• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 354
Ел. инструментите. Консумативи.
exo99 - помощник
Sparky - TV 3840
Електрически верижни триони
Данни
Анти-вибрационен механизъм
Автоматично смазване на веригата
OREGON верига с малък обратен откат
OREGON водач
Ергономична странична и задна ръкохватка
Застопоряване на веригата
Предпазен механичен съединител


Технически данни
Обем на двигателя sm3 38
Мощност kW 1,4
Шина sm 40
Стъпка на веригата mm 10
Верига mm 1,27
Скорост на празен ход min-1 3100
dragozow - майстор
Гледам на машината пише, че е асемблирана в щатите.
Но къде са произведени частите, не пише.
Имаше един етикет, че машината е направена с разрешението на Хускварна, а и Хускварна е вносител на тези машини.
Историята е следната:
Partner има завод в Щатите където произвежда марката заедно с евтините Husqvarna( 137, 142). Частите на Partner идват в европейския завод на McCulloch в Италия където сглобяват и пакетират за Европа. Марките Husqvarna, McCulloch, Partner и Johnsered са собственост на Electrolux. Самата група има заводи в Англия(Flymo), Италия(McCulloch), Щатите(Partner), Швеция(Husqvarna, Johnsered), Мексико, Бразилия, Германия и Норвегия. Дърворезачките за Европа се правят в Щатите, Швеция и Италия, понякога има внос от друга страна ама това е по-скоро изключение. В качеството няма значение независимо от завода производител. Преди 10 и повече години нашата фирма е вкарвала контейнери с мексиканско производство дърворезачки McCulloch, много от тях са здрави и днес и идват в сервиза за профилактика, зависи от собственика. Всички марки се внасят официално единствено от Husqvarna България.

И не си купувайте от хипермаркетите машини, отидете в специализиран магазин където ще ви обяснят всичко за машината и ще я сглобят и запалят пред вас. В хипермаркета ще ви я хвърлят в кашон и ако имате после проблем няма да ви погледнат. В много от случаите по специализираните магазини има намаления и промоции, от тях можете да купите допълнителна верига, да наточите старата или друго. Иначе това Спарки не струва и се прави в Китай въпреки че пише Ловеч. "Българското" всъщност не е точно българско както и половината от гамата на Спарки. Можело е д а вземеш и по-добро ама да ти е честито.
ohdan - специалист
dragozow , Благодаря ти много =D> Точно това исках да науча. Вярно че това го има в инструкциите към продукта но.... , за съжаление купих резачката макар и нова без такива :? Още веднъж ти благодаря!
EDI - майстор
Аз си купих тази година електрическа БОШ 35 AKE-S, беше на промоция - 166 лева.1800 вата и 35 см дължина на меча.Върши ми много хубава работа.Реже много добре, проста поддръжка.Само наливаш масло и работиш.За електрическите ми казаха, че веригата винаги трябва да е много добре наточена, за да не товари двигателя и трябвало да се заточва малко по-често.Признак, че е за заточване било, когато започне за вади ситна стружка.
dragozow - майстор
ohdan написа:
dragozow , Благодаря ти много =D> Точно това исках да науча. Вярно че това го има в инструкциите към продукта но.... , за съжаление купих резачката макар и нова без такива :? Още веднъж ти благодаря!
Няма защо, ето ти една примерна оригинална инструкция за някаква Husqvarna. Съветите важат за всички:
http://www.sendspace.com/file/98tz73
exo99 - помощник
dragozow,

Къде в София имате магазин за да мога да си купувам добри неща от разбирачи ?

Явно с моторната резачка съм се набутал малко, в смисъл, че можеше да си купя тази Партнер 351 за 120 лева по-малко, но здраве да е.
Дано все пак имам късмет с нея.
Между другото като ученик в гимназията през 1974 год. си купих бормашина "Елтос" и още работи, а съм пробил с нея безброй много дупки :o

Имам още една две машинки на "Елтос" от преди десетина - петнадесет години. Най обикновени любителски, но още ми вършат работа.
Не вярвам с номвото име "Спарки" чак дотам да са развалили работата.
Имам нужда от приличен ръчен циркуляр и искам да си купя добър инструмент но на прилична цена.
Наистина е добре човек да даде малко повече пари но да има инструмент, който ще му служи вярно доста време.
Та дайте съвет за приличен циркуляр до около 100 - 120 лева.
Не е беда ако е малко отгоре или малко отдолу.
Искам да е удобен и достатъчно мощен.
Имам нужда и от добро зеге, че старото е на "Елтос" , върши ми работа но е от осемдесетте години.
Master_Kenobi - V.I.P.
exo99 написа:
Имам нужда от приличен ръчен циркуляр и искам да си купя добър инструмент но на прилична цена.
И аз мисля да се обзаведа с такъв инструмент и дори вече съм го избрал Спарки - ТК-50 - 800 W, дълбочина на рязане - 50 мм. Цена - 156 лв. (дали не беше 165). От дистрибутора на бул. Витоша 99, след НДК и преди кино Петър Берон. Днес говорих по-телефона с тях. От 01.ноември. очакват увеличение на цената 5-8%.
Има и модел ТК-70 - 1400W, 70 мм. Цена: точно 100 кинта отгоре. Но съм държал такова в ръце, тежък ми е и голям, а за по-големи срезове си имам резачка.

По принцип се доверям на Спарки почти 100%. Не халтурят и не слагат пластмаса или тефлон за лагери, зъбни колела и пр., ама... конкуренцията и тях ги натисна, така че внимателно! Ел. резачките им примерно не са добри. Но почти всичко останало си е класа. Немска работа, да не забравяме това. Където и да е правено.
Успех с избора, exo99. :)
exo99 - помощник
Ще отида да разгледам какво предлагат в магазина на бул. "Витоша" 99.

Ще видя какво ще си избера.
exo99 - помощник
Ето какво пишат разбирачите:

dragozow
специалист


Регистриран на: 21 Фев 2008
Мнения: 102

Пуснато на: Нед Юни 22, 2008 8:58 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Продал съм много от циркулярите на Спарки и конкретно TK-50. Нито един не се е върнал за ремонт. Има го и по-евтино от посочената цена.
_________________
Master_Kenobi - V.I.P.
dragozow написа:
Има го и по-евтино от посочената цена.


Ами, като го има, що не споделиш къде и колко е цената?! :?
Или говориш за нещо, което може и да е имитация...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 354

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: