Ел. инструментите. Консумативи.
Lion15 - специалист
пон апр 20, 2020 8:54 amkoveslav написа:
Що не добавихте още някой лев да си възстановите 353-ката.Тя е от последните много истински модели.Китайските са пълна скръб,обикновено иска почти всеки сезон нов карбуратор.Вярно той струва 10-15лв,ама смяна,настройка,пробаднала работа и т.н. Огромния разход нагориво,разпадащите се горивопроводи,постоянно чупещия се стартер и палци на маховика и т.н. не ги броя....Иначе когато работят режат и имат прилична мощност,няма майтап.Но нямат оборотите под товар и скоростта на рязане на марковите машини.
И ти си прав донякъде колега.
Ама тая резчка взе да се бъзика нещо в известно време.
Първо ауспух,карбуратор бобина.
Сега и сцепен цилиндър,при условие че тази резачка си е избила парите.
Уж щехме да взимаме нова хускварна,ама много разходи се събраха:перални,ремонти по колата,зеге си поръчах от Англия,разходи по учението ми и доста дриги неща.
Тая сега уж е временно,че ни трябваше спешно да си приберем дървата в града,та и бахме обещали да нарежем дървата на едни хора от село.
npace - специалист
За вкъщи най-добре електричка, ако ще и китаец да е.
Макар че разликите в цената с истинските машини не са чак толкова големи.
zz_stefanov - майстор
Ми за малък двор и за малко кубици електрическата е най добре.
Имам партнер 240, нищо особено. Когато се ползва рядко както е при мен, обслужването и започва да надделява над ползите от нея. Това, горивото да е прясно, да е източено когато не се ползва, зацапана свещ, като е ползвана по рядко по трудно пали, въздушен филтър ....
Но вече съм се обвързал с нея и ще я карам докато издържи.
Последна промяна от zz_stefanov на пон апр 20, 2020 2:57 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
от 2007г карам с 1 ел. звяр Гризли 1850 Вт - Миналата година гал - бутона за пуск даде фира. Не намерих нищом подходящо за вграждане и сега работи без бутона. Знам си го и сработва при натискане на спусъка. Защотата при отваряне напред на предпазителя работи. Четки още не съм сменял - огледах има още време и хляб.А е работила много и е смъкнала много дървета.
Закса 1350Вт отиде на пенсия .Изключително удобна машина за работа с 1 ръка. Но се разбипластмасата където лагерува вътре в мащината остта за привода на веригата. Дадох 2016г в завода да ми направят месингова втулка и да я закрепя към пл. корпус , след позициониране на фреза , ама дотам - няма вече кой да работи., а абсурд да вляза. То вече и детайлите са запиляни.
koveslav - майстор
И аз от доста години съм на ток с една Макита,съвсем безпроблемна,а бензиновата не съм я палил от години.Бъдещето и удобствата са в електрическите инструменти.Но и при електрическите качествата са много-много различни и е добре да не се купуват щуротии само заради цената.
Chefo77 - майстор
Сигурно някъде е даден съвет, но не ми се рови 300 страници ...
Та - ще ми се да се обзаведа с резачка за вилата. Някое друго клонче щръкнало да клъцна, някой храсталак да окастря, но не и цепеници и метровки да режа. Искам просто да си имам и да е на ток. Евтина е ключова дума :) И да не е тотален боклук де :)
Някой може ли да даде съвет за подходяща?
Че гледам има хубави, но 200-300 и нагоре пари не ми се дават за нещо, което ще се ползва 5 пъти в годината.
Благодарско! :)
EDI - майстор
Вземи си един Айнхел на акумулатори.Няма висока скорост на рязане, но върши хубава работа.Шината е 200 мм.Но за малки клони и храсталак и ръчна ножица става.
Chefo77 - майстор
Нее, батерии не. Ще ги скапя от стоене.
ZEDYCUS - майстор
От ингилизко или дойчланд една Макитка дали със страничен или успореден двигател, ще пее в двора. Взимаш грозотии пък се стискаш за една хубава резачка. Ако нервите ти са железни си вземи някоя еднодневка. :-D
Chefo77 - майстор
нед май 10, 2020 9:09 pmZEDYCUS написа:
От ингилизко или дойчланд една Макитка дали със страничен или успореден двигател, ще пее в двора. Взимаш грозотии пък се стискаш за една хубава резачка. Ако нервите ти са железни си вземи някоя еднодневка. :-D
https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... -uc3041a-2

Такова ли?
Нали казах, че не ми се дават пари :(

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: