Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Като си правите реклама, се научете малко и на техниката бе....... :prayer: малко от малко поне..... :prayer:
Кво продавате, салам ли, домати ли, машини ли.....
iivanov - майстор
Не става въпрос за щадене на нервите , а за щадене на машината - не реже добре . Никога след машинно точене във Варна не съм оставал доволен . Обикновенно след това ми се налага да потъркам с пилата , за да реже хубаво . Иначе и аз ходя на машинно точене след удар .
ПП Косев , скапани пасаторски съединители продаваме . Заинтересован ли си ? :-D
vrangelov - специалист
По темата:

Аз също си точа веригата сам. Имам кръгла пила с пилодържач и плоска пила с шаблон. Доста прилично се получава заточването.
Не знам как е при вас, но когато занеса верига да ми я заточат машинно, виждам, че нещо не им е на кеф това точене.



За темата:

Не ми харесва новото заглавие на темата "Тема за резачките и моторните триони".


Поздрави
fore - майстор
iivanov написа:
Не става въпрос за щадене на нервите , а за щадене на машината - не реже добре . Никога след машинно точене във Варна не съм оставал доволен . Обикновенно след това ми се налага да потъркам с пилата , за да реже хубаво . Иначе и аз ходя на машинно точене след удар .
ПП Косев , скапани пасаторски съединители продаваме . Заинтересован ли си ? :-D
Все ми е едно какво продавате, аз не купувам ! Търговци такива....... Злоба, злоба ще ви изяде накрая вас.

За точенето - никой майстор няма да се занимава да ви точи веригата както трябва. Тръква всяко звено както му дойде и обикновено ги посинява и презакалява. Прави мустаци и отнема колкото му дойде. Като в крайна сметка съсипва бързо веригата. Ограничителите изобщо и не ги пипат. Нали трябва да пренастройва ъгъла на машината. За 2 - 3 лева ти съсипват веригата успешно.
Virtex - майстор
fore написа:
Все ми е едно какво продавате, аз не купувам ! Търговци такива....... Злоба, злоба ще ви изяде накрая вас.
Ако имаш някакви по-конкретни доводи може да ги споделиш по темата.

Иначе 'заяждания' и подмятания от по-горният вид нямат смисъл в темата.

За да не се захваща темата за това кой какво продава... :wink:
fore - майстор
Virtex написа:
fore написа:
Все ми е едно какво продавате, аз не купувам ! Търговци такива....... Злоба, злоба ще ви изяде накрая вас.
Ако имаш някакви по-конкретни доводи може да ги споделиш по темата.

Иначе 'заяждания' и подмятания от по-горният вид нямат смисъл в темата.

За да не се захваща темата за това кой какво продава... :wink:
--------
Виж човек, аз не искам да се дърлям с никого, но тоя Иванов постоянно се заяжда и подмята разни неща които даже не го и засягат. Така че мисля че трябва да насочиш критиката си към него, а не към мен. :partyman:
iva6ki - специалист
От малката ми домашна практика за точене на вериги :-D е че не трябва да се чака да се затъпи много тъй като в горната част се получава скосяване и ако само се пипне зъба да светне не реже ако се тръкне както трябва много се изяжда веригата. За гората кръгла пила от 4-5 кинта колко да довърши човек работата. Лошото е че евтините машинки мноо им бяга пластмасата та трябва и шублер да пипне (за да е сигурен човек), иначе спазвам практиката едно резервоарче фас почивка.
p.s. някой знае ли дали трябва да се смазва на определено време зад съединителя един познат ми каза че имало иглен лагер.
iivanov - майстор
Чашката на съединителя лагерува към вала с иглен лагер . За него ли става на въпрос ? Маха се зегерката и шайбата и с размърдване се вади чашата на съединителя . Отдолу е игления. Малко грес с молибденов бисулфид няма да навреди . Гледал ли си ринга в какво състияние е ? Че някои го пропускат , същия се износва и петите на веригата почват да тропат по оста , прецаквайки лагерите .
imegogo - специалист
с мой познат счупи две резачки сме пред дилема дали има смисъл да ги ремонтираме с китайски части резачките са щил 170 и 180 едната е за колянов вал ,другата е за бутало и цилиндър някой има ли наблюдения направени с китайски части карат ли след това
Бачо Кольо - напреднал
Като пълен лаик да попитам някой има ли да сподели мнение за 68 сс резачки урал, които се появиха на пазара?

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: