Ел. инструментите. Консумативи.
kuger - майстор
1st0r1k написа:
Ясно за времето което трябва да се изчака при палене. Но така и така съм почнал да питам - бихте ли казали и как да разбера,че резачката е прегряла тоест колко време е оптимално за рязане? 1-2-3 часа ?
Може цял ден да режеш .... с почивки :), за теб и за машинката.
Като прегрее ще разбереш, но ще е късно :shock: , вече ще е блокирала.
keymaker - специалист
Зависи от машината . Има машини проектирани да работят по 8-10 часа само със спиране за зареждане,а има и такива които след един резервоар трябва да се оставят за поне цигара време да си починат и охладят. По принцип ако се работи с остра верига , изправна мазилна уредба и редовно се почистват отворите за засмукване на въздух и ребрата на цилиндъра за два резервоара един след друг не би трябвало да прегрее ,ама е относително . Ако режеш стари изсъхнали или много дебели дърва е редно да почиваш по често. Както е писал "kuger" в повечето случай докато разбере редовия ползвател дали е прегряла или не една машина вече е късно. А спреш ли я прегряла в най добрия случай се запича сегмент или заминават семерингите на вала.
1st0r1k - специалист
keymaker написа:
Зависи от машината . Има машини проектирани да работят по 8-10 часа само със спиране за зареждане,а има и такива които след един резервоар трябва да се оставят за поне цигара време да си починат и охладят. По принцип ако се работи с остра верига , изправна мазилна уредба и редовно се почистват отворите за засмукване на въздух и ребрата на цилиндъра за два резервоара един след друг не би трябвало да прегрее ,ама е относително . Ако режеш стари изсъхнали или много дебели дърва е редно да почиваш по често. Както е писал "kuger" в повечето случай докато разбере редовия ползвател дали е прегряла или не една машина вече е късно. А спреш ли я прегряла в най добрия случай се запича сегмент или заминават семерингите на вала.
А как се разбира коя за колко работа е проектирана - например моята ?
iivanov - майстор
Най-общо по картера / корпуса . Ако е метален машината може и да я напънеш повечко . Ако е пластмасов - имай едно на ум .
1st0r1k - специалист
iivanov написа:
Най-общо по картера / корпуса . Ако е метален машината може и да я напънеш повечко . Ако е пластмасов - имай едно на ум .
Значи моята не е от тези за много напън? Така ли да разбирам ?
vrangelov - специалист
Твоята е от средния клас - "универсална". Има по-нежни, които се водят "хоби", те са колкото да кажеш, че я имаш, има и по-корави, които се водят "професионални", те са за истинска работа - в гората. Ако си я взел за домашна работа, според мен няма какво толкова да почива, ако ще влизаш в гората или ще режеш на хората, тогава малко трябва да я жалиш.

Поздрави
1st0r1k - специалист
vrangelov написа:
Твоята е от средния клас - "универсална". Има по-нежни, които се водят "хоби", те са колкото да кажеш, че я имаш, има и по-корави, които се водят "професионални", те са за истинска работа - в гората. Ако си я взел за домашна работа, според мен няма какво толкова да почива, ако ще влизаш в гората или ще режеш на хората, тогава малко трябва да я жалиш.

Поздрави
Разбрах те. Ще се почива по 10 - 15 минути на резервоар. Предполагам,че ще и е достатъчно.
А не са ли точно за това универсалните - рязане на дърва по хората. За гората ясно,че не става цял ден да не я спираш.

Поздрави и на теб :)
vrangelov - специалист
Според мен са най-подходящи да си свършиш работа на себе си. Ти по колко смяташ да режеш?
iivanov - майстор
:? Човека май смята да вади лев . То няма лошо - и аз го правя , но трябваше да вземеш маалко по- корава машина . Някъде към 2,4-2,5 кв минимум . Както и да е , подозирам , че това няма да ти е последната резачка . Жив и здрав , и си пази кръста . :partyman:
1st0r1k - специалист
vrangelov написа:
Според мен са най-подходящи да си свършиш работа на себе си. Ти по колко смяташ да режеш?
Ами на 4-5 дена по 5-10 кубика.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: