• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 353
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
35 куб. см, 1.8 к.с....

Препоръчително е да режеш с шина 14", в краен случай 16". Верига можеш да купиш и от мен, само трябва да ми кажеш с каква шина си. Мога и да ти я пратя по куриер. Имам рула вериги на Щил които са малко по-твърди от оригиналните на Хускварна и Орегон. Можеш да си я купиш от магазина в Пловдив на адрес:

бул.В.Априлов 102А
Пловдив
Телефон: ++359 32 643424,
Мобилен: ++359 896 702772

Кажи че искаш верига 50 прешлена на Щил. Твоята е толкова, струва 20 лв с ДДС. И един съвет, като се изтъпи не режи с тъпа верига, наточи я. И не мори машината много, това е хоби вариант. Машинката е евтина ама частите са и скъпи, казвам ти го да знаеш. Оригиналните им вериги винаги са такива рехави за да не сдаде багажа през гаранционния период. Въпросната машинка я има и като вариант на McCulloch, всичко вътре е еднакво(даже кодовете на частите), само лепенката е различна.

.
Ronin - специалист
Имам Partner 351 XT Така и неразбрах колко кубика е, навсякъде пишат различно по сайтовете...пробвал съм я с различни по дължина шини и вериги...до сега съм нарязал около 20 кубика дърва от които 3.4 кубика черница(проклета работа) .Рекорда ми е 4.5 кубика дебело дърво с диаметър 30-40 см.....за 4 часа......
Нещо не ми върви с веригите....Дядото си купи за 200 лв. от руския пазар една резачка Вики пише на нея....в сравнение с Partnera .....
Викито гърми през ауспуха....много по шумно е ,гори два пъти повече бензин...триона отскача много и ако не го държиш може да те цапне по челото...Партнера има много добра защита против отскачане....и защита на веригата ако се скъса или откачи....Викито е чувствително по слаба......и много трудно пали...Partnera е пушка...пали от раз.....Викито има по дълъг нож а Partnera реже още по добре с ножа на викито...Викито е по леко от Partnera но място за сравнение няма.....Колега Partnera e по добър от Спаркито.....и е в класа на хускварна 137 ...дайте съвет за верига 35 см.....оригиналната е с по малко зъби за да не се товари двигателя при разработването...купих си Уиндзор някаква ама след половин кубик дърва се затъпи до неузнаваемост....смених дъската и веригата с по дълга и резачката пее но както казах е на дядото...дайте акъл за верига която да реже добре...модел и откъде да си купя в Пловдив
Изображение
soton - специалист
Моля за информация къде да намеря голямото плястмасово колело с наклонени зъби на някаква сносна цена.Няма ли начин да го купя директно от склада защото по магазините ми искат 90 - 100 лв.Може би Дагозов знае нещо по въпроса?

Иначе е страхотна машина!

Прикачен файл

IMG_3816 [50%].jpg
IMG_3816 [50%].jpg (40.16 KиБ) Видяна 26740 пъти
dragozow - майстор
Я кажи от каква машина е точно това колело? Стига да има от къде да го взема ще ти го дам почти на доставна цена.
Тани - модератор
Преместих темата в "Ел. инструменти" където и е мястото !
Ronin - специалист
Това гледам днес в брошурата на мосю бриколаж...учудих се на цената и тт данните....пък и пише че е гардения (не е прогарден) но нищо не намирам в нета за това та някой да каже нещо по въпроса.....
Изображение
dragozow - майстор
Цените на Иван от Гардения са такива, качеството е подобно. Тая дърворезачка може и по-евтино да я купиш даже. Има ги във всички цветове на дъгата, на една даже пише Huspvarna 365. Същата ама истинска струва 1116 лв с ДДС при дистрибуторите. Въпроса е ще върши ли работа, а отговора е твърдо не. Ако не вярваш ела да ти покажа в сервиза колко такива има. Работата е там че за 100 лева повече ще си вземеш маркова хоби машинка между 35 и 38 куб. см, с нея в годината можеш да си нахвърлиш 15 че и повече кубика дърва. Като отидеш на сервиз след време за нея се намират части и си доволен. Иначе нищо не дал ама и нищо не взел. Цената определено не е всичко, лошото че повечето хора го разбират чак след една съсипана машина. Аналогична като кубатура и мощност Husqvarna (професионална) струва 750-850 лв, на McCulloch и Partner може да се намери 46 куб. см за 320-340 лв. За нарязването на дърва за едно/две домакинства съвсем не трябва машина 45 куб.см. и 50 см шина.

едит

Не бъркай Гардения с Gardena:
http://www.gardena.com/
Ronin - специалист
45 кубика са си 45 кубика 50 см...шина не е 35 см.......аз и с бичкията мога (около 1 метър шина :lol: ) да режа ама неща..! Там пише две (2) години гаранция.... :? е как като няма части....интересуваме по скоро колко гори на час....дали е много шумна ...отскача ли много с тая дълга шина.....наистина ли е 2.3 к.с..........в темата по нагоре съм споменал че имам партнер 351 вече са два...оказа се че има доста работа за такива машини у нашия двор.....



едит...Комшията (първи братчет) има (имаше)хускварна модел не се сещам но беше около 1000 лв....един ден препали и толкоз...на сервиз беше оказа се че е задрало бутало плати към 400 лв... за ремонт взе я и на първото палене след 10-20 мин...блокира пак...и пак на сервиз и там му казаха че няма гаранция можело да бъде това можело да е от липса на масло в бензина ....е как като той даже не е наливал бензин...взима я от сервиза с това което има в резервоара...и сега братчеда има хуспварна за 220 лв..и той от руския пазар.......наряза си дървата и така.......Това само за пример го давам ......много важно че има сервиз след като трябва да платя 60 процента от цената на новата ...та от какво да съм доволен..... :-D За 200 лв....ще ги сменям на всеки 40 кубика дърва или заедно с веригата като стане за смяна.....
sek.1 - специалист
Преди петнадесет години си купих Хускварна модел 350 ( с черните капаци) за левовата равностойност на 1350 DM . През годините нито за миг не съм съжалил за дадените пари освен редовната профилактика и почистване описани в ръководството за експлоатация съм сменил само една свещ а на година с нея се режат поне 50-60 кубика дърва. Имам още и една професионална италянска Алпин с един метър шина и един Урал който за двайсет години съм го палил само веднъж и го хвърлих в мазето. С алпината след петнайсет минути работа не си усещаш вече ръцете а с хускварната благодарение на антивибрационната система работя по 4-5 часа като спирам само да и налея масло и бензин и да заточа веригата.
sek.1 написа:
Преди петнадесет години си купих Хускварна модел 350 ( с черните капаци) за левовата равностойност на 1350 DM . През годините нито за миг не съм съжалил за дадените пари освен редовната профилактика и почистване описани в ръководството за експлоатация съм сменил само една свещ а на година с нея се режат поне 50-60 кубика дърва. Имам още и една професионална италянска Алпин с един метър шина и един Урал който за двайсет години съм го палил само веднъж и го хвърлих в мазето. С алпината след петнайсет минути работа не си усещаш вече ръцете а с хускварната благодарение на антивибрационната система работя по 4-5 часа като спирам само да и налея масло и бензин и да заточа веригата.
Истината е,че шведите каквото и да напряват го правят като хората.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 353

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: