Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Ако това е най-ниското положение на диска- не е достатъчно, трябва да слезе още надолу.
От снимката не се вижда на какъв ъгъл си нагласил точиларката.
Другият проблем: защо е отнето толкова много от ограничителите ?! Смъкнати са до долу/докрай, вижда се с просто око.....
Голяма грешка е това. Машината не работи оптимално, не развива работните си обороти, товари се излишно и верига, и машина, скоростта на рязане спада, опасност от заклинване, излизане от шината и т.н. При рязане сега трябва изкуствено да я държиш във "въздуха" .
big_dragon - специалист
Прикачен файл:
3ba0b15c1fe6ca2c.jpg
3ba0b15c1fe6ca2c.jpg (52.41 KиБ) Видяна 1785 пъти

Стружката е дебеличка (1мм), но не чак толкова.
Ако машината на нормална дървесина не се мъчи,
остави я така. Оправя се с времето, с точенето на зъба
дебелината на стружката намалява, или с нова верига...

Диска го свали още малко.
Passa - специалист
И аз го видях това с ограничителите, но неисках да се меся. А и не бях сигурен дали това което виждам е вярно...... :|
Тази верига е унищожена. Ограничителите регулират колко стружка да се отнема от рязаният материал. Като са свалени толкова ниско режещият зъб се забива прекалено много в материала и мотора се мъчи и вместо веригата да реже добре, тя просто прегрява и се постига обратен ефект.
koveslav - майстор
Аз подкрепям всичко казано до тук.Но освен това виждам различно запилени ограничители.Това означава различно дебела стружка на леви и десни зъби и от там кривене и заклинване на шината при рязане.
пишман_майстор - майстор
То не се вижда добре от снимката, но не мисля, че са с различна височина ( разбира се , не е изключено и да е така )
Тези ограничители ( водачи , чистачи ги наричат някои, аз го знам ограничител стружка ) всъщност са много важни, там пипам много умерено. Тази височина съответства на верига в края на живота си откъм точене, щях да снимам верига на която зъбите погледнати отгоре са като нокътчета вече от работа и точене. Ограничителите са някъде там като височина.
Е сега колегата ще знае, там се бара умната.
Няма да лъжа, преди около 35 години, когато си взехме за пръв път една чисто нова резачка в семейството ни и от мерак по нея, работа и т.н. подскъсих повечко точно тези ограничители. Резачката се "спъна", налагаше се изкуствено да се придържа и умерено да се подава натиска, за да работи , сложихме друга верига и отново запя.
Научих си урока по трудния начин.
koveslav - майстор
съб мар 07, 2020 8:40 pmпишман_майстор написа:
То не се вижда добре от снимката, но не мисля, че са с различна височина ....
Ако са с еднаква височина ще са и с еднаква ширина и форма.Всички модели са стеснени към върха и с изпиляването горната им част става все по-широка и каквато и да е веригата винаги ясно си личи дали са пипани правилно.Има си норми и шаблони за целта.
Passa - специалист
Аз точа ограничителите като веригата е сложена на точиларката - слагам шаблона и един по един ги точа с пилата.

Профи машините имат промяна на ъгъла и могат да точат и ограничителите с диска. Но като чели с пилата става по точно.
пишман_майстор - майстор
Има място явно при теб, при мен не става. Пречи ми главата с диска, липсва ми пространство и видимост, трябва всеки път да разхлабвам винта, да местя прешлените... мудна и затормозяваща.
Аз стягам една нова шина ( заради луфта в канала , при новите е най-малък ) на менгемето . И с пила с една ламарина отстрани, да не се закачат зъбите, подкъсявам връчетата. Броя колко паса правя на ограничител и така подкарвам всичките. След това забърсвам зъбите на точиларката и съм готов
offvt - специалист
Някой ползва или има опит с едноръките бензинови резачки?
Ще се ползва за клони и тънки до 10см дървета. Бюджет до 1000лв.
dragozow - майстор
Специализирани са за чистене на короните на дървета и не само. Идеята е ако си на дървото и се държиш с едната ръка да отрежеш с другата, балансирани са така, че да ги държиш с една ръка освен горната дръжка. Който има такава обикновено има и нормална. Продавам отвреме навреме такива на Husqvarna, най-често T525, защото е със стандартен консуматив, не се е оплаквал никой. Резачката е малка, прилича на играчка.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: