Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Тройката е за коси с голям въртящ момент и голям откос съответно. Така че по по слабите са за четвъртит диск които е предимно за издънки.
iivanov - майстор
Ъъ , за корда става въпрос .
nikolson - майстор
Щил и Хускварна така са окупирали пазара, че смъкват по няколко кожи от цените.
Конкуренцията у нас е слаба, сигурно заради малкия пазар. Еcho имат 60 сс моторна резачка, която е два пъти по-евтина от аналозите тук. С Walbro карбуратор, шина и верига Oregon, спирачка и т.н.
iivanov - майстор
Макита , ако намалят цените на бензиновите си машини тук , ще избият рибата .
Viali70 - специалист
iivanov написа:
Макита , ако намалят цените на бензиновите си машини тук , ще избият рибата .
Щил вече го направи намерих в един сайт
251 за 599 лв..
Моята в взех преди две седмици за 649 лв. + 1 л дв.. масло - 1л масло за веригата пила и верига.
На 730 лв.както и беше старата цена нямаше да я купя..
dragozow - майстор
Нормалната и цена не е такава, справка в сайта на Щил. Иначе няма как да намалят цените или поне няма да е значително. Тези в Брюксел много ги тормозят с екоизискванията, шума, вибрациите и какво ли не.. В Русия например се продава Husqvarna 268, класика, още говорят за нея като 51 или 55. Е не е еко, но не е за Европа. Там продават и една много добра моторна коса, 143 RII.
iivanov - майстор
Макита с много трябва да намалят . Не може аналога на хуск 550хр/щил 261 да е с 300+ отгоре . Ми много ясно , че продажбите ще са никакви . Сега , колкото и малък пазар да сме , щом едните могат и другите ще могат . Ш'ма извиняват . :finga:
Viali70 - специалист
dragozow написа:
Нормалната и цена не е такава, справка в сайта на Щил. Иначе няма как да намалят цените или поне няма да е значително. Тези в Брюксел много ги тормозят с екоизискванията, шума, вибрациите и какво ли не.. В Русия например се продава Husqvarna 268, класика, още говорят за нея като 51 или 55. Е не е еко, но не е за Европа. Там продават и една много добра моторна коса, 143 RII.
Нормалната и цена сега е 682 лв
Коя резачка е по добра 026 или 260 за резане на трупчета.. Никога не съм работил с тая серия (26) в смисъл коя е по корава машина.
nikolson - майстор
Прикачен файл:
stihlbg.PNG
stihlbg.PNG (26.67 KиБ) Видяна 1427 пъти
Прикачен файл:
stihlusa.PNG
dragozow - майстор
Viali70 написа:
dragozow написа:
Нормалната и цена не е такава, справка в сайта на Щил. Иначе няма как да намалят цените или поне няма да е значително. Тези в Брюксел много ги тормозят с екоизискванията, шума, вибрациите и какво ли не.. В Русия например се продава Husqvarna 268, класика, още говорят за нея като 51 или 55. Е не е еко, но не е за Европа. Там продават и една много добра моторна коса, 143 RII.
Нормалната и цена сега е 682 лв
Коя резачка е по добра 026 или 260 за резане на трупчета.. Никога не съм работил с тая серия (26) в смисъл коя е по корава машина.
Тези за които питаш не са в актуалната гама, не знам ще намериш ли втора ръка в добро здраве.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: