да разясни накратко защо 1.6kW бензинова резачка е по-добра от 2000w електрическа . Имам електрическа 2000w и не може да се справи с гредите на гредореда , сега мисля да купувам бензинова , но нещо до около 700 лв. и най-мощната за тези пари е Husqvarna 1.6kW . Чудя се преди да я купя да не излезе и това някъв маломощен боклук .
iliya_i - майстор
чет мар 14, 2024 1:30 pmbmwww написа:
Имам електрическа 2000w и не може да се справи с гредите на гредореда...
Това не е въпрос на мощност. Всяка мощност ще се справи, дори и ръчен трион. Стига да е добре заточен и да се подава правилно.
Soviet_Soldier - специалист
чет мар 14, 2024 1:30 pmbmwww написа:
Някой може ли да разясни накратко защо 1.6kW бензинова резачка е по-добра от 2000w електрическа . Имам електрическа 2000w и не може да се справи с гредите на гредореда , сега мисля да купувам бензинова , но нещо до около 700 лв. и най-мощната за тези пари е Husqvarna 1.6kW . Чудя се преди да я купя да не излезе и това някъв маломощен боклук .
Защото обявените при бензиновата 1600 вата са отдавана мощност, а при електрическата, консумирана! Да речем че двете резачки отдават горе-долу еднаква мощност, тук изскача и друг нюанс - бензиновите са по-оборотести, веригата се движи с по-висока скорост.
И електрическите вършат чудесна работа, но както по-горе са Ви казали, от веригата зависи много. Купете една читава верига с зъб Full Chisel от читав производител, Oregon, Stihl, Husqvarna, и ще усетите разликата. С този тип верига чиста дървесина се реже значително по-бързо, но ударите ли метал, да речем гвоздей, спира да реже напълно. Ако често удряте на метал, бетон, или просто забивате шината в пръстта, дори бензинова от 2000лв да вземете, няма да реже с затъпена верига.
Съседите на времето с 1800 ватова електричка "Спарки" режеха всяка година по 20 кубика дърва, бук и дъб.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: