Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Някой ползвал ли е McCulloch CS390 и може ли да даде мнение за точно този модел?
milen56 - специалист
Имам и такава марка, но не знам дали е този номер. На големина е колкото Щил 181, но е по-тежка и по-кофти се слага и опъва веригата. Имам чувството, че харчи една идея повечко. Не е толкова капризна като Щила на зацапване на филтъра и не е манджийка на бензина, че е по-старичък. И двете все още нямат две години.
nautilus33 - майстор
Да, и на мен ми направи впечатление, че е тежичка, което не ми хареса. Самата верига при този модел се опъва без ключ, а с една врътка отстрани.
dragozow - майстор
Не се внася официално в България, съответно части само на поръчка освен ако не стават от друго. В България се внася CS 410, който с отстъпка ще доближи цената на CS 390 и е на 90% Husqvarna 440.

http://www.mcculloch.com/int/products/c ... 410-elite/
nautilus33 - майстор
Благодаря. Отпада като вариант значи.
imegogo - специалист
здравейте,наложи ми се да запаля резачката mcculloch 940 доста стар модел,първоначално не искаше да запали свещта беше суха,разглобих и почистих карбуратора и го настоих на оборот половина,веднага пропука да запали,но не иска да работи на празен хода или работи зле,само на смукач а на обороти същата работа затворя ли смукача гасене,пробвах да въртя винтовете за настройка на запален двигател,но нямаше никакъв ефект,поръчах ремонтен комплект за карбуратора,но дали проблемът е от него
Passa - специалист
Ако карборатора е Валбро, би следвало да може да се ремонтира и настрои. Щом държи ПХ на смукач, значи проблема е в карба. Ако мембраните са се втвърдили може да не помпят добре бензин и от там да губи ниските. Може и уплътнението между цилиндъра и карба да се е съсухрило и да губи пулса към мембраните.
Пробвай със смяна на мембраните и правилна настройка.
Също си погледни вината на дроселната клапа дали е регулиран правилно и дали я отваря малко. С него се настройва ПХ.
Също е добре да провериш и бензиновият маркуч. И той се нацепва и къса от старост.

И внимавай с винта за регулиране на високите обороти. Не трябва да се прекалява с форсирането на машината. Обедниш ли прекалено сместа неминуемо ще се форсира прекалено.
imegogo - специалист
walbro този рем к-т го купувах от магазин но не ми се стори качествен горната беше една пластмасова прозрачна синя вобще не приличаше на фабричната сега поръчах от Али Експрес прилича на оригиналният пък ще видим
пишман_майстор - майстор
Не съм убеден, че ще се оправи само с ремонт на карба. Склонен съм да си мисля, че смучи "чужд" въздух.
imegogo - специалист
семернгите на коляновият вал са сменени

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: