Ел. инструментите. Консумативи.
iivanov - майстор
пет окт 04, 2019 11:49 amoffvt написа:
Здравейте,
Каква е разликата между Щил мs462 и Щил мs462 с-м?
Четох в Нета бил с ново поколение М-троник и какви евентуални
проблеми се очакват?
С щилския м троник съм си нямал работа , но да споделя опита ми с ел карбовете на хуск . Хускварна 545 на четвъртата година започна да развива свръхобороти и да забива в някакъв защитен режим . Оказа се някакви замърсени/клеясали писти , даващи грешен сигнал . Почистване и пак в боя .
1st0r1k - специалист
Здравейте! Може ли някой да ми препоръча машина за точене на вериги? Гледах ги в практикер за 50-60 лв,но предпочитам да попитам тук. Ще се ползва за лични нужди,затова искам нещо по-евтино 70-80 лв. Нямам си на идея от марки и модели,затова искам да попитам вас.
Благодаря!
пишман_майстор - майстор
Преди години си взех една от лидл, предполагам е от този "клас". Малко ми идва в повече пласмасата по нея, ако беше ограничителя на стъпката от метал , щеше да е супер. С леки компромиси и чалъми си точа моите вкъщи. Забелязах разлики при непроменени настройки на леви и десни зъби. Затова коригирам доп. това ( ъгъл, подаване, при преминаване от едната на другата страна ) и се получават нещата .
пишман_майстор - майстор
пет окт 04, 2019 11:11 amnpace написа:
На мен ми направи впечатление, че модели с надлъжен мотор имат само производителите на електроинструменти, докато Щил и Хускварна не предлагат такива, или поне аз не мога да намеря. Явно има нещо.
...
Хускварна имат, лично съм виждал такива, порових да видя : HUSQVARNA 321 EL , 418 EL и др.
Макита и те имат UC4051AK. Долмар също съм виждал такъв .
За щил не знам.
1st0r1k - специалист
съб окт 05, 2019 11:47 amпишман_майстор написа:
Преди години си взех една от лидл, предполагам е от този "клас". Малко ми идва в повече пласмасата по нея, ако беше ограничителя на стъпката от метал , щеше да е супер. С леки компромиси и чалъми си точа моите вкъщи. Забелязах разлики при непроменени настройки на леви и десни зъби. Затова коригирам доп. това ( ъгъл, подаване, при преминаване от едната на другата страна ) и се получават нещата .
Предполагам е Parkside ? Често съм ги виждал да ги пускат в лидл,но като си нямам понятия от марки и реших да попитам. Едри ли са стърготините,които изхвърля веригата след заточване ?
пишман_майстор - майстор
Да, такава е, сега за опилката: едрината зависи от много фактори, като се почне от типа дървесина и се премине по тип рязане ( напречно, надлъжно, насреща на влакната и т.н. ) , сухо/мокро, тип верига, тип заточка и т.н. Също зависи и с каква машинка си ( в смисъл откъм мощност ) , мощните "носят" на натиск и по-ниски водачи на зъба , оттам и на едрината на опилката :) .
На по-маломощните е препоръчително да се спазва стриктно височината на водачите/чистачите на зъбите за да могат да работят с номиналните си обороти под товар.
Естествено, че правилно заточената верига олекотява работата в пъти и машинката, и оператора работят с лекота, опилката е "добра" и т.н.
nikolov333 - майстор
А как е най-добре да се точи веригата, че моята замина на 4-5 машинни заточвания.. Май на ръка с пилата ще изкарат повече или греша.. :?
lov - майстор
Не помня в кой форум писах. Купих си една изцяло пластмасова машинка и от тогава съм забравил какво е пила за точене или пък да ги давам. Яд ме е че е пластмасова но тогава нямаше лидълски и тем подобни. Но с повечко внимание при настройката а това се прави за всяка верига не намирам разлика в рязането от професионална заточваща машина. А не е като да не режа че да не мога да преценя. Всяка година по за две къщи дървата а преди и в гората. Имам две машини и на двете съм с две вериги и щом се затъпи сменям и точа после. Не я ли удариш после само едвам им трябва да я близне и е на максимална острота. В сервизите много много не им се вглеждат в това и карат по най захабеня зъб ако има такъв. Та на нова верига може да им преполвят живота само с едно две заточвания.
Ама нали и трябва и веригите да си продават та е и за това. :-D
1st0r1k - специалист
Някой имал ли си е работа с някоя от тези в практикер?
https://praktiker.bg/bg//Instrumenti-i- ... Aprice-asc
Багериста - специалист
Аз ползвам синия Енхиел и съм мн.доволен .Заtочва перфекtно,диска е със сиtен абразив, мощносtа е досtаtъчна.По мощниtе преGаряt вериGаta а са и с по едри зърна на диска.Рабоtи каtо пчеличка.Само леко облизваш зъбъt и е бръснач.Купи си и един шаблон за изхвърGачиtе има Gо във всеки маGазин за резачки ,сtрува 3-4 лева,слаGaш Gо на зъбиtе и tи показва колко tрябва да оtнемеш.При мене идваt комший ,прияtели ,кой какво даде ,и ако даде ,машинкаtа си върна париtе сама.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: