Ел. инструментите. Консумативи.
keymaker - специалист
Слагай повечко масълце в началото (25-30 мл/л) Не я разработвай на празен ход, една от най добрите разработки е да се окастрят повалени дървета.
Моята 260-ка е на около 2500 куб. до момента едно водещо колело, шина и вериги( незнам коло са) . До момента бензин не съм точил от нея. Ползвам масло с фуел фреш,само с него нямам смолисти отлагания и след 4-5 месеца сместа мирише на прясно приготвена.
Viali70 - специалист
Някой знае ли каква точно е тая екстра в хуска - RevBoost
Пише ,че ускорява веригата.. Но какво точно прави гатанка..
koveslav - майстор
Viali70 написа:
Някой знае ли каква точно е тая екстра в хуска - RevBoost
Пише ,че ускорява веригата.. Но какво точно прави гатанка..
Чрез промяна на предварението на запалването променят характеристиката на двигателя.Машината в единия режим се държи като високооборотна кастрачка,а в следващия момент променя характреристиката си към постигане на максимален въртящ момент за рязане на дебело.Явно се опитват да повишат универсалността на машината..Поне така твърдят руснаците.Обаче как се превключват тези режими нямам идея.Със сигурност ще има още повече електроника,вече не само в карба(Auto-tune),а и в запалителната система(RevBoost).
Фитилчо - майстор
Това нещо съвсем спокойно се постига със смяна на Спрокетите(водещо колело) при Щил, без илишни усложнения :)
Една зегерка е
iivanov - майстор
Ми да , съвсем спокойно ще си наредя на една страна тънкото , а на друга дебелото и като свърша едните , менкам , и почвам другите . Съвсем спокойно . :-D Електрониката се налага и си е добро отвсякъде . Дойчовците , например , предлагат за техния пазар щилове само с м троник .
Фитилчо - майстор
Тука е пУно електроника , при любимците ти :lol: :lol: :lol: Тва сигурно е с чукче още :lol:

Прикачен файл

Stiga.JPG
Stiga.JPG (78.52 KиБ) Видяна 1335 пъти
iivanov - майстор
Не си актуален , Канап . Тия са интересни , но на мен ми малеят . И нямам любимци , за разлика от теб. Сега разглеждам Соло . Чувал ли си ги или пердето ти пречи на слуха ? :-D
Фитилчо - майстор
Solo са читави. Shindaiwa са читави, Johnsered,Echo,Tanaka,Dolmar .... може да забравям някого
Тва е общо взето. Останалото не
stan73 - майстор
Всъщност и ОлеоМак...
iivanov - майстор
stan73 написа:
Всъщност и ОлеоМак...

И Олео Мак . :-D Нямал съм досег с резачките им , но косите им са сериозни . Новите модели ги правят метален корпус , като профи резачките .

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: