Ел. инструментите. Консумативи.
lov - майстор
От книпекса съм се разочаровал тотално доста отдавна. С една китайска нокторезачка си постригвам платките от не помня колко години. Със сигурност са повече от 20 а две резачки ми се счупиха за отрицателно време. Едната се скина още на първите телчета А другата и се сгънаха дръжките все едно е от тенеке. От тогава инструмент на книпекс при мен няма и е забранена марка даже и да ми я подаряват.
Доста уж реномирани фирми почнаха да се осланят на старата си слава и да продават не качеството а марката. Ма явно света на там е тръгнал.
plamen6703 - майстор
Ще отворя една скоба да предпазя някой, преди две години бях купил два бр. клещи за кримпване от въпросната марка на единична цена колкото любителски електрожен от тези на Калоян, едните клещи вече са тотал щета. Вериги "Орегон" преди два месеца купени две вериги за "365"-ца за малко над 10 кубика дърва, преди време с една верига около 8-10 кубика дърва се режеха :) ! :partyman:
dragozow - майстор
Новите вериги X-cut на Husqvarna доста ги хвалят клиентите. Пилите смениха преди две години, защото също бяха меки. Аз продавам едни на Bahco от години и са хубави.
1st0r1k - специалист
нед окт 06, 2019 10:44 pmdragozow написа:
Новите вериги X-cut на Husqvarna доста ги хвалят клиентите. Пилите смениха преди две години, защото също бяха меки. Аз продавам едни на Bahco от години и са хубави.
Би ли обяснил каква е разликата между мека и твърда верига и как да се различават?
plamen6703 - майстор
Благодаря Калояне, клиент съм на Бахко за брадви и ножове, но пили не бях поглеждал, сега ги видях и поръчах няколко, при теб видях промоция на дърворезачки, при Бахко няма промоция на брадви, а сега е времето на брадвите за цепене :) ! :partyman:
npace - специалист
пет окт 04, 2019 9:13 pmdragozow написа:
Хускварна също имат подобен модел. Тези модели обикновено са по-скъпи и имат предимства.
съб окт 05, 2019 12:04 pmпишман_майстор написа:
Хускварна имат, лично съм виждал такива, порових да видя : HUSQVARNA 321 EL , 418 EL и др.
Имат, да, даже в Пазарувай.ком само такива модели излизат. :-D Не знам какво съм гледал и видял оня ден. :lol:
вт окт 28, 2008 3:32 amexo99 написа:
И аз днес си купих моторна резачка - избрах SPARKY TV 3840


Един приятел си купи преди два дни от бриколаж една резачка Партнер 351 мисля , че беше точния модел.
Имало някакво намаление та цената била 269 лева.
Гледах го как наряза един кубик дърва за камината си, та се запалих и аз.
Отивам днес в Бриколаж за да си купя въпросната резачка.
Наистина ги имаше и то на тази цена от 269 лева.
Гледам на машината пише, че е асемблирана в щатите.
Но къде са произведени частите, не пише.
Имаше един етикет, че машината е направена с разрешението на Хускварна, а и Хускварна е вносител на тези машини.
И за това имаше етикет.
Същевременно имаше някакъв адрес в Италия.
Въпреки всичко цената беше много добра - като на откровено китайските резачки, но все пак някаква връзка с Хускварна.
Но имаше и един друг етикет на кутията - че продукта е за употреба само извън границите на щатите.
Питах за гаранцията - дават само една година.
Тук почнах да давам заден ход.
Един доста любезен продавач на Бриколаж ми каза, че резачките на Спарки имат 2 години гаранция, добра сервизна мрежа, има в наличност резервни части по сервизите и ми посочи тяхната резачка - е набутах се още 120 лева и купих спаркито за 389 лева.
Аз съм любител, няма да се занимавам професионално с рязане на дърва - по няколко кубика годишно зда камината, а и догодина ми предстои правенето на един покрив - около 80 квадрата, а отдолу ще е гредоред.
Та там щке ми е нужна резачката защото гредите няма с какво да ги режа.

Знам, че доста по-добрия избор беше Щил или Хускварна, но и без това превиших първоначалните си планове със 120 лева.
Не исках да взема най-маломощните резачки на двете добри фирми, защото все пак те са за клони.
Но преди всичко не ми се даваха още 100 150 та до 200 лева.

Пуснах резачката, работи :o
В събота ще нарежа 2 - 3 кубика.

Но сега съм малко раздвоен - струваше ли си тези 120 лева повече.
От друга страна - 2 години гаранция, малко по-добра сервизна база, а и "Подкрепям българското".
nikolov333 - майстор
За какви вериги се ползват различните диаметри на пилите, че гледам няколко чешита.. :-D
dragozow - майстор
нед окт 06, 2019 11:05 pm1st0r1k написа:
нед окт 06, 2019 10:44 pmdragozow написа:
Новите вериги X-cut на Husqvarna доста ги хвалят клиентите. Пилите смениха преди две години, защото също бяха меки. Аз продавам едни на Bahco от години и са хубави.
Би ли обяснил каква е разликата между мека и твърда верига и как да се различават?
X-cut издържат повече време между заточванията, различават се...пише на кутията X-cut. Или влизаш в магазин Husqvarna и питаш.

Благодаря Калояне, клиент съм на Бахко за брадви и ножове, но пили не бях поглеждал, сега ги видях и поръчах няколко, при теб видях промоция на дърворезачки, при Бахко няма промоция на брадви, а сега е времето на брадвите за цепене :) !
Правих опит да продавам брадвите им, не вървят. Имах цялата гама брадви Husqvarna до като не им вдигнаха и без това скъпите цени с 30% и спряха да се продават. При тях метала е специално обработен и много трудно подлежи на обработка, дръжката е от специално обработено дърво и е много здрава. Тези брадви имат много фенове в цял свят.
lov - майстор
Фен съм на Bahco и май за сега само те държат на качеството на инструментите си. А пилите им от време оно нямат аналог за качество.Имам разни специални техни пили на повече от 20 години и нямат кой знае какви признаци на захабяване. Е не са като за точене на вериги щото те са консуматив. Но ми се е налагало да пиля разни отвори в позакалени детайли и се справих единствено само с тяхна пила за верига. Същото е качеството и на ръчните инструменти. Та Пламене замисляй се. :-D

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: