Ел. инструментите. Консумативи.
gnt69 - майстор
чет окт 17, 2019 9:43 pm1st0r1k написа:
Добре,коя тогава се води качествена и може да се ползва повече пъти и от къде да я купя ?
И аз се бях засилил да купувам като теб ма са запрях в последния момент. Минах на пелети а вместо машинка за точене на вериги си купих 2 нови вериги и си режа и си ги точа в сервиз. От моя опит с една верига режа по около 10 куб дърва преди да и трябва точене на машина. Все пак зависи колко дърва в сезон режеш, ако режеш по 10 куб на година си купи 2 нови вериги вместо машина за точене и режи 10 години.
1st0r1k - специалист
чет окт 17, 2019 10:23 pmgnt69 написа:
чет окт 17, 2019 9:43 pm1st0r1k написа:
Добре,коя тогава се води качествена и може да се ползва повече пъти и от къде да я купя ?
И аз се бях засилил да купувам като теб ма са запрях в последния момент. Минах на пелети а вместо машинка за точене на вериги си купих 2 нови вериги и си режа и си ги точа в сервиз. От моя опит с една верига режа по около 10 куб дърва преди да и трябва точене на машина. Все пак зависи колко дърва в сезон режеш, ако режеш по 10 куб на година си купи 2 нови вериги вместо машина за точене и режи 10 години.
Повече режа,а освен кубици,свалям и по някое дърво,затова искам да си взема машинка да си точа веригите (имам 2).
Проблема е,че не знам коя да взема. Ще си я ползвам само аз.
dragozow - майстор
Машинката за заточване няма значение с какви обороти е, защото при заточване пипаш зъба няколко пъти за по-малко от секунда. По-скоро гледай да има гаранция и да има от къде да си купиш резервен диск след време, защото са малки размери и ги няма навсякъде. Иначе тези до 50 - 60 лв са горе долу еднакви. Не гледай "марки" като Bavaria и прочие глупости, китайците слагат всякакви "марки" в зависимост от това какво им е поръчал продавача.
1st0r1k - специалист
пет окт 18, 2019 5:56 amdragozow написа:
Машинката за заточване няма значение с какви обороти е, защото при заточване пипаш зъба няколко пъти за по-малко от секунда. По-скоро гледай да има гаранция и да има от къде да си купиш резервен диск след време, защото са малки размери и ги няма навсякъде. Иначе тези до 50 - 60 лв са горе долу еднакви. Не гледай "марки" като Bavaria и прочие глупости, китайците слагат всякакви "марки" в зависимост от това какво им е поръчал продавача.
Добре,тогава се спирам на червения EINHELL.
https://praktiker.bg/bg/Mashini-za-zato ... E/p/491599
npace - специалист
чет окт 17, 2019 9:43 pm1st0r1k написа:
Добре,коя тогава се води качествена и може да се ползва повече пъти и от къде да я купя ?
Качествените са прекалено скъпи за България.
Драгозов е прав за оборотите (той за всичко е прав, понеже това му е работата от много години) ако имаш опит в заточването. Ако нямаш по-ниските обороти са един вид застраховка.
От изброените според мен Райдера е най-малко зле. Но виж къде е сервиза и потърси по-добра оферта, в Бриколаж е скъпо.
iivanov - майстор
Това https://www.onlinemashini.bg/ma6ina-za- ... 5-mm/27988 съм го виждал на живо . Регулира се и според захабяването на диска . Метален корпус .
1st0r1k - специалист
Купих тази https://praktiker.bg/bg/Mashini-za-zato ... E/p/491599.
Не синее зъба,но нямам много опит с машинното заточване. Знам за градусите,но не мога да преценя къде точно диска трябва да допре зъба на веригата?
Бихте ли обяснили?
Здравейте,
кой модел електрически верижен трион бихте препоръчали и защо - makita UC3551A (UC4051A) - с надлъжен мотор или makita UC3541A (UC4041A) - с напречен мотор. Ще се използва за домашно рязане на дърва за камина, подкастряне овошки, рязане стари овошки, стари греди, дъски, трупи от дървета и тем подобни.
npace - специалист
Виж последните няколко страници - има дискусия точно по този въпрос.
Според мен и двете машини са предостатъчно здрави за изброените цели и единственият критерий е удобството. Ако имаш възможност ги пробвай преди да избереш.
чет окт 31, 2019 12:55 pmnpace написа:
Виж последните няколко страници - има дискусия точно по този въпрос.
Според мен и двете машини са предостатъчно здрави за изброените цели и единственият критерий е удобството. Ако имаш възможност ги пробвай преди да избереш.
Прегледах ги и виждам че едни потребили препоръчват с напречния мотор защото бил с метални зъбни колела и с право предаване на движението между зъбните колела (което било по-добре), но пък другия модел с надлъжен мотор е по-скъп, което не знам на какво се дължи (вероятно защото корпуса в частта където е под веригата е алуминиев, триона има плавен старт и е с едни 200 W повече, но пък резервоарчето за масло е много гадно разположено отстрани тук).

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: