Ел. инструментите. Консумативи.
ZEDYCUS - майстор
Маслото наистина малко по трудно се налива от старите модели, но пък триона е доста по удобен при рязане в клонаци на дърво и магаре.
Количеството на маслото се регулира и определено харчи, при добро смазване, по малко. Също е с метални колела редуктора. Общо взето който ти харесва вземи и с двата ще си свършиш работа, на по стария модел веригата и шината са 1,1 мм, на новия 1,3 има повече предлагане на шини и вериги.
Аз съм доволен от избора.
Здравейте колеги.Имам един "малък"проблем с моята резачка, Хускварна 340.Лагер семеринга превърта в леглото,от което се предполага,че и самото легло в което ляга,се е поразбило,така да се каже.Моля за някакви идеи,решения ,.....така де,за малко акъл.
Благодаря предварително.
ZEDYCUS видях снимките от твоя и се учудих, защото във всичките клипове от YouTube, които изгледах голямото колело вътре е неметално (пластмасово), може ли да ми изпратиш на лични от къде си го взел и още нещо интересува ме на твоя модел оновa "чопче", което влиза в шината и служи за регулиране на веригата на триона и сe намира в свалящия се пластмасов капак, метално ли е или пластмасово?
Интересува ме също така, тъй като за триона ще се използва дълъг кабел какво би трябвало да му сечението при 50 м. кабел или при примерно заедно 1 x 25м. с 1x 10м. Примерно кабел ШКПЛ 3 x 1.5, ШКПЛ 3 x 2.5.
Последна промяна от ivo_s на чет окт 31, 2019 10:44 pm, променено общо 1 път.
ZEDYCUS - майстор
Чопчето е метално, колелцето с което се движи то е пластмасово. И на старите и новите са еднакви метални. Триона го взех нов на много добра цена от Софийска заложна къща, на гаранцията мисля пишеше Ташев галвинг, не ми е подръка да проверя. За кабела като мечо пух, повече е по добре. Но и аз режа с шкпл 3х1,5 щото от работата ми останаха доста метри.
koveslav - майстор
Aз режа с кабел 2X1mm 20m дължина.Колкото до шината и веригата-още преди години показах тук,че няма никакъв проблем да се ползва шина и верига 1,3мм,както и направих.Ватовете не знам как ги смятате,но 1800-те вата на Макитата са пре-предостатъчни,а ПВ-то е 100%,забравете да я прегреете,мачкал съм я яко при всякакви температури и сезони.
Christo - майстор
чет окт 31, 2019 2:57 pmHhhhhh написа:
Здравейте колеги.Имам един "малък"проблем с моята резачка, Хускварна 340.Лагер семеринга превърта в леглото,от което се предполага,че и самото легло в което ляга,се е поразбило,така да се каже.Моля за някакви идеи,решения ,.....така де,за малко акъл.
Благодаря предварително.
Има доста фирми, предлагащи лепила, като за твоя случай. С различна степен на якост са, в зависимост от това, дали се иска да може после да се разглобява. Аз ползвам от много години тези: http://www.tryloctite.bg/bg.html?gclid= ... gJ3PfD_BwE
Много съм доволен. Имат три степени на якост. Има различни по големина разфасовки и дълъг срок на годност. Не изветрява. Препоръчвам да се направи консулт с читав продавач за конкретния случай. Важно е преди лепенето мястото да се почисти много добре с коресилин или нещо подобно. Залепеното трябва да остане неподвижно на стайна температура за около денононощие. Добре е да се прочете упътването преди да се лепи.
dragozow - майстор
Оригинален, оборудван е 161 лв, от там ще вземеш някаква отстъпка:

Изображение
Има доста фирми, предлагащи лепила, като за твоя случай. С различна степен на якост са, в зависимост от това, дали се иска да може после да се разглобява. Аз ползвам от много години тези: http://www.tryloctite.bg/bg.html?gclid= ... gJ3PfD_BwE
Много съм доволен. Имат три степени на якост. Има различни по големина разфасовки и дълъг срок на годност. Не изветрява. Препоръчвам да се направи консулт с читав продавач за конкретния случай. Важно е преди лепенето мястото да се почисти много добре с коресилин или нещо подобно. Залепеното трябва да остане неподвижно на стайна температура за около денононощие. Добре е да се прочете упътването преди да се лепи.
[/quote]

Благодаря за отговора колега.Да,ще се консултирам с някой продавач.
Колеги, благодаря за отговорите,но покупката на нов картер няма да помогне в случая,тъй като от самото превъртане на лагер семеринга се е разбило цялото легло,не само на картера,но и на цилиндъра.Някакво лепило дали ще свърши работа?Колега по горе ми предлага нещо от марката Loctite.
Благодаря за отговорите.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: