Ел. инструментите. Консумативи.
nikolov333 - майстор
Да питам и аз за моя Husk..Като го паля се опитва да завърти веригата на "тласъци"и често гасне веднага след това. Също и не се форсира като му дам газ в този момент ами се дави все едно. Като го купих нов не потдържаше обороти на празен ход и тогава ги вдигнах малко от единия регулиращ болт, както ми каза продавача по телефона. Даже и като е загряла винаги трябва да я паля с две дърпания на смукач и тогава подема.. Носих я веднъж да я видят и ми казаха, че си е наред ама според мен нещо не е добре..
Soviet_Soldier - специалист
нед апр 10, 2022 8:51 amnikolov333 написа:
Да питам и аз за моя Husk..Като го паля се опитва да завърти веригата на "тласъци"и често гасне веднага след това. Също и не се форсира като му дам газ в този момент ами се дави все едно. Като го купих нов не потдържаше обороти на празен ход и тогава ги вдигнах малко от единия регулиращ болт, както ми каза продавача по телефона. Даже и като е загряла винаги трябва да я паля с две дърпания на смукач и тогава подема.. Носих я веднъж да я видят и ми казаха, че си е наред ама според мен нещо не е добре..
Нормално е, когато машината дълго време не е палена. За да не гасне, подавайте съвсем малко газ, докато позагрее. Като се даде пълна газ, от недостиг на гориво в самото начало, може да се "дави" и загасне. При някои резачки и мотокоси има бутон, който застопорява газта в средна позиция. При други с издърпването на смукача се активира подобен режим, с цел да се улесни паленето и да не гасне. Правилно са Ви казали, че е наред.
Djack - специалист
По съвет на приятел, реших да си взема скоро един Stihl ms 170. Ще се използва много рядко и то предимно като кастрачка! Какво ви е мнението? Има ли собственици и ползватели на въпросния модел?
Фитилчо - майстор
нед апр 10, 2022 10:04 amDjack написа:
По съвет на приятел, реших да си взема скоро един Stihl ms 170. Ще се използва много рядко и то предимно като кастрачка! Какво ви е мнението? Има ли собственици и ползватели на въпросния модел?
Има доста, какво да се желае, но за кастрачка ако е само е перфектна!
Djack - специалист
Ооо аз я взех, много съм доволен! Даже отхвърлих доста работа вече! Голяма пищялка е - оса! С добре заточена верига не иска никакво натискане, сама си дърпа и потъва!
flameelement - напреднал
Здравейте,
Един въпрос от начинаещ:
Има ли части в машината, които трябва да се гресират/смазват.
Благодаря!
Soviet_Soldier - специалист
пон апр 25, 2022 1:28 pmflameelement написа:
Здравейте,
Един въпрос от начинаещ:
Има ли части в машината, които трябва да се гресират/смазват.
Благодаря!
Има. Най-често това е лагерът на звездичката на шината, ако не е модел с лагер от затворен тип. Аз лично след приключване на работа и почистване на шината я гресирам. Също така някои модели имат отвор в коляновия вал, в който с такаламит се набива грес и води до игления лагер на съединителя. Там е нужно по-рядко гресиране, веднъж в сезон и повече. Зависи колко се работи. При някои модели достъпа до този лагер е сложен и го гресират като развиват чашката на съединителя за да сменят износена водеща звездичка.
Въздушният филтър, ако е мрежест и пропуска фина прах може да се пръсне с DW-40 или специален спрей за филтри. Тази процедура увеличава ефективността на филтрацията.
Това са нещата, за които се сещам в обще линии.
flameelement - напреднал
Здравей,
Благодаря за отговора.
Става въпрос за Хускварна 135. С каква грес трябва да се гресира и евентуално. откъде да я закупя?
Благодаря!
Soviet_Soldier - специалист
пон апр 25, 2022 6:41 pmflameelement написа:
Здравей,
Благодаря за отговора.
Става въпрос за Хускварна 135. С каква грес трябва да се гресира и евентуално. откъде да я закупя?
Благодаря!
Продават се такаламити пълни с грес във фирмените магазини на Stihl и Husqvarna, както и в магазини от сорта на Praktis, Praktiker, HomeMaX и подобни.
https://praktis.bg/takalamit-s-gres-za- ... ion-raider
https://www.home-max.bg/takalamit-s-gre ... trion/?s=1

Има и версии без грес. За целта се ползва литиева грес.

https://profi-market.com/produkt/instru ... es-oregon/
imegogo - специалист
допълвам проблема с sthil 230 проблемът с гасненето се дължеше точно на отдушника в резервара сага работи пали и работи добре но при поваляне прекъсва и пуши разглобих я оказаха се семерингите са супер втвърдени лагерите също са зле сегментите май също не стават
- може ли съвет от къде и каква марка лагери да взема читави ?
- и какъв е допуска за смяна стари и съответно при нови сегменти

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: