Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
В Али-то проверявал ли си? Мисля съм засичал разни там.
nautilus33 - майстор
Да, ама там още по-слабо. Само монолитното и на по-висока цена. Самото колело е около 5евро, но доставката е скъпа и става към 11 и нещо евро. А, в ебей, 9 с безплатна доставка. колко е качествено, не знам.
koveslav - майстор
ср яну 29, 2020 5:54 pmnautilus33 написа:
Само монолитното ...
https://tashev-galving.com/product/STL6 ... ,%20070%20
lov - майстор
Я вземи че провери дали някое китайче няма да ти пасне.
koveslav - майстор
Мислете и за качеството на частите.Тази камбана е тежка и с голям диаметър,ако се вълнувате наистина от "тропането" и влиянието на частите върху машината се замислете,че този детайл се монтира върху коляновия вал и се развърта до 11-13000 оборота и баланса(т.е. качествената му изработка)му e важен.Износоустойчивостта при евтините китайски части също е съмнителна и като се вземат впредвид и двете неща,аз бих попитал в Щил.Ако вземете качествено колело след колко години ще ви се наложи пак да го сменяте?Това на снимката,която показахте ми се струва оригиналното на машината... Това от Ташев което аз опоказах също е някакво неоригинално китайче.Оригиналното колело по мои предположения за този висок клас машина сигурно ще е над 60лв,но си мисля,че си заслужва да се вземе оригинално....
пишман_майстор - майстор
Оригинално трудно ще се намери. Освен ако има някъде из света все още някаква наличност на такова. Но тъй като тази машина е малко в графа "ретро" , се съмнявам дали ще е изгодно. Спор няма че ОЕМ чарк си е най-добре, но има и заместители с прилично качество.
Примерно за бутала, харесвам много на Метеор , за мен не отстъпват от ОЕМ , като на моменти дори и ги превъзхождат , цените - наполовина ( грубо ) .
1st0r1k - специалист
Много моля ако някой, който си точи веригата с машинка,да направи клипче или снимки как точно я наглася по зъба. Нагласям 30 градуса,но точно къде трябва да е диска в зъба не мога да наглася.Само търкам зъба и нищо.Веригата не иска да граби и изкарва много дребни стърготинки. Пилих ограничителя,но не е от него.
kr1100 - майстор
ср фев 19, 2020 11:21 am1st0r1k написа:
Много моля ако някой, който си точи веригата с машинка,да направи клипче или снимки как точно я наглася по зъба.
От точиларка до точиларка / марка/ има разлика. Освен ъгъла има и 1 винт с който се регулира къде да пили по зъба.При Парксайд е с червено кпче винта.
koveslav - майстор
Само две настройки има парксайда-ъгъла е едното,а другото е дълбочината на която "пропада" диска.На мен за 1,3 и 1,5 дебелина вериги ми върши работа,но като имам впредвид как сравнително хлабаво захваща 1,3 веригите,то съм сигурен,че за 1,1 ще има проблем със стягането на менгемето.А има ли хлабина в захвата на самия заточван зъб е възможно той да бяга с няколко десети от центъра и машината да започне да заточва различно левите и десните зъби...
пишман_майстор - майстор
Студено е времето, ще щракна снимка, ама чак когато почна да точа, което значи април месец :-D
. Имам 4 или 5 за забърсване на зъбчетата.
koveslav написа:
А има ли хлабина в захвата на самия заточван зъб е възможно той да бяга с няколко десети от центъра и машината да започне да заточва различно левите и десните зъби...
Не е добре да мърда, става проблем- да. Не съм се сещал да видя с какви дист.шайби са двете пластини отпред и отзад. Или как въобще е реализирано там.
Ако се сложат други по-тънки ( стига да е със сменяеми шайби де ) , ще стяга веригата доволно добре.
П.п. няма какво да се лъжем , пласмасарка точиларка, не може да се очакват супер резултати , компромиси, "чалъми" в нагласянето . Но пък не е каквото да е без нея. Справям се, върши ми работа.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: