Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 22, 2020 8:37 amИндианец написа:

Скъсан беше от кабелната обувка, и изкривена контактна пластина на бобината.
Тая кабелна обувка съм я слагал аз, защото оригиналната липсваше и я гасих на смукач.
Изолация няма само на кабела за ключето за гасене пуснат от бобината(червеният).
Дали ще стане да ги омотая с ролка тефлон, не водопроводния, а един друг топлоустойчив?
Ще я правя тия дни, че тъкмо разширяват междуселския път и и един от началниците е приятел с баща ми и му звънна да каже да дойдем да натоварим дървата, които са махнали при разширяването и ще ги режа през ваканцията.
kuger, нали знаеш, че временното е вечно. :-D
Не знам дали с въпросната лента ще стане. Всяка си има температурни спецификации. Да не вземе тая лента да се развие с времето и тя да иде, където не трябва? Виж ако имаш примерно стара електрическа печка "духалка" или стара готварска. В подобни непотребни уреди можеш да намериш такава защита и да я ползваш. Също за кабелните обувки може да намериш такива изолации, ако нямаш термосвиваем шлаух, с който да ги покриеш:
Изображение
Индианец - специалист
вт дек 22, 2020 9:26 amSoviet_Soldier написа:
вт дек 22, 2020 8:37 amИндианец написа:

Скъсан беше от кабелната обувка, и изкривена контактна пластина на бобината.
Тая кабелна обувка съм я слагал аз, защото оригиналната липсваше и я гасих на смукач.
Изолация няма само на кабела за ключето за гасене пуснат от бобината(червеният).
Дали ще стане да ги омотая с ролка тефлон, не водопроводния, а един друг топлоустойчив?
Ще я правя тия дни, че тъкмо разширяват междуселския път и и един от началниците е приятел с баща ми и му звънна да каже да дойдем да натоварим дървата, които са махнали при разширяването и ще ги режа през ваканцията.
kuger, нали знаеш, че временното е вечно. :-D
Не знам дали с въпросната лента ще стане. Всяка си има температурни спецификации. Да не вземе тая лента да се развие с времето и тя да иде, където не трябва? Виж ако имаш примерно стара електрическа печка "духалка" или стара готварска. В подобни непотребни уреди можеш да намериш такава защита и да я ползваш. Също за кабелните обувки може да намериш такива изолации, ако нямаш термосвиваем шлаух, с който да ги покриеш:
Изображение
Намерих от една стара духалка и утре ще го правя, ще взема само изолирбанд, че до бобината се е оголил кабела.
Гледам си отварял твоя Райдер- под капака как се казва тая пластмаса ако знаеш?
Моята се е счупила и се топи при работа, явно тя къса кабелите.
Днеска докараха малко дърва и реших да я пробвам- поряза малко и пак нещо почна да щрака- скъса червения кабел отново, изкарах го и го изолирах, и я пробвах пак.
Поряза малко ама се сетих, че на баща ми Хуската е свободна и рязах с нея.
Ще я постегна малко скоро време, ще и дойде добре....
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 22, 2020 7:01 pmИндианец написа:

Намерих от една стара духалка и утре ще го правя, ще взема само изолирбанд, че до бобината се е оголил кабела.
Гледам си отварял твоя Райдер- под капака как се казва тая пластмаса ако знаеш?
Моята се е счупила и се топи при работа, явно тя къса кабелите.
Днеска докараха малко дърва и реших да я пробвам- поряза малко и пак нещо почна да щрака- скъса червения кабел отново, изкарах го и го изолирах, и я пробвах пак.
Поряза малко ама се сетих, че на баща ми Хуската е свободна и рязах с нея.
Ще я постегна малко скоро време, ще и дойде добре....
Не знам как се нарича въпросната пластмаса. Вариант е да запоиш или залепиш старата, ако не е силно повредена. Щом се топи не е добре, явно опира в цилиндъра, а маховика е с отчупени лопатки и не охлажда добре цилиндъра. Не е желателно да работиш така с нея, защото накрая ще надере цилиндъра и ще е за боклука.

Възстанови пластмаската, ако е възможно, направи червеният проводник така, че да не е прекалено дълъг и да не провисва до маховика. След това с малка свинска опашка прикрепи проводникът за ключето към дебелия проводник за свещта.
Индианец - специалист
вт дек 22, 2020 9:54 pmSoviet_Soldier написа:
вт дек 22, 2020 7:01 pmИндианец написа:

Намерих от една стара духалка и утре ще го правя, ще взема само изолирбанд, че до бобината се е оголил кабела.
Гледам си отварял твоя Райдер- под капака как се казва тая пластмаса ако знаеш?
Моята се е счупила и се топи при работа, явно тя къса кабелите.
Днеска докараха малко дърва и реших да я пробвам- поряза малко и пак нещо почна да щрака- скъса червения кабел отново, изкарах го и го изолирах, и я пробвах пак.
Поряза малко ама се сетих, че на баща ми Хуската е свободна и рязах с нея.
Ще я постегна малко скоро време, ще и дойде добре....
Не знам как се нарича въпросната пластмаса. Вариант е да запоиш или залепиш старата, ако не е силно повредена. Щом се топи не е добре, явно опира в цилиндъра, а маховика е с отчупени лопатки и не охлажда добре цилиндъра. Не е желателно да работиш така с нея, защото накрая ще надере цилиндъра и ще е за боклука.

Възстанови пластмаската, ако е възможно, направи червеният проводник така, че да не е прекалено дълъг и да не провисва до маховика. След това с малка свинска опашка прикрепи проводникът за ключето към дебелия проводник за свещта.
Ще сменям маховик явно...
Иначе поработих малко с нея проблеми нямаше, освен докато разбрах, че е скъсала кабела, ама това е друг въпрос, с един приятел си откачихме ръцете от дърпане, ама не е загрявала и не е разбалансирана.
Ще я стягам тия дни лека полека, пък каквото става ще става, взех я за учебна...
Като я постегна ще кача снимки, може да са полезни на някого.
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 22, 2020 11:09 pmИндианец написа:

Ще сменям маховик явно...
Иначе поработих малко с нея проблеми нямаше, освен докато разбрах, че е скъсала кабела, ама това е друг въпрос, с един приятел си откачихме ръцете от дърпане, ама не е загрявала и не е разбалансирана.
Ще я стягам тия дни лека полека, пък каквото става ще става, взех я за учебна...
Като я постегна ще кача снимки, може да са полезни на някого.
За смяна си е и това че работи и така е нормално, въпросът е че повече се нагрява и ресурсът на двигателя се скъсява. Резачката даже 1 резервоар чист бензин ще има душа да издържи, обаче не след дълго като изгуби компресия няма да има сила и дъска да среже.
Ако има проблеми с запалването, възможно е маховикът да е превъртял желязната втулка излята в него, която контактува с вала. Има и една малка контра между вала и маховика, тя го фиксира, може тя самата да се е сплескала или при удара да е разбила улея в който стои. Луфтът между маховика и бобината също може да е увеличен и при проблем с паленето често той е причината. Ако развиваш боибната да я настройваш и нейните болтове обезателно на резбови фиксатор затягай. Един път, като се провери всичко и се направи като хората, след това ще си спестиш време и нови ядове с машината.

Да, публикувай снимки, все на някого ще са полезни. Тези резачки са доста разпространени в цял свят.
Индианец - специалист
Не ме разбра- не можах да я запаля, защото като се скъса червения кабел го наврях до кабела на бобината който върви към лулата на свещта а той беше оголен до самата бобина и е са се опирали.
И един вид машината като я запаля се гасяла сама.
След проверка на искрата на корпус разбрах този проблем...
Иначе маховика не е превъртял, само е със счупени лопатки, ще го сменя след нова година, 10 лева е все пак.
koveslav - майстор
Индианче,кабела го изолирай с хубав изолирбанд,навива се спирално с хубаво презастъпване на навивките и няма да имаш проблеми.Ако не пречи и не надува и обувката може да врътнеш с него.На температура държи като нопмалната изолация на самия кабел,а той не е специален.Другия вариант е с подходящи диаметри два термошлауха един върху друг,пак няма да мръдне.А относно маховика-зависи как и колко лопатки са счупени.Мога да ти покажа ветеран-китаец на един приятел с няколко липсващи от дъно лопатки,работи от години.За да падне дебита на охлаждането трябват доста повече поражения.Повече резон има за баланса,макар че не се знае дали не си подобрил заводския баланс на китаеца :D,ако наистина е 10лв маховика смени го,но и трябва да знаеш как и да имаш инструменти,за да не направиш други,по-лоши проблеми по машинката.Не прави излишни разходи по тази евтина машина,научи се да работиш с нея като учебна,засилвай я нанякъде и си вземи някаква нормална,маркова техника.На тази нито вибрацийте,нито изгорелите газове,нито работните параметри са напълно ок,като те чета работите доста редовно,не си давай здравето за щяло и нещяло.
bigdragon - майстор
Лепилото на изолирбанда не държи на масла, разтваря се и се разлепя.
Използвай самовулканизираща (Бишоп) лента.
Изображение
kr1100 - майстор
Използвай [url=https://bg.elmarkstore.eu/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D1%88%D0%BE%D0%BF-963-9mx19mm-product19868 написа:
самовулканизираща (Бишоп) лента[/url].
Изображение
Ако шпулата е бяла пластмасова е мента. Истинския е навит на картонена шпула с надпис Bishop.
Има и стъклена самовулканизираща се лента на този производител / до 130 гр.С/ , но е по- рядко срещана 77 Plygass
bigdragon - майстор
Точно така.
И всичко което няма надпис Xerox е копирна машина менте.
И всичко без надпис Jeep не е автомобил с висока проходимост...

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: