• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 353
Ел. инструментите. Консумативи.
Ronin - специалист
Това за маслото в бензина и аз го спазвам абсолютно точно.....ако е минало повече от една седмица слагам нова порция масло в вече разредения бензин...с това компромис няма.....Ама с отработено масло си перкат без проблем.....ако знам и вода ще им наливам .....там не е важно....и ремонта е едни малко пари ако се случи нещо в сравнение с цената на новото масло
complast - специалист
Ако видите какво сипват в "Щил"-овете берковските горски работници!!!
Щил-38 те това е марката и модела.Аз лично имах Щил-46 и като влезех в некоя церова гора 5-6 души не успяваха да изнесат нярязаното.
ohdan - специалист
Ами какво да ви кажа аз , мойта я бех взел преди година и нещо , може да са и две , , от пазарите дет ги продават едни такива :?
Не че съм рязал кой знае колко (не е и малко де), но скоро след поредното рязане на един голям орех , след приключване и извозване до в къщи , като посегнах да паля за да си нарежа на ситно се случи това от което най-много се страхувах през цялото време до тоя момент
:oops:
Счупи се , (направо се откъсна) ролката и всичко вътре се разхвърча на парчета :cry: Днес ходих да си купувам нова направо с капака тъй-като и той за нищо не ставаше ,и познайте колко дадох за него като освен това си взех и два броя от онези пластмасовите палчета които са на маховика. :?: Само да уточня че цялата ми струваше 150 лв.
Ето за това става въпроса

Прикачен файл

Picture 001.jpg
Picture 001.jpg (40.95 KиБ) Видяна 10245 пъти
Ronin - специалист
Сподели колко и какъв модел е резачката..!
ohdan - специалист
Ето я резачката с новият капак, пише че е Huspvarna но не е оригинална за което съдя по цената, а за капака заедно с ролката и въженцето и двата броя палчета ми взеха в магазина точно 55.00лв.

Прикачен файл

Picture 002.jpg
Picture 002.jpg (41.01 KиБ) Видяна 10186 пъти
MamaMy - майстор
ohdan написа:
Ето я резачката с новият капак, пише че е Huspvarna но не е оригинална за което съдя по цената, а за капака заедно с ролката и въженцето и двата броя палчета ми взеха в магазина точно 55.00лв.
Напротив колега, това си е оригинална резачка Huspvarna. :-D
ohdan - специалист
MamaMy написа:
ohdan написа:
Ето я резачката с новият капак, пише че е Huspvarna но не е оригинална за което съдя по цената, а за капака заедно с ролката и въженцето и двата броя палчета ми взеха в магазина точно 55.00лв.
Напротив колега, това си е оригинална резачка Huspvarna. :-D
Няма да споря за това , казах че съдя по цената, не виждам как една оригинална такава ще я продаде някой за 120лв. ,че даже нова
:?
Мен ме интересуваше по-скоро дали това по- горното което съм взел , струва толкова пари?!
Благодаря!
EDI - майстор
Той се базика за начина, по който си написал четвъртата буква на марката и затова излиза, че е оригинална. :lol:
ohdan - специалист
EDI написа:
Той се базика за начина, по който си написал четвъртата буква на марката и затова излиза, че е оригинална. :lol:
:datz: :headbash: :2thumbs:
Kirilpm - специалист
Преди 2 години баща ми,голям любител на далаверата си купи Хуспварна от тъмнокож дистрибутор.Машинката е 120 лева с верига орегон и шина с неизвестен произход,след 5 кубика дърва отказа да пали та се почна по обичайния ред бензин-свещ-карбуратор и т.н.След кратка профилактика се оправи,но проблемите идват от вакумния карбуратор,труден е за настройка и ремонт а с ненастроен такъв ментето гори колкото Урал.Освен трудното палене,при палене има осезаемо затягане на двигателя се появяват проблеми с съединителя,сондата в резервара,помпата за масло и т.н.И все пак благодарение на комшиите лишени от технически способности,които също накупиха такива и впоследствие ми ги харизаха машината вече кара 3та година при доста рязане на дърва,пирони ментешета и т.н.Веригата и шината се оказаха невероятно здрави за такъв боклук,но двигателя и запалването са пълна смрад.Матеряла на коляновия вал горе долу с сходни свойства като арматурно желязо,буталото макар маслото МОТУЛ предназначено за 8000-15000 оборота пак дере в цилиндъра,свеща я хвърлих още с първото палене.Заедно с нея ползвам Щил от по-нисък клас с по-малка шина,но разликите между менте и машина са осезаеми.Първата разлика е при паленето Щил-а рядко се нуждае от смукач дори и при обеднена смес,докато Хуспварната се пъне пука и иска поне 5 дърпания преди да запали.Щила можеш да го запалиш докато го държиш с една ръка и дърпаш с другата.Хуспварната е добре да не се пробва.При намаляне на бензина или разместване на поплавъка ментето вдига обороти и става опасно,особено в случай,в който се кастри дърво и не можеш много да шаваш.Верига се точи по рядко,бензин се налива от време на време,двигателя работи гладко и си пука точно като двутактов двигател,ръцете не изтръпват след половин час работа и машината не загрява.Та препоръката ми към всеки,на който му предстои тоя избор е Щил или истинска Хускварна.От електрическите мога да предложа старите на ЕЛТОС но те са рядкост и почти без наличие на резервни части.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 353

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: