Ел. инструментите. Консумативи.
kuger - майстор
пет ное 15, 2019 7:04 pmkr1100 написа:
......Ади де стига обижда -карам 66 та и тези 2 -3 дни кастря с разтегателната и кълцам дръвца с 1 дърто гризли
......Но си трябва здрави ръце. ..........
А ся де! Може да те обиди някой младок, я съм подире ти с по-малко от две години. С "Хуската" събарям и режа още, ама един селски пролетес без малко са остане с една ръка от електричка. "Само" на 72 годин е.
А въпроса беше за баба /зависи от бабата де/, има баби де ще ме пердашат и то без почивка :-D
Това са си опасни машинки, ако няма опит човек и виж, станала белята.
kr1100 - майстор
[quote=kuger .
А въпроса беше за баба /зависи от бабата де/, има баби де ще ме пердашат и то без почивка :-D
[/quote]
Днес разфасовах 2 бадема и с разтегателната за високите клони и с Гризлито.. Наблизо до единия бучнах ВР16 , започ1нат дупката покрай другия , ама каталясах. Утре буча още 1 ВР 16 и имам още да и търся място за бучене.
П.П. Пази боже от такава яка баба да ме бие кат си пия ракията. :-D
1st0r1k - специалист
пон ное 04, 2019 2:48 pmdragozow написа:
пон ное 04, 2019 8:14 am1st0r1k написа:
нед ное 03, 2019 8:42 pmiivanov написа:
Коце , виждал съм превъртели лагери и при профи машини , с метални картери . Така че пластмасата не е първопричината за проблема .
Историк , сменяй камбаната . Вижда се , че петите тропат - следата между лъчите на звездата .
Няма ли допустима граница?
Колегата koveslav каза,че имало модел "камбани" със сменяеми рингове. Може ли малко информация и от къде да поръчам ?
http://mina-parts.com/product/917/husqv ... g-325.html
Би ли казал как да развия старата ? Четох,че се сваля страничния капак и се прави контра. Но само това разбрах.
ben84 - специалист
"Би ли казал как да развия старата ? Четох,че се сваля страничния капак и се прави контра. Но само това разбрах."


С въже.
1st0r1k - специалист
Няма ли друг начин ?
пишман_майстор - майстор
Има, но щом те притеснява начина с въженцето, на майстор. Става и с гумено маркуче от тези за обратната нафта по дюзи . Има стопери, има и да се продават, моят е правен при стругар с дистанциони шайби , за да става на малки , средни и големи машинки. Понякога става и само с импакт ( без ползване на стоперче ) , стига да позволява конструкцията и захват за стягане/разхлабване.
1st0r1k - специалист
Така не е ли по-лесно ?

пишман_майстор - майстор
Много филмчета има в нета и повечето ( като това примерно ) са боза . Това ако се нарича "лесно" , здраве му кажи. Две грешки виждам и двете са сериозни . Ще ми е любопитно дали този същият има клип и как са се засукали и скъсали кабелите по бобината . "Естествено" е, че няма да има , щото този съединител така леко се разви, че съм убеден на 110% , че вече е бил разхлабен.
Не опитвайте това вкъщи по този начин, със сигурност ще скъсате кабел, лопатка или в най-лошия случай : двете неща + шпонъчен канал на шийката на вала.
1st0r1k - специалист
Направих контра на маховика с парцала. Няма кабели,които могат да бъдата засегнати.

Изображение

Стигнах до тук:

Изображение

Как да развъртя съединителя ?
tushee1 - напреднал
вт ное 26, 2019 1:40 pm1st0r1k написа:
Направих контра на маховика с парцала. Няма кабели,които могат да бъдата засегнати.

Изображение

Стигнах до тук:

Изображение

Как да развъртя съединителя ?
По посока на стрелките колега.
Обратна резба е.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: