Ел. инструментите. Консумативи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 25, 2024 7:33 pmАл_ написа:
Един въпрос от мен. Имам един дънер за разкарване, лешник е, иначе досега да съм го извадил сам. Искам да го сваля 30-на см под нивото на земята, и бях тръгнал да наемам фреза за дънери. Един от тукашните юнаци обаче казва не се занимавай, ще го оправя с резачката, само да остане свободно време. Възможно ли е това, или изобщо да не го чакам. Питам, защото ми се струва голяма вероятността да прецака машината, не само веригата, а тази машина му изкарва парите все пак, така че ако ще си остана с чакането…
Благодаря
Предполагаш, че юнакът няма акъл сам да си прецени?
Ал_ - специалист
Всъщност съвсем друго написах, но както и да е
емовлаха - специалист
Изпълнима задача е със резачка да се отстранява пън!

Не го разбирам баш Испанския нещо и не довиждам графиката от сервиза, работила е някой друг час

Ал_ - специалист
пет апр 26, 2024 5:35 pmемовлаха написа:
Изпълнима задача е със резачка да се отстранява пън!
Благодаря, подозирам, че само с приказките ще си остане, но в такъв случай все пак ще изчакам десетина дни да видя ще има ли някакво развитие.
kr1100 - майстор
чет апр 25, 2024 7:33 pmАл_ написа:
Един въпрос от мен. Имам един дънер за разкарване, лешник е, иначе досега да съм го извадил сам. Искам да го сваля 30-на см под нивото на земята, и бях тръгнал да наемам фреза за дънери.
Не ти знам какъв е лешника , но ме озадачаваш.Досега съм махнал 2 лешник и наред е третия. Но не са дънери, а коренища оплетени и с пръст някъде по половин кубик. От земята нагоре не са едно стебло, а множество.
Преди доста години около двата окопавах надолу в земята като околовръстен ров, палих огън, окопавах, пак огън. Коренището слаботелесен багер не може да го помръдне.
пишман_майстор - майстор
С резачка е загубена кауза . Виж с багер-да . Но да се вика багер за един лешник...де да знам...
Аз имах три черници проблемни и една липа . Викнах си багер, платих си като поп и мирна глава.
П.п. резачки имам , но тая работа не е за резачка .
Ал_ - специалист
Няма как да влезе багер. А и да имаше - ще събори оградата към съседите, ако тръгне да го вади :-D ще видим момъкът дали изобщо ще се обади, така или иначе ще се пробва с фреза за пънове
Прикачен файл:
IMG_0218.jpeg
емовлаха - специалист
Пришёл мужик-новичок в бригаду лесорубов... Работают... Перекур, а он всё пилит и пилит... Обед... А он всё равно пилит и пилит... Конец рабочего дня, а он всё ещё пилит и пилит... Мужики переглянулись удивлённо, и подошли к нему:
- Мужик, где научился так работать?
- В тундре.
- Но там же нет деревьев!
- И здесь не будет
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте и честит празник!
Имам въпрос за малкото братче на резачките и трионите - т.н. акум трион за клони, aka акум. кастрачка, които са умалена версия верижен трион с шина 10-20см.
Тя ако сте си заприходили такава и я ползвате, моля споделете мнения, препоръки.
Благодаря!

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: