Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Малко развитие, набързо се хванах да разглобя и почистя карба. Ползвам винаги спрей на Вюрт за спирачни системи. Външно и вътрешно мия с него . Нагласих винтовете за сместта . Нещата се подобриха драстично, преди не можеше да се "докара" добре и преходите от ниски на високи куцаха сериозно , но при всички положения ще се наложи да се сменят платната.
Така е, като не е ползвана дълго време. Най-добре за да не се допуска такъв проблем, да се пали на 2 месеца машинката да загрее и поработи малко , да се изфорса малко.. ама вкъщи са много такива градински машинки и ..мързела не прощава ...
И друго, не е добре да се източва бензина напълно и да се остава да изгори останалото кол.гориво по системата.
Стигнал съм до извод, че е достатъчно да се изпразни донякъде резервоара и да не се пали машинката да изгори остатъка гориво. Изсъхват мембраните и ядове след това. Ест. при всяко палене нов бензин с масло.
valentino76bs - майстор
Здравейте ,сигурно някъде е дискутирано но не ми се чете всичко ...Да питам за сместа на машината пише 1:25 т.е. 40мл масло на 1 литър бензин,тоз в магазина казва ,че е много. 25 мл на литър му било достатъчно! Машината е моторна коса Деу 52 куб. - колко да слагам ?
stan73 - майстор
Всъщност това което на мен ми казаха - 25 мл масло /на 1 л бензин, но и за добавям за още по-добро смазване още няколко милилитра - т.е. аз слагам общо около 29 до 30 мл. масло на литър. Ползвам на Щил - червено...
valentino76bs - майстор
40 на литър пробвах пуши яко,щилско
червено!
stan73 - майстор
Е, 40 е много.
Между 28 и 30 са предостатъчни да си глезиш двигателя, а и да не пуши, че то не е една беля, може да се запуши нещо някъде. Използвай също само пресни бензиновомаслени смеси. Също трябва и да са добре разбъркани.
keymaker - специалист
Щом производителя казва 1:25 значи може 5 мл. Повече, ама по малко от 40 не е добре. Въпреки, че повечето такива машини са с 1:40. Да не е 1л. 25мл. Което е = 1:40.
В книжката би трябвало да има табличка колко масло се слага. Виж там какво пише по въпроса. Да не е само за първите няколко резервоара, а после да се мине на 25 мл/л.
fore - майстор
По принцип производителя на Хускварна казва 1л:20мл. А ние слагаме 1:25 за да е сигурно мазането...... Та и 1:30 е прекалено много.
При 1:25 на мене резачката ми леко пуши, а Косата маже катализатора на ауспуха.....все са Шведи. Само на Духалката Маклуч и е екстра.....

Аз вземам една кръчмарска 25тица и я пълня до горе....... :drinkers:

1:40 ........ :lol: :lol: :lol: :rolleyes: :prayer:
1st0r1k - специалист
Здравейте!
Преди няколко месеца си купих нова резачка Husgvarna 445.
Искам да ви попитам какъв бензин е най-добре да се налива в нея - 95,98 или 100 октана?
И каква е разликата между трите?
Много съм бос в тази сфера затова ще съм ви много благодарен.
keymaker - специалист
Най често препоръчват 95 ,с неповече от 5-7% етанол( най масовия у нас). Естествено в някои бензиностанции дори 100 октановия не покрива изискванията за 95. Високите октани отделят повече енергия и топлина,а в тия двигатели тя е един от големите проблеми.
1st0r1k - специалист
keymaker написа:
Най често препоръчват 95 ,с неповече от 5-7% етанол( най масовия у нас). Естествено в някои бензиностанции дори 100 октановия не покрива изискванията за 95. Високите октани отделят повече енергия и топлина,а в тия двигатели тя е един от големите проблеми.
А не е ли по-добре,че има повече енергия заради повечто октани и да работи по-добре?
И другия ми въпрос е кое причинява нагар по буталото?

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: