Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
вт мар 29, 2022 8:43 pmDarthMaul написа:
Здравейте,
Налага се отново да търся моторен трион след като мойта Husqvarna 135 се предаде внезапно за втори път. Сигурен съм че е задрало бутало клапани… не знам каква му беше точната диагноза, но платих прескъпо по-миналия сезон за такъв ремонт със същите симтоми и вече ме е страх от тази марка да взимам резачка. Прочетох че и на други модели им се случват същите гадости заради новите двигатели екс-торк и стандартите за намаляне на вредни емисии.
Мисля, че се грижех старателно за нея, не съм я товарил много, чистех я, бензина да не е престоял а маслото само оригинално и съм убеден, че този двигател толкова си може! Ако беше от бензина тогава що не ми се разваля косачката Husqvarna 535RXT като и правя същата смес? Много работа съм свършил с тая косачка 4-5 дка двор никакви повреди товаря си я периодично, взех я преди моторния трион и е перфектна след толко години, преживя и наводнение в мазето само свеща и смених и я почистих от калта.
Преди това пак такова премеждие имах с макълч CS330 повреден е със същата диагноза, също не успя да ми се отплати, като чух колко е ремонта го зарязах и си взех Husqvarna защото бях доволен от косачката.
Всичкото това го разказвам с молба разбиращите да ме ориантират към марка и модел моторен трион дето двигателя му да не изгаря като ефтина електрическа крушка.
Приготвил съм 1000 лева (+/-), трябва ми периодично за рязане и кастрене на малки и средни дървета чистене на двора от храсталаци дето никнат.
Работя с тази техника уикендите и гледам всичко да свърша в събота/неделя.
Също искам да не е по тежка от последната ми – 4,7кг защото понякога се налага кастрене нависоко.
Щил съм го изключил нека са си добри ама много дебели цени.
Гледам в (полу)професионалните щото с хоби клас добре препатих и съм се спрял на:
Hitachi CS40EA
Oleo-Mac GS 411
Моля препоръчайте коя от тях да бъде или нещо друго според горните ми изисквания.
Мисля че всички предлагани у нас съвременни модели на Husqvarna и Stihl са с новите двигател 2-mix/X-torq и хората си работят дълго без никакви проблеми. Тук много ще го потвърдят.
С този бюджет спокойно може да разгледате Shindaiwa. Доколкото знам и до днес са само японско производство, докато примерно по-леките макити се правят в Китай.
flameelement - напреднал
вт мар 29, 2022 8:43 pmDarthMaul написа:
Здравейте,
Налага се отново да търся моторен трион след като мойта Husqvarna 135 се предаде внезапно за втори път. Сигурен съм че е задрало бутало клапани… не знам каква му беше точната диагноза, но платих прескъпо по-миналия сезон за такъв ремонт със същите симтоми и вече ме е страх от тази марка да взимам резачка. Прочетох че и на други модели им се случват същите гадости заради новите двигатели екс-торк и стандартите за намаляне на вредни емисии.
Тъкмо се навих на Хуск 135-ца, направо уби всичко детско в мен :-D Твоята Mark II ли е?
вт мар 29, 2022 10:15 pmflameelement написа:
Тъкмо се навих на Хуск 135-ца, направо уби всичко детско в мен :-D Твоята Mark II ли е?
Да, прочетох твоите дилеми ;)
Не знам моята точно какъв модел е но помня че е с екс-торк с малки вредни емисии., брат ми пожела да я дава на майстор като разбра че я хвърлям и му я дадох. Ще му звънна утре да снима надписите.

Soviet_Soldier, благодаря за марката ще ги разгледам да ги включа в избора си.
Димитър Димов - специалист
Моята е Хуск55 от 2007г.и няма проблеми до сега.Имах хомелит ,след това партнер 391 и двете ми ги блокира тъст ми.Така че не винаги проблема е в производителя.
flameelement - напреднал
Добре, а какво да съблюдавам, за да не блокирам машина?
Димитър Димов - специалист
И двете ги съсипа след като им сложи чист бензин.
Soviet_Soldier - специалист
ср мар 30, 2022 10:03 amflameelement написа:
Добре, а какво да съблюдавам, за да не блокирам машина?
Доколкото разбирам ползвате само свежо гориво в точните пропорции 50:1 с масло Husqvarna. Това е една от фирмите, на която се правят най-много ментета. Гледайте да купувате от сигурни магазини тези масла, защото ако маслото е менте вероятността да съсипе двигателя е голяма. Аз лично масло купувам предимно от официален магазин на Щил и не съм имал проблеми. Преди съм взимал от HomeMax няколко флакона евтино словенско масло Villager, но и с него нямах проблеми.
Орегонското масло също е много хубаво, много мои познати го ползват и са доволни.
Оборотите на бензиновата техника ги проверявам веднъж годишно с тахометър. Трябва да си знаете добре техниката, и ако започне да смуче въздух, да работи с завишени обороти да се усетите. Също въздушния филтър, ако по някаква причина пропуска мръсотия в двигателя, тези абразиви драскат двигателя и занижават компресията, отлагат се в картера и по лагерите, почва вала да се превърта във втулките на лагерите, получава се луфт, почва да смуче въздух от семерингите.
Трябва да се реже само с остра верига, иначе двигателя се товари излишно, и само дървесина. Рязането на пенобетон или с разни приставки тип ъглошлайф отделят фина абразивна прах, която филтъра на резачката за дърва не може да спре, съответно двигателя умира бързо.
Разбира се и фабричен дефект никога не е изключен. Причини да се скапе резачката много.
miroki - майстор
Моята вероятно 8 или 10 та година от Кауфланд. Зелените.
Още се справя. Че не е кой знае каква стока е ясно. Но за 90 лв тогава си е добре.

Прикачен файл

IMG-bc301b2fecb595f274a8c2103c2e52e4-V.jpg
Димитър Димов - специалист
С две думи нещата са като при колата и жената: до късмет.
Soviet_Soldier,
ползвам само оригиналното масло, купено от дистрибутор на Хускварна. Там ми казаха да не купувам никакво друго и купувах само от тях като казвах модела на машината. Бензина понякога ми е престоявал 2 недели (когато съм бил на море или не съм си ходил) ама после допълня тубата със свежо и го омешам. Вярвам че това не може да е проблем и че проблема е само в некачествения моторен трион!
Днес брат ми ме уведоми за диагнозата - счупен колянов вал. Сезон и половина изкара от предишния основен ремонт, който иска да си ги купува мен аз не ща и да ми я подаряват. Ще снимам точния модел каква е.
miroki,
поздравления, завиждам ти :) Даваш ми надежда че има кучи марки които са здрави и работят!

Като разглеждах марки и модели тези дни клоня към Oleo-Mac GS 411. Дано се окаже здрава иначе сигурно ще мина на евтини модели за по 1 сезон да изкарват.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: