Ел. инструментите. Консумативи.
Димитър Димов - специалист
Не е от значение какво ще кажем ние,важно е да имаш сервиз под ръка. Малко ще ти е трудно за поддръжка ако си от Сандански,а сервиза ти е в Бургас ?Все пак при избора на една машина от значение е сервизната база.Тук се споменава нещо за шиндайва viewtopic.php?f=54&t=12048&start=2270 , но до сега никой не е написал нищо конкретно.
iivanov - майстор
Производителят на въпросната DCS 4610 всъщност не е марката , с която ти е позната машината . Просто са купени от марката . Иначе машините им са едни от най хубавите . Аз лично , вместо тези екзотики , бих продължил с марката , но вече с по-сериозна машина .
пишман_майстор - майстор
Dolmar Chainsaw ( DCS) . Машинките ги има и в двата "цвята" , в оранжевия и в синьо-зеления. Под имена Долмар и Макита. Фен съм им от години. От близо 30 може би. Първата ми беше Сакс-Долмар 109 . Която още я пазя и работи без грешка. Леко я преработих , направих я 52кубика, смених буталото с това на Метеор , сложих Тилотсон карб , водещо колело/камбана с ринг и по-як съединител. Обеднил съм малко под критичното карба . Стана една малка оса . За времето си бяха на кантар с Хуска ( подобни модификации и мощности ) . Кадърно направени , ал.картери от две половинки и т.н. и т.н.. Не им отстъпваха де. Сегашните...почнаха едни икономисти да ги правят. Не само на Долмар , и Хуск, и Щил... Няма го старото и якото производство. Инак новите откъм вибрации и комфорт са по-добре , но..
dragozow - майстор
вт авг 21, 2018 7:35 pmЗлатин написа:
Здравейте, колеги. Някой работи ли с моторен трион Шиндайва или Зеноа, за да даде мнение за тях, включително за сервизно обслужване и части. Имам резачка, хоби клас, марката е известна повече с електрически инструменти, DCS 4610 е моделът, но се учих на нея и има известни поражения от неправилна работа. Сега обмислям да купувам друга и се интересувам от въпросните марки. Благодаря.
Шиндайва са добри, но малко познати, трябва да видиш кой ги внася и има ли части. Ние Hitachi бяхме вкарали от Япония преди години и се оказаха изключително здрави, само трудно се продаваха, защото са непознати. Зеноа е марка от групата на Husqvarna, виждам ги по схемите. Каквото съвпада с модели на Husqvarna или нещо от групата, внасяно в България, може да се поръча. Тези машини са за други пазари.
Златин - помощник
Благодаря, Хитачи не съм разглеждал, но имам такава моторна коса и е много удобна, сигурно и резачките са добри. Зеноа има 62 кубика за 825 лева, на мен това ми е много като тегло и мощност. а Макита -Долмар не зная кой модел е сериозен, вероятно по цената се познава. Трябва ми машина лека, здрава, до 2 квт. "Търся нещо хубаво и евтино, казал клиентът, и аз, казал продавачът. "
iivanov - майстор
Общо взето сам си си отговорил . Щом си съсипал макитата , ще съсипеш всяка друга машина от този клас . Теглото на тия , малките , не се различава особено от на , да речем , 50 кубиковите машини , които пък трудно ще унищожиш с домашно ползване . Ако пък границата ти е 2 kw , по-добре се ориентирай към кастрачка за една ръка . Но хубавите такива не са евтини .
VLADO66 - майстор
Ако е за ползване вкъщи, може да се ориентираш към електрическа такава.Взех си една Stiga 2400W и въобще не се сещам да пърпоря с бензиновата.
Златин - помощник
Колеги, благодаря на всички, които дадоха мнение по въпроса ми, сменям водещото колело на моята/около 40 лв./, ще се настройва карбуратора и ще карам с нея, засега.
1st0r1k - специалист
Здравейте!
Бихте ли ми препоръчали шина и верига за Husgvarna 445?
Карам с шината,която дойде с резачката - 45 см. и ми идва доста дълга. Искам да си купя 40 см,а тази да си я оставя за големи дървета.
Нямам си понятие от модели,характеристики на шини и вериги. Ще съм ви благодарен,ако ми обясните каква е разликата между 3/8 и .325.
Благодаря!
dragozow - майстор
Сложи 15 инча от същата стъпка с която е сега и ще усетиш как имаш друга машина. Оригинални шина и верига ще ти струват около 80 лв, Орегон около 55 лв, разни други... за колкото намериш.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: