Ел. инструментите. Консумативи.
iivanov - майстор
Абе малко са те хлъзнали , ама здраве да е . Първо , Коледжиков не е дистрибутор на хускварна , а разпродава остатъци от времето на старата фирма представител . Второ , хускварна отдавна не се правят с един сегмент . Горе долу откакто вкараха четириканалната технология . Това , за сегмента , е изтъркан трик на щиладжиите да зарибяват клиенти .Силно се съмнявам в тази фирма да са чели сводките на хускварна за това , кое , колко и на кои модели се чупи и да правят сравнение .
Относно заточването ще направя корекция . Добре заточената верига , когато погледнеш срещу режещия ръб , не трябва да виждаш отблясъци .
И нещо , което продавачът не тие казал . Никога , ама никога не гаси машината веднага след натоварвне . Остави я да побръмчи половин минута на празен ход да се охлади . Това е особеностна всички двигатели с въздушно охлаждане.
dragozow - майстор
Коледжиков не е дистрибутор на хускварна , а разпродава остатъци от времето на старата фирма представител
Дистрибутор си е, макар и от неписаните. Има много такива, които не ги пишат на страницата, защото са дистрибутори на Щил. В София има писани на страницата май 17 дистрибутори, реално са поне два пъти повече. Знам, защото често си говорим за служебни работи, те пазаруват от нас помпи и двигатели. Кой модел е триона? Ако съдя по цената трябва да е 135/435.
bigdragon - майстор
dragozow написа:
......Кой модел е триона? Ако съдя по цената трябва да е 135/435.
KingLin написа:
Аз каква я мислех тя каква стана ......трябваше да е пристигнала Хускварната и да я откарам към къщи, ама я нямаше и за това си заминах със Щил 180 :)............
Аз съм от феновете на Щил, но единственият модел, който съм виждал с проблем /пробито чело на буталото/ е Щил 180, на един колега от службата.
Вероятно е фабричен дефект на новото бутало след основен ремонт /смяна на износеното бутало/. Новото беше купено от Коледжиков,.
Може да си представиш колко време въпросната машина е карана преди това , след като Щил са пословични с ресурса си...

В магазина не са те подвели за правилата на експлоатация, но да кажа още веднъж и аз, спазвай и правилото , да не спираш машината веднага след голямо натоварване.
fore - майстор
KingLin плува ли корабче ......... :lol:
И търговецът казваш ти е обяснил за сегментацията и силата.......
Е добре де как така Шведката е по мощна но е с един сегмент, а Щила е с два и е по слаб........ То майче двата сегмента ги слагаха за да се вдигне компресията и от там мощността на двигателя.
Принципно на Щил машините са по скъпи в един ценови клас с Хускварна или обратното Щила е с по слаб двигател от на Щведките.

Така че търговеца просто ти е продал каквото има в момента като те е убедил че то е най доброто за теб.
iva6ki - специалист
Аз съм със shtil MS 181 от февруари 2012г. и на сезон реже между 7-10куб. отделно в градината каквото трябва. Още съм с първата дъска сменена свещ и филтър. Единствения кусур е маркучето за маслото прокапва но лесно се оправя. Остра ли е веригата нема опир ;) а като си взех и машинка за точене няма да ми прегряват зъбите некадърници и кара повече една верига. Мойта също е от коледжиков само че София.
p.s. Знае ли някой как се заточва веригата при надлъжно рязане по нишките на дървото.
KingLin - майстор
fore понеже инструментите от Lidl рядко ги мерят в конски сили, пък и кубатура нямат, позволи на един неспециалист да ти подскаже, че мощността на резачките в такива измерения я дават и да, Хускварната в същия ценови диапазон е по-мощна от Щила. За справка интернет. Пък ти се смей колкото си искаш, не ми пречиш. Аз съм доволен от покупката и преди половин час се прибрах от парцела, където отметнах малко работа и изхарчих 1 кило бензин. Единствения проблем който имах днес беше, че си затъпих веригата на една арматура фи 6, която не видях и беше сраснала в едно от новопоникналите стебла. Съответно ходом марш в магазина, нова верига и си довърших спокойно работата за деня. Утре пак там. Като затъпя и тази верига нося и двете, точат, плащам и продължавам. И те така.

Драконе, аз не знам дали я натоварвам много с рязане на клонки колкото предмишницата ми, но обичам да си пазя инструмента и благодаря за съвета. Общо взето днес я форсирах доста (и излишно) само заради периода на разработка и мисля, че влезе в работен режим, защото промени шума и като че ли тръгна по-леко. Почиваше си доста, че сам човек се борех с природата. Режа малко после влача, сортирам, кърша ситните клони за да ги изгоря на място.
iivanov - майстор
Научи се да си точиш сам веригата . Вземи си плоска и кръгла пила , и шаблони . Машинното точене прецаква веригата . Още повече , че по спец магазините гледат набързо да отметнат заточването и като цяло осират положението .
При разчистването вероятно режеш и гъсталаци с клечки - гледай да ги режеш с крайната част на шината , далече от капака и водещото колело . Понякога тънките клечки се набиват между веригата и опашката на шината , и веригата изскача - предпоставка за сакатлък или повреда на веригата .
bigdragon - майстор
KingLin написа:
........
Драконе, аз не знам дали я натоварвам много с рязане на клонки колкото предмишницата ми, но обичам да си пазя инструмента и благодаря за съвета. Общо взето днес я форсирах доста (и излишно) само заради периода на разработка и мисля, че влезе в работен режим, защото промени шума и като че ли тръгна по-леко. Почиваше си доста, че сам човек се борех с природата. Режа малко после влача, сортирам, кърша ситните клони за да ги изгоря на място.
При разчистване на двора, не можеш да претовариш много машината.
Горният съвет се отнася за случаите, когато режеш дърва за огрев и спреш за почивка или да разхвърляш нарязаните. Или когато отрежеш дебело дърво и спираш машината.
fore - майстор
KingLin, аз на Лидл инструментите не ги следя как ги мерят и какви са им силите. А и честно казано ми е все едно.
Незнам защо изобщо намесваш Лидл ?
Явно правиш реклама на тоя Колджиков, както става тук обикновено. И вероятно Лидл те притеснява като конкурент.

Щил, Хускварна, ала-бала......


Аз ти казвам как реално стоят нещата с техниката момче. Мойте двутактови машини са Шведски и нямат общо с Лидл !
И точно косата ми - 323R е с два сегмента за повече мощност от 36 кубика. Старата 36ца реже доста сериозни дървета с над 60 сантиметра в диаметър дънери, за разлика от нейният конкурент при Щил от онези години. Духалката ми също е Маклуч и е най забавният инструмент който съм имал с двутактов мотор и карб Валбро.

Като някога ти се наложи да ремонтираш карба на твоята Щилка ще разбереш защо Валброто е по добро........ :wink:

Аз скоро отворих моят карб само защото от старост се сцепи бензинопровода до него и след като го подмених реших че ще направя профилактика на Волброто. Оня пияница в магазина на б. Сливница като му поисках ремонтният комплект с мембраните и нарочно ми отвори карба и се опита да омеша всичко. Но за тая работа си има схеми. После за половин час го сглобих с новите мембрани и след няколко часа настройки машината е ток. Настройката е трудното........
На Щилският карб ако изобщо запали след ремонт как точно се настройва майка плаче.......

Единствено си купих ел резака от Лидл за дърва, но си е грешка заради кофти механизма за затягане на веригата.
KingLin - майстор
Fore, момко, последно ти отговарям и дано ме разбереш правилно. Като не издържаш на хапливи отговори не пускай хапливи коментари. Елементарно е.
iivanov, определено си прав, само не знам дали имам нервите за целта :). Отделно майстора, където водих нонейм резачката обяви цена 2 лв за заточване, а за него само хубави работи съм чувал и мисля да си освободя времето, което бих вложил в заточване, за почивка. Да беше някакъв скъп консуматив бих се хванал, ама за 20 кинта веригата и 2 лв заточване не ми се занимава.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: