Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Hitachi и Husqvarna предлагат части и за моторите, вижте схемите надолу. На повечето машини опреш ли до мотора си за нова машина, цените са такива, но тук не е така. На 421EL водещото колело е метално, машини с надлъжен мотор много рядко влизат в сервиз. Кода му е 589690067 и струва 36,66 лв. Ротора за същата машина е с код 589690004 и струва 52,15 лв, статора е с код 589690011 и струва 50,26 лв. Толкова за скъпите цени. Тази машина има защита и не съм виждал такава за смяна на ротор и статор. На Hitachi частите са още по-евтини, наблюденията ми са от първа ръка. Евтините модели нямат съединител или защита и водещото колело играе ролята на буфер, ако я напъваш много заминава колелото вместо да изгори. Новите модели McCulloch 1835 и 2040 не са капризни и при добро отношение издържат години наред, цената им е наполовина на Husqvarna, около 200 лв.

ИзображениеИзображение
npace - специалист
Хускварна освен стоката продават и името. Като пример едни и същи брадви Хускварна и Гардена (на етикета на Гардените пише Хускварна, моделите са идентични), Хускварна с 30-50 лева по-скъпи. А Гардена съвсем не са евтини.
С частите проблема е друг - в каталога на производителя присъстват на едни цени, а от сервиза може да излязат на съвсем други. Много рядко части присъстват в каталог на търговеца, което би го обвързало с конкретни цени. Коректните търговци обикновено препоръчват да се интересуваме от сервиз и части предварително, което си е един вид автореклама, но определено е добър съвет за купувача.
На китайските бок... машини частите излизат най-скъпо.
koveslav - майстор
Частите на машините може да се нарекат достъпни,когато като ги потърсиш се намират в наличност на пазара,или поне в нета на явно обявени цени.Ако се намират единствено и само "с молба до Папата",нещата са съвсем различни.Успех на новите резачи!
liverpool-64 - специалист
пон окт 14, 2019 12:28 amkoveslav написа:
нед окт 13, 2019 10:39 pmliverpool-64 написа:
Имам и моторна Хускварна,не друго ,но Ковеслав с пяна на уста ни доказва,че виждаш ли Макита е марката . Няма спор добра марка е ,но мисля,че Хускварна не отстъпва с нищо.
С "пяна на устата",ще отговоря,че Макита я споменавам само при ел. резачките,не при моторните.И не твърдя,че хвалената от мен машина е с върхови технически параметри.Просто тя е единствената предлагана на пазара комбинация от много здрава,абсолютно непретенциозна и осигурена с евтини и най-важното налични части машина.Предложи друга такава комбинация от предлаганото на пазара.Постовете ми бяха насочени към хората които търсят съвет за покупка,ако има нещо по-добро като качества и поддръжка предлагайте.
Ако все пак говорите за ел.резачки на Хуск и производни- ами да,според мен не е това марката.Работят добре,разбира се,но не са с по-добри качества и ресурс,а по отношение на поддръжката им ще изядете дървото много яко.Това с поддръжката е точно по тяхната специалност,иначе първоначално машините им са даже изгодни като цени.Интересното е после.
Може някой път и за моторни триони да поговорим,макар че отдавна не ме вълнуват.Но не е като да не съм работил с такива.
Колега,извинявам се за думите си ,ако си ги сметнал за обидни. Не съм целял това!
koveslav - майстор
Също така смятам,че като попита някой каква машина да си купи,не е коректно да му се дават акъли,без да се познава конкретната техника.Ако някой е работил сериозно и наистина е товарил дадена машина и е напълно уверен,че тя си заслужава,ок,но иначе само да се подхвърлят мнения отстрани....Например аз имам и бензинова съвсем прилична машина.Да,ама тя е само на няколко десетки кубика,а откакто имам ел.машината тя стои,бездейства.Сега да взема да разправям,че имам бензинова машина еди каква си марка от над десет години и нямам никакви проблеми с нея сериозно ли ще е?.Ами тя ако така си стои и още двадесет няма да има проблеми.Ако вече не е вдървила мембраните на карбуратора де,трябва да взема да я припаля някой път...
1st0r1k - специалист
съб окт 05, 2019 7:22 pmБагериста написа:
Аз ползвам синия Енхиел и съм мн.доволен .Заtочва перфекtно,диска е със сиtен абразив, мощносtа е досtаtъчна.По мощниtе преGаряt вериGаta а са и с по едри зърна на диска.Рабоtи каtо пчеличка.Само леко облизваш зъбъt и е бръснач.Купи си и един шаблон за изхвърGачиtе има Gо във всеки маGазин за резачки ,сtрува 3-4 лева,слаGaш Gо на зъбиtе и tи показва колко tрябва да оtнемеш.При мене идваt комший ,прияtели ,кой какво даде ,и ако даде ,машинкаtа си върна париtе сама.
Докато чаках да взема пари,синия Енхиел вече го няма в Практикер. Видях в Бриколаж,че има някакви,даже едната (Бавария) е на промоция за 38 лв.
Може ли някой да ме посаветва коя от четирите да взема ?

https://mr-bricolage.bg/bg/Gradinski-in ... E/p/930918
https://mr-bricolage.bg/bg/Gradinski-in ... W/p/963567
https://mr-bricolage.bg/bg/Gradinski-in ... W/p/946927
https://praktiker.bg/bg/Mashini-za-zato ... E/p/491599
npace - специалист
чет окт 17, 2019 7:08 pm1st0r1k написа:
Може ли някой да ме посаветва коя от четирите да взема ?
Тая с най-ниските обороти. Ако всичките са еднакви - тая дето сервиза ти е най-близко.
Разгледай и онлайн магазините, примерно:
https://mashina-za-tochene-na-verigi.pazaruvaj.com/
Има и други.
1st0r1k - специалист
чет окт 17, 2019 8:59 pmnpace написа:
чет окт 17, 2019 7:08 pm1st0r1k написа:
Може ли някой да ме посаветва коя от четирите да взема ?
Тая с най-ниските обороти. Ако всичките са еднакви - тая дето сервиза ти е най-близко.
Би ли обяснил, по кое се разбира дали дадена машина е хубава или не ?
npace - специалист
По качеството на изработката, материалите и функционалността. Първите две в Практикер/Практис/Бриколаж/Баухаус/Лидъл/Кауфланд/и т.н. почти тотално отсъстват, остава третото. Или поне някакъв ограничен ресурс за него. Колкото по-високи са оборотите на машината толкова по-голям шанс да прегрееш веригата и зъбите да омекнат.
А ако се случи да я ползваш повече от 50 пъти най-вероятно ще ти трябват резервни части, затова питаш и за сервиза. :-D
1st0r1k - специалист
чет окт 17, 2019 9:20 pmnpace написа:
По качеството на изработката, материалите и функционалността. Първите две в Практикер/Практис/Бриколаж/Баухаус/Лидъл/Кауфланд/и т.н. почти тотално отсъстват, остава третото. Или поне някакъв ограничен ресурс за него. Колкото по-високи са оборотите на машината толкова по-голям шанс да прегрееш веригата и зъбите да омекнат.
А ако се случи да я ползваш повече от 50 пъти най-вероятно ще ти трябват резервни части, затова питаш и за сервиза. :-D
Добре,коя тогава се води качествена и може да се ползва повече пъти и от къде да я купя ?

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: