Ел. инструментите. Консумативи.
Индианец - специалист
Благодаря за линка!
Ще му звънна след нова година да си стегна като хората.
Баща ми каза, че е имало някъде бобина от Партнер, по кутиите в мазето, ако паснат отворите за винтовете за монтаж ще сложа нея евентуално, ако ли не ще си взема от пича от посочения от теб линк.
Иначе ползвах червен осигурител за резби, и държи.
Сложих, на бобината като я центровах, да не се размести.
Отделен въпрос, че натегнах случайно винтовете на цилиндъра и бяха хлабави малко-повече от четвърт оборот.
И
Изкарах ги един по един и мацнах и тях.
Що не си спестих някой лев още време да си взема една малка Хуска и аз не знам, сега щях да работя с кеф..... :supz:
Здраве да има, нататък като се опаричя. :-D
Soviet_Soldier - специалист
ср дек 23, 2020 11:00 pmИндианец написа:
Благодаря за линка!
Ще му звънна след нова година да си стегна като хората.
Баща ми каза, че е имало някъде бобина от Партнер, по кутиите в мазето, ако паснат отворите за винтовете за монтаж ще сложа нея евентуално, ако ли не ще си взема от пича от посочения от теб линк.
Иначе ползвах червен осигурител за резби, и държи.
Сложих, на бобината като я центровах, да не се размести.
Отделен въпрос, че натегнах случайно винтовете на цилиндъра и бяха хлабави малко-повече от четвърт оборот.
И
Изкарах ги един по един и мацнах и тях.
Що не си спестих някой лев още време да си взема една малка Хуска и аз не знам, сега щях да работя с кеф..... :supz:
Здраве да има, нататък като се опаричя. :-D
От партнер много силно се съмнявам, че ще стане.

Прави сметка, колко силно са икономисвали, щом даже на цилиндъра фиксатор не са сложили. Китайските резачки, дето се продават, като Щил ,Хускварна, Дружба, Хонда и подобни са най-големите боклуци. От китайските, поне от тези, които съм виждал лично, освен Raider, и Daewoo са добре събрани, даже по-добре от Raider, като се загледаш в прецизността на пластмасата примерно, а и като ресурс държат. Имам познат, който си взе резачка и мотокоса Daewoo преди няколко години и е много доволен, само шпулата на косата му се пръсна бързо, но това е консуматив.
Индианец - специалист
:razz:
ср дек 23, 2020 10:09 pmSoviet_Soldier написа:

Ето на този може да се обадиш и да питаш за въпросната пластмаса, като гледам продава евтино частите, бобина с маховик 15лв , само бобина 8лв и така нататък. Направо може да хванеш за 20-тина лева да ти прати всичко нужно и да е като нова.
https://bazar.bg/ads/user/2361947?page=2
Днес му звъннах, че си еб@ мамата.
При животните бях и работех малко строителни работи, хранилки правих, едни дъски рязах за разпалки иии таман да привърша работа и нещо издрънча грозно. :lol:
Спука маааалко капака и всички лопатки долу, що така не знам...
На бобината са се счупили пластини от тия където са като "недокосващи се контакти".
А не опира, мерих я и като я сложих, и днес пак, ми не е мръднала, няма луфтове, какво може да е?
Пръснах маховика с малко WD 40 и утре ще си направим инструмент за свалянето и.
Снимки утре, че днеска не ми беше до снимки (хем ме пуши смях, хем корем ме заболя :lol: ).
Благодаря за линка, влезна в употреба!
А и още нещо, тоя маховик е с пластмасови палци, сигурно няма да мога да му сложа металните или...не, че ми е зор, ще карам и с пластмасовите...
Soviet_Soldier - специалист
нед яну 03, 2021 10:50 pmИндианец написа:

А и още нещо, тоя маховик е с пластмасови палци, сигурно няма да мога да му сложа металните или...не, че ми е зор, ще карам и с пластмасовите...
Като се обаждаш питай, дали има наличен с метални. Не знам, дали металните ще станат, но не си струва да си играеш да ги местиш. Ако се счупят пластмасовите ще му мислиш. При правилно ползване шанса да възникне проблем с тях е малък.
Индианец - специалист
нед яну 03, 2021 11:40 pmSoviet_Soldier написа:
нед яну 03, 2021 10:50 pmИндианец написа:

А и още нещо, тоя маховик е с пластмасови палци, сигурно няма да мога да му сложа металните или...не, че ми е зор, ще карам и с пластмасовите...
Като се обаждаш питай, дали има наличен с метални. Не знам, дали металните ще станат, но не си струва да си играеш да ги местиш. Ако се счупят пластмасовите ще му мислиш. При правилно ползване шанса да възникне проблем с тях е малък.
Аз още вчера му звънях, не се съобразих, че е неделя, ама човека каза, че няма проблем.
Сега явно няма да си играя да сменям палчетата, ако изникне проблем, тогава.
Индианец - специалист
Как се сваля тоя пуст маховик?
Пробвахме няколко начина, но без успех..
Прикачен файл:
IMG_20210104_153449_compress30.jpg
Даже и с трупче го удрях е, ама взе едно е заварен.
Soviet_Soldier - специалист
пон яну 04, 2021 4:20 pmИндианец написа:
Как се сваля тоя пуст маховик?
Пробвахме няколко начина, но без успех..
IMG_20210104_153449_compress30.jpg
Даже и с трупче го удрях е, ама взе едно е заварен.
Хващаш за магнитите, вдигаш леко във въздуха и биеш рязко с мек чук по вала. Може и както е показано на видеото с поставена гайка, като защита за резбата и обикновен чук:

Индианец - специалист
пон яну 04, 2021 4:25 pmSoviet_Soldier написа:
пон яну 04, 2021 4:20 pmИндианец написа:
Как се сваля тоя пуст маховик?
Пробвахме няколко начина, но без успех..
IMG_20210104_153449_compress30.jpg
Даже и с трупче го удрях е, ама взе едно е заварен.
Хващаш за магнитите, вдигаш леко във въздуха и биеш рязко с мек чук по вала. Може и както е показано на видеото с поставена гайка, като защита за резбата и обикновен чук:

Мерси много!
Утре като ми дойдат частите ще пробвам и тоя начин, обещаващ изглежда.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: