Ел. инструментите. Консумативи.
Ей за това моята резачка струва Х3, тежи почти наполовина (2.6), след леките оптимизации е със сходна или по голяма мощност и със сигурност ще свърши много работа, за разлика от резачките с нови имена.
За скорост на рязане и удоволствие от работата няма какво да се каже.
Димитър Димов - специалист
Бях се засилил да предложа и това:https://www.emag.bg/motoren-trion-alpin ... LLYBBM/,но в руският сайт на алпина е това:http://www.alpinagarden.ru/products/ru/ ... -c-46.html, снимки еднакви -характеристики различни.
Последна промяна от Димитър Димов на ср фев 06, 2019 1:42 pm, променено общо 1 път.
Димитър Димов - специалист
ср фев 06, 2019 1:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ей за това моята резачка струва Х3, тежи почти наполовина (2.6), след леките оптимизации е със сходна или по голяма мощност и със сигурност ще свърши много работа, за разлика от резачките с нови имена.
За скорост на рязане и удоволствие от работата няма какво да се каже.
Твоята по 3,моята по 4 и вече 13 г. ми служи вярно,но въпроса сега не е да си ги мерим,а да помогнем на човека доколкото можем.
ср фев 06, 2019 1:41 pmДимитър Димов написа:
ср фев 06, 2019 1:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ей за това моята резачка струва Х3, тежи почти наполовина (2.6), след леките оптимизации е със сходна или по голяма мощност и със сигурност ще свърши много работа, за разлика от резачките с нови имена.
За скорост на рязане и удоволствие от работата няма какво да се каже.
Твоята по 3,моята по 4 и вече 13 г. ми служи вярно,но въпроса сега не е да си ги мерим,а да помогнем на човека доколкото можем.
Ми помагай, ма не с тия Стига и дрън дрън! Освен, че е Х3, прочете ли колко тежи? Да не се окаже, че киловат реже повече от 1000?!!
Имам и още една профи, още по скъпа. Не ми е цел да си ги мерим.
Ако речеш, винаги мое, ма не му помагаш с тия "безименни".
Като специалист, по двигатели и като потребител, вече дадох мнение. Туйто.
Димитър Димов - специалист
ср фев 06, 2019 2:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 06, 2019 1:41 pmДимитър Димов написа:
ср фев 06, 2019 1:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ей за това моята резачка струва Х3, тежи почти наполовина (2.6), след леките оптимизации е със сходна или по голяма мощност и със сигурност ще свърши много работа, за разлика от резачките с нови имена.
За скорост на рязане и удоволствие от работата няма какво да се каже.
Твоята по 3,моята по 4 и вече 13 г. ми служи вярно,но въпроса сега не е да си ги мерим,а да помогнем на човека доколкото можем.
Ми помагай, ма не с тия Стига и дрън дрън! Освен, че е Х3, прочете ли колко тежи? Да не се окаже, че киловат реже повече от 1000?!!
Имам и още една профи, още по скъпа. Не ми е цел да си ги мерим.
Ако речеш, винаги мое, ма не му помагаш с тия "безименни".
Като специалист, по двигатели и като потребител, вече дадох мнение. Туйто.
Добре е че тук има специалисти по двигатели,пел.горелки,агрономи и др. които да напътстват аматьорите като мен,но да отричате продукти които не са лидери на пазара е несериозно.За всеки влак си има пътници,така че да оставим човека да избере.
Последна промяна от Димитър Димов на ср фев 06, 2019 8:15 pm, променено общо 2 пъти.
iivanov - майстор
Алпина и Стига са едно и също . Показаният модел е от старата генерация . Марката се позиционира в градинската техника , съответно и трионите и нямат претенции за профи . Най-големият и модел е около 50 кубика и на 2,3 кв . Киловатите са съпоставими със старите , ненапомпани модели на щил и хуск . Скоростта на веригата е отлична , като дори е по-добра от на някои маркови модели . Интересното е , че за разлика от аналогичните маркови машини , стига имат метални корпусии регулируеми маслени помпи . Преди време в Хоуммакс пипнах сръбската марка vilager , чиито премиум модели много приличат на въпросните нови модели стига . Пластмасата много не ми хареса , но пък и аз съм свикнал на класни машини .
До Stanetzz аз ти препоръчвам Премиум на Valerii Grup директно от тях с безпл.доставка 2 год.гаранция,имам такава от 1 год.моята само един път ходи в сервиза им за смяна на бутало цилиндър и сег.че се прееба от калпав стопанин.Сега ми създава проблеми от любознателен стопанин! Без проблем реже дърво с диаметър 45 см.

Хубавото е че в сайта им има и секция с части за Премиум
ben84 - специалист
вт фев 05, 2019 8:47 pmДимитър Димов написа:
Всеки решава за себе си на какво да се довери.Реално с три камиона дърва китайчето си е избило парите,а всичко след това е добре дошло.А дано след време напишеш и за него че е умряло от старост,ама надали.
Прав си, Митко!
Аз писах какво е реално положението при мен с китайче за 120 лева, за да си прецени човека :tonqe:
Не се оплаквам, тя машината се изплати.

И тия теми взеха да стават банални. Ако кажа сега, че искам да купя радио, та мама да слуша времето от него, сигурно половината съфорумци ще ми препоръчат некое "Босе", щото по-хубаво.
:partyman:
ср фев 06, 2019 3:45 pmДимитър Димов написа:
...
Добре е че тук има специалисти по двигатели,пел.горелки,агрономи и др. които да напътстват аматьорите като мен,но да отричате продукти които не са лидери на пазара е несериозно.За всеки влак си има пътници,така че да оставим човека да избере.
Митаче, добре е, наистина.
Не ги отричам (Аз) – пренебрегвам ги.
Колко пъти ще си променяш мнението?
Опитвам се да предпазя питащият от грешки, на база собствен опит.
Предпочитам да изгладувам някой си мерак или необходимост, отколкото да бера ядове след евтинията.
Когато давам стотинки за стока, правя го с ясното съзнание, че може да е ден до пладне.
Сложил е лимит на парите, човека, значи е важно като стреля, да е в целта. Няма престрелка, няма право и на грешка.
Искам да попитам за тази машина Моторен трион Heinner GCS45M-https://www.emag.bg/motoren-trion-heinn ... ction=view
каква шина и верига да взема OREGON 15" от тук https://instra-parts.com/category/303/v ... odeli.html.
Мерси.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: